Березень 2018

Про що мріють волинські підлітки: захист бізнес-планів в бібліотеці


29 березня в бібліотеці відбувся захист бізнес-планів учнів Бізнес-школи «Енергія змін». Проект отримав фінансування від Агенства ООН у справах біженців у рамках грантової програми з підтримки ініціатив переселенців, що впроваджується ГО "КримSOS".

 


 

   29 березня 2018 року  бібліотека  спільно з Волинським коледжем Національного університету харчових технологій провели історичну годину «Від минувшини до сьогодення: розповіді про не(Відомих) волинян».

   

 


«В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» 

 

25 березня у читальному залі бібліотеки під час мистецького відео-уроку «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля», в чергове вшановували пам’ять світоча української літератури Т. Г. Шевченка.

 


День патрульного поліцейського в бібліотеці: підсумки творчої роботи

   Підсумки проекту «Карта міста Луцька безпечного для дітей», алегорична вистава і обговорення непопулярних тем, – про це та інше йшлося 23 березня у бібліотеці під час чергового Дня патрульного поліцейського.

      

 


 

19 березня у бібліотеці відбулось завершальне заняття для учнів Бізнес-школи "Енергія змін" в рамках проекту ГО "Переселенці Криму та Донбасу". Бібліотека стала базою проведення навчання та зустрічей дітей з цікавими людьми.

В цей раз майстер-клас "Секрети успіху в бізнесі" проводив Андрій Котищук, відомий бізнесмен, співвласник мережі закладів "Дядя Піца". Розповідь про непростий шлях до підприємця та інвестора зацікавила юнаків та дівчат. Присутні задавали багато питань щодо організації роботи підприємства, мотивації персоналу. А для пана Андрія цікавим було знайомство з сучасною бібліотекою. 

Спілкування школярів з бізнесменом стало в певній мірі мотивуючим стимулом, адже пан Андрій поділився інформацією щодо роботи шкільних підприємств у Німеччині та інших країнах світу. Кожен учасник зустрічі отримав професійні поради стосовно своєї бізнес-ідеї. І, безумовно, всім дуже сподобалась інформація про головний приз – фінансову інвестицію в початок бізнес-діяльності від Андрія Котищука. Залишилось дізнатися лише ім'я переможця, адже це відбудеться на захисті бізнес-планів в бібліотеці 29 березня о 16.00 год.

 


«Чим більше тортур і знущань, тим більший мій опір системі»

За такою назвою 18 березня у відділі читальних залів книгозбірні відбувся вечір літературного портрета, присвячений памяті Василя Стуса – поета, перекладача, прозаїка, літературознавця, правозахисника, Героя України. У його проведенні взяли активну участь вихованці Волинського обласного ліцею з підвищеною військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. 

Цього року, йому було б 80. 12 років з 47-ми відведених йому Всевишнім на цій землі, провів у радянських слідчих ізоляторах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжних роботах в шахті.

 


Проект «Класика сьогодні»

разом із заслуженим артистом України Василем Грибом 

Театралізований урок рідної літератури із заслуженим артистом України Василем Грибом, що був присвячений творчості Тараса Шевченка, відбувся 12 березня для учнів Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.

Василь Пилипович прочитав із «Кобзаря» невмирущі «Сон» та «Мені однаково, чи буду...», розповів про подорож у Канів та про свою сценічну працю, пов’язаною із декламуванням творів Тараса Шевченка у театрі.

Проект «Класика сьогодні» передбачає окрім читання творів і практичну частину – підготовку читачів до декламації.  Василь Пилипович навчав учениць акторській майстерності та провів майстер-клас з постановки голосу. 

Як зазначила координатор проекту Оксана Романюк, неймовірно, але факт – вірші Тараса Шевченка у виконанні заслуженого артиста України Василя Гриба проймають до "мурашок", а такі заходи – це  чудовий спосіб зацікавити молодь класикою.

 


«В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля»


7 та 14 березня в читальному бібліотеки під час мистецького відео-уроку «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» вшановували Тараса Григоровича Шевченка. Захід був приурочений 204-ій річниці від дня народження людини універсальних обдарувань та інтересів. Вічність підвладна лише геніям. І першому з них – безсмертному генію Тарасу Григоровичу Шевченку, найталановитішому поету і художнику в сузір’ї митців України. Він став символом чесності, правди й безстрашності, великої любові до людини, рідної землі.

 


 У нашій книгозбірні відбувся черговий День патрульного поліцейського

Бібліотека разом із Патрульною поліцією Волинської області продовжує роботу у програмі ПОЛіС, метою якої є налагодження співпраці між громадою та поліцією заради безпеки та розвитку міст. 

Активний, насичений подіями День патрульного поліцейського 13 березня 2018 року розпочався у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва проектом «Жива бібліотека», учасниками якого стали лейтенанти патрульної поліції Ольга Шмігель, Роман Ткакчук і патрульні поліцейські Іванна Сеник, Мирослав Демчишак та учні Луцького центру професійно-технічної освіти.

 

 


 В бібліотеці відбулась зустріч

в рамках Року німецької мови в Україні

 

5 березня 2018 року Пункт європейської інформації при Волинській обласній бібліотеці для юнацтва організував зустріч у форматі «Жива бібліотека» «Можливості для молоді» із студенткою СНУ ім Лесі Українки Іриною Подолець, учасницею проекту «BrueckenschlagUkrainee.V.» та паном Андре Бьомом представником Німецької служби академічних обмінів (DAADhttps://www.daad-ukraine.org/uk/на Волині.


 


Нагородження переможців міського творчого конкурсу «Особиста безпека»

1 березня 2018 року у стінах нашої книгозбірні підбили підсумки та нагородили найактивніших учасників міського творчого конкурсу «Особиста безпека», що відбувся в рамках проекту ПОЛіС. 

Вручити грамоти та пам’ятні подарунки школярам прийшов заступник начальника управління патрульної поліції у Волинській області Дмитро Хмарук разом із колегами.

 


 

Додаткова інформація