Травень 2018

 

Юнацька бібліотека + партнери на захист прав дітей

Два дня поспіль бібліотечні працівники в партнерстві зі своїми колегами долучалися до відзначення Міжнародного дня захисту дітей.

31 травня на Театральній площі біля приміщення бібліотеки відбулася вулична акція «Я маю право». Дітвора з пришкільних таборів спеціалізованої школи №1 спілкувалася з лейтенантом патрульної поліції Ольгою Шмігель та представниками Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Для дітей було цікавим все. Діти отримали відповіді на ті питання, які їх хвилюють. На бруківці вони написали крейдою свої думки про права дітей та склали слоган «Я маю право». 


Літо із юнацькою бібліотекою почалося!


Працівники відділу культури та мистецтв Любов Фрадинська та Світлана Янчук розпочали "Літо з бібліотекою". 29 травня для учнів-користувачів із школи-інтернату провели віртуальну вікторину, руханку, загадки про книги, переглядали мультфільми. Дітям сподобалося, що у книгозбірні можна не лише працювати з книгами, а й цікаво проводити час!

 


  «Новели законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству»

 

24 травня в читальному залі бібліотеки відбулася інформаційна зустріч, тренінг про протидію домашнього насильства, організована ГО «Велес+», Луцьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Волинською обласною бібліотекою для юнацтва. Модератором тренінгу виступив правозахисник, голова правління громадської організації «Велес +» Віктор Вальчук. В ній взяли участь керівники і працівники Регіонального та Луцького місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представниками управління юстиції, різних підрозділів поліції, управлінь освіти, соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради, центру зайнятості та бібліотекарі.


 Пізнавальна  етномандрівка 

«А над світом українська  вишивка  цвіте»  

 

22 травня у читальній залі бібліотеки відбулась пізнавальна етномандрівка «А над світом українська вишивка цвіте» для слухачів курсів – вчителів шкіл області при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.

«Душа мого народу – рушники, барвінками і мальвами  зігріта» – ці віршовані рядки стали основним лейтмотивом заходу.

Український рушник… На ньому вишита доля нашого народу. Тут переплелися і радість, і біль, і щастя, і горе. Рушник супроводжує людину все життя. Той шматок полотна, витканий руками матері, оберігає людину від зла, від нещастя, нагадує про тепло рідної домівки, кличе з далеких доріг і простеляє найкоротшу стежку до батьківського порогу.

Під час етномандрівки слухачі познайомились з історією вишивання в Україні, переглянули слайди та відео. Звучали пісні про український рушник. Увазі слухачів курсів була запропонована книжкова виставка «За звичаєм давнім», яка познайомила з виданнями фонду бібліотеки про історію та мистецтво української вишивки.


Виставка картин «Без обмежень»

21 травня в читальній залі бібліотеки відкрилася виставка малюнків учнів 7-8 класів Луцького навчально-реабілітаційного центру (школа №8). На стінах відтепер – незвичайні малюнки, тут поселилися дракони, чарівні квіти, яскраві «мультяшні» люди та чарівники, а поруч із ними усміхнені дівчата.

Свої малюнки презентували п’ятеро юних художниць. Роботи, за словами бібліотекаря навчально-реабілітаційного центру Марини Ледньової, повинні допомогти дітям у соціальній адаптації. Головне завдання виставки – допомогти учням самовиразитися.

 


Зустріч з кримськими татарами 

 

18 травня 1944-го року радянська влада розпочала депортацію кримських татар до Центральної Азії, Сибіру та на Урал із їхньої батьківщини – Криму.


 Інтерактивна година «Пізнаємо Європу разом»  

17 травня у відділі читальних залів бібліотеки відбулася пізнавально-інтерактивна година «Пізнаємо Європу разом» на честь відзнаки Дня Європи в Україні. Разом з ліцеїстами Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні пізнавали чарівну, дивовижну частину світу – Європу та знайомились з життям та цінностями Європейського Союзу. 


ВІДКРИТТЯ «ПРОБУДЖЕННЯ» В ЮНАЦЬКІЙ

15 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулося відкриття виставки виробів та картин волинських дружин і дітей Небесного Легіону під назвою "Пробудження". Упродовж 2-х тижнів тут можна ознайомитись з позитивними і життєстверджуючими виробами людей, у котрих війна відібрала найрідніших, але попри невимовний біль вони намагаються через творчість знайти сенс продовження життя…

 


Скайп-презентація кулінарних казок українського письменника Петра Мельника спільно із Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Євгена Маланюка

15 травня у бібліотеці відбулась скайп-презентація кулінарних казок із бібліотечної серії "Дивовижні подорожі Соні й Асі" українського письменника Петра Мельника. 

Учні 6-В класу Луцького НВК №9 мали змогу поспілкуватись із автором книги та однолітками, шестикласниками Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат–школа мистецтв) ІІ ступеня, із міста Кропивницький, що радо вітали волинян із Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Євгена Маланюка.

 


 Кінопортрет до 120-річчя від народження Олександра Цинкаловського

15 травня в нашій бібліотеці ми згадували видатного краєзнавця, людину, яка вивчала Волинь все своє життя. Разом з десятикласниками Волинського обласного військового ліцею переглянули телевізійний фільм про дослідника краю «Заповіт княжому місту». До спілкування ми запросили аспірантку кафедри археології, давньої та середньовічної історії України Вікторію Дяченко, яка працює над кандидатською дисертацією, присвячену життю і дослідженням Олександра Цинкаловського.

 


 Виставка літератури «Європа в особистостях»

 

Cтало вже доброю традицією в Україні відмічати третю суботу травня гарним святом – Днем Європи. Адже саме в нашій державі розташований символічний центр цього континенту, про що свідчить геодезичний двометровий знак у Закарпатті. Встановлений, до речі, ще педантичними вченими австро-угорської імперії у 1887-му році.


Стежини до храму душі материнської

10 травня в читальній залі бібліотеки відбулася тематична година  «Стежини до храму душі материнської» спільно з учнями 10-х класів «ЛНВК ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. – правознавчого ліцею з посиленою фізичною підготовкою». Захід приурочено до Дня Матері, який щорічно відзначається в Україні в другу неділю травня. 

Материнство… Святе і прекрасне, оспіване поетами, увіковічнене художниками на полотнах. Захід був насичений поезіями, музичними творами, в яких прославляється матір, жінка. Ліцеїсти переглянули відеосюжети, які знайомили з історією свята, кадрами про материнську любов.

 


Літературний круїз «Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, людино!»

4 травня у відділі читальних залів бібліотеки проведено літературний круїз«Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, людино!» для вихованок Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної сотні. Слухачі здійснили подорож – знайомились з творами про найбільшу трагедію ХХ століття – другу світову війну. Захід був приурочений до Днів пам’яті та примирення, присвячених пам’яті жертв Другої світової війни та Перемоги над нацизмом у другій світовій війні.

      

 


 

Додаткова інформація