Урок-тренінг «Я проти булінгу» з регіональними представником Уповноваженого Верховної ради України з прав людини у Волинській області

 

В рамках ІІ Всеукраїнського тижня з протидії булінгу (цькування), що проходить протягом 14-18 вересня 2021 року, 16 вересня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч та урок-тренінг «Я проти булінгу» з регіональним представником Уповноваженого Верховної ради України з прав людини у Волинській області Любов’ю Сітовською.

Захід відбувся зі старшокласниками Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 Луцької міської ради Волинської області» в рамках Школи правових знань «Уроки права – уроки життя». Його мета – профілактика та інформування школярів про запровадження відповідальності за вчинення булінгу.

Булінг – надзвичайно поширена проблема сучасного суспільства, особливо в школі. Для того, щоб таких випадків не траплялося, бібліотека спільно з регіональним представником Уповноваженого Верховної ради України з прав людини у Волинській області систематично проводять такі зустрічі, щоб попередити це явище і розповісти, як діяти в разі насилля.

Любов Сітовська розповіла, як можна з нею зв’язатися у разі конфліктів, та куди звертатися в шкільному середовищі. Розповіла дітям, що таке булінг, які є його види. В презентації вона окреслила загальну картину в Україні, області та назвала законодавчі та нормативно-правові акти щодо запобігання та протидії насильству, яке покарання чекає на того, хто проявляє психологічний чи фізичний тиск по відношенню до іншого. Також гостя познайомила учнів з таким поняттям як кібербулінг, і розповіла, як потрібно діяти у ситуаціях, коли по відношенню до дитини сталися протиправні дії.

Школярі переглянули серію відеороликів на тему булінгу. З ними провели гру з навчання емпатії та розуміння того, що відчуває людина, яка переживає негативне ставлення до себе.

Захід зацікавив наших постійних відвідувачів. На їх запит 21 вересня планується зустріч регіонального представника з учнями Волинського обласного ліцею з підвищеною військо-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.

Додаткова інформація