Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

«Безсмертна пам'ять»

 

28 жовтня Україна відзначила 70-ту річницю визволення від німецько-фашистських загарбників.

Друга світова війна 1939-1945 рр. є однією із жахливих сторінок ХХ століття. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944 рр. Попри гіркоту поразок ми вирвали перемогу у ворога, звільнивши нашу державу.

Але до цього дня  були тисячі кілометрів болю, жаху, відчаю та непоправних втрат. Кривавий слід ворожого чобота на окупованій території… І, наче легендарний Ілля Муромець, котрий набирався сил від матінки-землі, - здається, у знекровленої та, проте, незламній духом армії, - відкрилось друге дихання і вона погнала фашиста геть з нашої рідної землі. Саме цим подіям і була присвячена  історична година «Безсмертна пам'ять», проведена 5 листопада 2014 року з учнями Волинського обласного  ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та студентамиТехнічного коледжу Луцького національного технічного університету.

Історична година розпочалася відеозамальовкою «Ветерани Великої Вітчизняної»,  сповненої світлого суму, адже  з кожним роком стає все менше і менше цих мужніх людей, котрі відвоювали для нас право на мирне життя.

Глядачі години пам’яті, разом з емоційними ведучими та читцями поезій про ті страшні роки, мали змогу перегорнути відомі та досі маловідомі сторінки Другої світової війни, передивитися кадри документальної хроніки з фільму Романа Кармена та Берта Ланкастера  «Невідома війна: Визволення України». Розповідь про битву за Дніпро емоційно підсилила «Пісня про Дніпро» Марка Фрадкіна.

На території України  відбулася майже половина стратегічних операцій, проведених  на радянсько-німецькому фронті, під час яких загинуло і поранено 3,5 мільйона воїнів. «Степом, степом…». Під цю  пісню – реквієм Анатолія Шашкевича на слова Миколи Негоди присутні вшанували пам’ять загиблих.

Під час історичної години були згадані  безсмертні подвиги  героїв-визволителів Волині, імена котрих увіковічнили вулиці нашого міста: Н. Хакімова, В, Єршова,  Комка, П. Тарасова, О. Конякіна, С. Єфімова. Розгорнута бібліотечна виставка «Героїв імена у пам’яті народу» ознайомила присутніх з новинками літератури  про часи воєнного лихоліття України.

Дух Перемоги – в тім, що маєм крила,

Що нам затісно в тихих берегах.

Вона цей світ од смерті вберегла,

         І навіть більше: заново створила!

        Ми схиляємо в пошані голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя за наше сьогодення і перед тими ветеранами, які живуть і трудяться в нашому місті і області. І найкраще, що ми можемо зробити для них – знати і пам’ятати.

 

 

 

Додаткова інформація