Музична година «Я викликаю вас на бій, ворожі сили!», присвячена 250-річчю від дня народження Людвіга ван Бетховена

 

22 жовтня у бібліотеці для слухачів курсів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулось засідання мистецької вітальні «Я викликаю вас на бій, ворожі сили!», присвячене 250-річчю від дня народження Людвіга ван Бетховена, німецького композитора.

Людвіг ван Бетховен… Одне це ім’я змушує відчути прилив сил та емоційне піднесення, не говорячи про саму музику геніального композитора, народженого на зламі століть. В цьому році вся світова громадськість святкує ювілей автора «Аппассіонати» – сонати для фортепіано № 23, «Місячної сонати» й безсмертної Дев’ятої симфонії, де герой постає на фоні бурхливої епохи.

Титанічна фігура Бетховена невід’ємна від тієї картини піднесення у Західній Європі, що віддзеркалювала майбутню «весну народів». Неможливо не помітити надзвичайну експресивність і велич його творінь. «Ода до радості» на вірші Ф. Шиллера стала гімном єдиної Європи. Дев’ята симфонія – це ідейний заповіт Бетховена, полум’яне звернення до всього людства.

Один з великих висловів генія: «Музика повинна викрешувати вогонь з душі людської». Коли повернутись подумки до «Місячної сонати», вслухатись серцем, можна почути і скорботу, якої ніколи не відчували, і світлу і водночас печальну посмішку, якої раніше не помічали, і, зрештою, буйне прагнення вирватись з кайданів страждань, про яке можна сказати словами композитора: «Я схоплю долю за горло, зовсім зігнути мене їй не вдасться!»

Присутні мали змогу насолодитися не тільки музикою великого Маестро, але й переглянути фрагменти фільмів про творче та особисте життя композитора.

 

Додаткова інформація