Травень 2025

 КОМУНІКАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ЮНАЦТВА

29 травня отримали від випускників Комунікаційної академії «КомА» комунікаційну стратегію Волинської обласної бібліотеки для юнацтва.

Комунікаційна стратегія:

  • це можливість будувати зв'язки між нами та нашою аудиторією, знаходити правильні слова, будувати стратегію зі знанням своєї аудиторії та вмінням достукатися до неї. Це – голос нашої організації.

  • для бібліотеки – це залучення нових читачів, партнерів, благодійників.

Із презентації стратегії: «Волинська обласна бібліотека для юнацтва це більше, ніж Бібліотека. Ми відкритий культурний простір для молоді, де знання поєднуються з креативом, а читання з натхненням і сучасними форматами.

Наша місія надихати, просвітлювати, підтримувати розвиток критичного мислення й створювати середовище, де молодь почувається вільно, згуртовано, цікаво та впевнено.

Наша бібліотека надає доступ до великої кількості ресурсів, можливостей для самореалізації, змістовного дозвілля та знайомств з людьми, які змінюють цей світ.

Ми говоримо просто про складне, відкрито про важливе й завжди з повагою до молоді, її поглядів і потреб».

Для нас працювали справжні майстри своєї справи – Комунікаційна академія «КомА» – проєкт платформи «Алгоритм дій», який дає можливість молоді отримати сучасні знання та практичні навички у сферах PR і комунікаційного менеджменту. Протягом двох місяців команди інтенсивно вивчали сучасні підходи до PR і комунікаційного менеджменту у кращих фахівців країни. 

Втілюючи стратегію, колектив Волинської обласної бібліотеки для юнацтва робить все для того, щоб користувачам щоразу залюбки хотілось повертатися у книгозбірню для задоволення освітніх потреб та проведення дозвілля.

 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДАМСЬКОГО РОМАНУ ЮЛІЇ СЕМЕНОВОЇ «WELL DONE»

26 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація дамського роману Юлії Семенової «Well Done»

Модераторкою була українська письменниця, журналістка, очільниця Волинської організації Національної спілки письменників України Ольга Ляснюк. Вона представила авторку: «Це вже друга книга Юлії Семенової. Перша книга «Medium Well» отримала численні позитивні відгуки як від читачів, так і від письменників, зокрема, Тетяни П’янкової, Анни Багряної, Олександра Ірванця».

«На героїню мого нового роману тисне суспільство, тисне родина… в цьому проявляється постійний драматизм. Тут є багато кохання, подорожей. Усі герої живі, їх міняють різні обставини, війна… Книга також отримала гарні відгуки від колег, номінацію міжнародного конкурсу “Коронація слова” – “Вибір видавця”», – розповіла Юлія.

До слова був запрошений і директор видавництва «Твердиня» Микола Мартинюк, адже саме там побачив світ роман.

Було чимало запитань і про роман, і про захоплення Юлії, адже всім кортіло більше дізнатися про письменницю.

Фотозвіт про подію від Анни Романчук за посиланням: https://surl.li/fmvmpa

 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ОЛЕКСАНДРА КОТИСА «ЛУЦЬК: АРХІТЕКТУРА. НАЙКРАЩІ ПРОЄКТИ 1920-1930-Х РОКІВ»

23 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація книги Олександра Котиса «Луцьк: архітектура. Найкращі проєкти 1920-1930-х років», виданої у тернопільському видавництві «Крок» за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

Модераторка Любов Фрадинська представила автора: «Олександр Котис – краєзнавець, журналіст, популяризатор історії, залюблений у своє місто Луцьк, начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради. Автор книг "Луцький модернізм", "Міжвоєнний розквіт Волині", путівника "Луцьк"».

Автор розповіав про створення нової книги: «Скільканадцять років збирав і складав ці пазли, щоб тепер мати цілісну картину. Добував надцінні креслення вілл, млинів, банків, пошт і будинків, які творили простір міжвоєнного Луцька. Найкращі зразки з фотографіями й архівними проектами увійшли до видання "Луцьк: архітектура. Найкращі проєкти 1920-1930-х років". Шалено радію з такого підсумку великої дослідницької роботи! Вибрав найколоритніше і найрепрезентативніше з-поміж 3 тисяч справ.

Сходив пішкарусом сотні луцьких вулиць. Знаю, розумію, передаю далі!»

Присутні уважно слухали захопливу, пізнавальна та емоційну розповідь про історію нашого міста. Через архітектуру присутні познайомилися із життям та діяльністю відомих людей минулого століття, зокрема, архітекторів, які були дотичні до створення тієї чи іншої будівлі.

«Найбільшим відкриттям під час дослідження теми архітектури міжвоєнного Луцька стала кількість і масштаби будівництва в той час. Сотні проєктів, від приватних хатинок до великих кінотеатрів, млинів і навіть багатоквартирних будинків, від проєктування терас кав’ярень до гігантських містобудівних планів, як-от осушення заплави Глушця, показують реальні можливості й той неймовірний культурний ритм, в якому жив міжвоєнний Луцьк. За це я його й дуже люблю», ‒ зізнався Олександр.

Автора привітав консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Васілевскій.

Молоді люди спілкувалися з автором та представниками Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку. Було багато запитань про збереження архітектурних памʼяток міста, майбутні книги.

Краєзнавець анонсував свої наступні дослідження, під час яких він хоче дізнатися та розповісти про інвесторів і фундаторів зразків луцької архітектури 1920–1930-х рр., завдяки яким Луцьк відчуває себе причетним до європейської урбаністики.

Фотозвіт про подію від Анни Романчук за посиланням: https://surl.lu/ramwid

 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ МИКОЛИ МАРТИНЮКА «РОЗБИШАЦЬКІ РИМИ»

22 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація книги Миколи Мартинюка «Розбишацькі рими» для учнів Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцька гімназія № 1 Луцької міської ради».

Модераторка Любов Фрадинська розповіла про Миколу Івановича – письменника, перекладача, науковця, видавця, доцента, викладача Закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради й автора поетичних та прозової книжок.

Після твердження Любові, що Микола дуже її давній хороший і талановитий друг, учні поділилися свої поглядами про товаришування.

Любов Фрадинська зачитала анотацію до «Розбишацьких рим»: «Дещо незвична дотепна та пізнавальна збірка авторських віршованих загадок письменника і педагога Миколи Мартинюка допоможе читачам розвинути уважність, кмітливість, поетичний слух, ритмомелодику, виховати естетичний смак, навчить тонко відчувати світ довкола, бути чутливими до художньої деталі в тексті та житті».

Після того, як учасникам презентації розповіли про поетичні книги та переклади Миколи Мартинюка, автор зачитав свої вірші з інших дитячих книг та римовані рядки із нової книги.

Далі учасникам запропонували виліпити мультгероїв з пластиліну.

Отут уже вони виявили свою індивідуальну творчість – втілили і грибний дощ, і ведмежат, і лисичку, і місяць, і динозавр, і їжачок із яблучком, і навіть планету Земля.

Учні зауважили, що такої мульттерапії ще не було, коли присутня не лише книга, а її автор.

Фотозвіт про презентацію за посиланням: https://surl.lt/xhcgbe

 


ЗУСТРІЧ З АНАСТАСІЄЮ РУДИК В МЕЖАХ ПРОЄКТУ «ВОЛОНТЕРИ. ВІДОМІ ТА НЕВІДОМІ ІСТОРІЇ»

22 травня в межах проєкту «Волонтери. Відомі та невідомі історії» у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулась зустріч із Анастасією Рудик.

Анастасія – лучанка, волонтерка з 7-річним досвідом, засновниця благодійного фонду (ютуб каналу з однойменною назвою) «Рожева душа» та бренду мілітарі одягу «Хижак». Вона – не просто активна громадська діячка, бізнес-леді, блогерка та лідерка думок, а справжня сучасна українка, яка своєю щоденною працею змінює світ навколо.

Анастасія розповідала історії зі свого волонтерського життя.

Багато говорили про один з найбільших проєктів Анастасії, завдяки якому літні люди можуть здійснити свої мрії. Не обійшли стороною історію створення бренду мілітарі одягу «Хижак» та допомогу хлопцям та дівчатам із ЗСУ. Ну і трохи дискутували про вигорання, мотивацію, хейт та те, як поява цієї тендітної та дуже сильної жінки в житті інших людей кардинально змінює їхні життя та цінності.

Зустріч, яка залишиться в серці надовго, модерувала Заріна Дацик.

Життєву історію Анастасії вислухали здобувачі освіти з Технічного фахового коледжу ЛНТУ, Закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради та Луцького центру професійно-технічної освіти.

PS. Проєкт «Волонтери. Історії відомі та не відомі» розпочався у 2023 році за ініціативи відділу молодіжної політики департаменту молоді та спорту Луцької міської ради (начальниця Заріна Дацик) та Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. На зустрічі запрошуються відомі волонтери та волонтерки, які роблять все можливе, щоб наблизити нашу спільну Перемогу, щоб поспілкуватися з ними на різні теми та дати можливість людям пізнати їх ближче й задати запитання, які цікавлять молодь.

Фотозвіт про подію від Юлія Вірун за посиланням: https://surl.li/fmsavb

 


ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО УРЯДУ У БІБЛІОТЕЦІ

21 травня в читальній залі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва відбулась зустріч з начальницею відділу екології Луцької міської ради Оксаною Лисак. Зустріч відбулася в Тиждень Відкритого Уряду в межах участі України в міжнародній Ініціативі «Партнерство "Відкритий уряд"», який триває з 19 по 23 травня. Наша країна приєдналась до Ініціативи у 2011 році.

Студенти Волинського фахового коледжу НУХТ та учні восьмого класу Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцька гімназія №3 Луцької міської ради» дізналися про основні принципи роботи відділу екології, почули багато нової та цікавої інформації стосовно екологічних проблем та шляхів їх вирішення. Пані Оксана наочно показала, як кожен бажаючий може зайти на сайт Луцької міської ради і отримати доступ до публічної інформації. Присутні отримали вичерпні відповіді на запитання, що їх цікавили. Зустріч пройшла в дружній та довірливій атмосфері.

Модерувала захід Олена Власюк. 

Фотозвіт про зустріч від Марини Місюк за посиланням: https://surli.cc/zocmac

 


ВИСТАВКА РОБІТ ЮНОГО ХУДОЖНИКА «ЗА ВОЛЮ, ЗА СВОБОДУ, ЗА НАШУ НЕНЬКУ УКРАЇНУ»

20 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулося відкриття виставки робіт юного художника Дмитра Приймака «За волю, за свободу, за нашу неньку Україну». Дмитро – вихованець закладу позашкільної освіти «Будинок дитячої та юнацької творчості» Камінь-Каширської міської ради Волинської області, студії образотворчого мистецтва «Кольоровий водограй» під керівництвом Людмили Бірук.

Це вже не перша виставка вихованців студії у стінах нашої бібліотеки, але цього разу вона особлива. Малюнки Дмитра – це емоційні мистецькі роботи з глибоким патріотичним змістом. Вони сповнені болю, надії, гордості, любові до рідної землі та безмежної поваги до захисників України. Юнак зобразив військових, боротьбу за незалежність, символи сили та незламності українського духу.

Дмитро презентував свої роботи та розповів про зміст кожної з них. В його словах – власне розуміння історії України, обізнаність у політичних і військових подіях сьогодення та щира любов до Батьківщини.

Мистецький захід супроводжувався чудовим музично-пісенним оформленням від учнів Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена. Познайомитися з роботами Дмитра завітали студенти Луцького національного технічного університету та Волинського медичного інституту.

Запрошуємо переглянути виставку робіт юного художника Дмитра Приймака «За волю, за свободу, за нашу неньку Україну» в читальній залі нашої бібліотеки.

Модерувала захід Наталка Олійник. 

Фотозвіт про подію від Анни Романчук за посиланням: https://surl.li/oanbzk

 


«ЦІКАВІ РОЗМОВИ У БІБЛІОТЕЦІ» ІЗ

ЮЛІЄЮ КАЧУЛОЮ

13 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва в межах проєкту «Цікаві розмови у бібліотеці» відбулася зустріч з талановитою українською співачкою, журналісткою, авторкою пісень, перекладачкою слів світових хітів українською Юлією Качулою.

Народилася Юлія на Київщині у родині талановитих українців, котрі перебралися до Криму. Тато – Віктор Качула – поет-пісняр і журналіст, у «нульових» був редактором єдиної української газети в Криму «Кримська світлиця», та мама Галина – двічі дипломована викладачка української мови й літератури. Від них Юлія успадкувала любов до всього українського.

У сім років Юлія почала грати на фортепіано – втілювала мамину мрію, адже та не мала такої можливості. Під час навчання в школі – вела заходи, співала, але вокалом серйозно не займалася. Уперше виступила на Всеукраїнському конкурсі з татовими піснями в 11 років і посіла призове місце. Потім брала участь у багатьох конкурсах, де займала перші або призові місця. Після школи вступила до Таврійського національного університету на факультет української філології.

Юлія розповіла: «Була українська школа, були українські класи. Ну і все. Та їх було небагато, тому треба було триматися, старатися, щоб у Криму хоч трішки звучало українське слово. І коли почалася окупація у 2014 році, мене не було вдома, я виїхала з Криму. Роки два-три пожила за кордоном. Побачила, що у Криму немає спротиву. Повернулася. І так склалося, що я почала працювати з дітьми. Організувала дитячий колектив «Діти Криму», викладала їм вокал. Ми знімали кліпи, писали пісні українською, наповнені потужними сенсами. Для мене «Діти Криму» особливий проєкт. Я вклала у нього багато часу, енергії, думок, світлих ідей.

Коли стало небезпечно, вирушила на Волинь. Дорога зайняла сім днів.

Волинь мені теж рідна, адже мій батько з Волині, з села Рудка-Козинська. Там я стала художнім керівником у будинку культури. Створила дитячий колектив «Вільні духом». Вони мене тішать, усе тонко відчувають, де правда, хто обманює, хто лукавить».

У 2015 році Юлія взяла участь у проєкті «Голос Польщі». Пісні у її виконанні нині доступні на різних стрімінгових платформах. Зокрема в Spotify та Instagram. Вона має спільний кліп з дуетом зі Львова Krapka;KOMA на пісню «Твій Спокій – твоя Свобода». Разом із батьком Віктором Качулою записала альбом україномовних пісень «Небо вище – там, де ми!».

Книгу перекладів світових хітів українською Юлія писала в різних країнах і містах: у Криму, Польщі, Канаді, Києві й навіть у Карпатах. Видання надруковане в Харкові. «90% – перекладений текст, 10% – художній, бо треба було з’єднати речення римами, темпом. Але ідея пісень збережена», – стверджує співачка.

Під час заходу лунали пісні Ніно Катамадзе, звучала лірика у виконанні Юлії під гітару, композиція «Сяй», а також неймовірна пісня Melovina «Вітрила».

На зустріч у бібліотеку Юлія прийшла разом зі своїми вихованцями з колективу «Вільні духом». З ними заспівала духовний гімн кримських татар, перекладений українською «Güzel Qırım». Юлії та її вихованцям підспівували здобувачі освіти з Луцького центру професійно-технічної освіти та Технічного фахового коледжу ЛНТУ. На завершення заспівали разом «Ми - діти твої, Україно».

Модерувала захід Наталка Олійник.

 

Фотозвіт про зустріч від Анни Романчук за посиланням:https://surl.lu/kumnil

 

 

 


МАНДРУЄМО ЄВРОПОЮ

День Європи щороку святкується 9 травня. Для України – це привід наголосити на важливості європейської інтеграції, підкресленні спільних ідеалів та історії, залученні до підтримки Європейського Союзу, сприянні посиленню представництва ЄС на теренах нашої держави.

8 та 9 травня відбувся пізнавальний євроквест «Мандруємо Європою», в якому взяли участь студенти Технічного фахового коледжу ЛНТУ: група 21-ЕТ (куратор В. Яневич), група 22-Дз (куратор О. Борисюк) та група 11-П (куратор Ю. Кресак).

Учасників чекали складні та різнопланові завдання через QR-коди з географії, історії, архітектури, літератури та мистецтва європейських країн, які підготували працівники відділу читальних залів. Запитання вимагали не лише ерудиції, а й командної згуртованості, креативного мислення та вміння швидко приймати рішення.

Студенти впевнено пройшли 11 локацій мальовничими, зеленими, прибраними, цікаво оформленими алеями Центрального парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки.

У квесті, який відбувся 8 травня, команда за номером 4 продемонструвала зразкову організованість, чіткість у виконанні завдань, високий рівень обізнаності та з результатом 43 бали отримала першість. Гідно себе показала й команда за номером 4 у змаганні 9 травня та з результатом 44.5 балів, теж посіла перше місце.

Квест став яскравою нагодою для студентів весело, активно та з користю провести час, розширити свої знання, а також відчути себе частиною європейської спільноти.

Команди-переможниці отримали призи-смаколики від Технічного фахового коледжу ЛНТУ. 

Пропонуємо переглянути фотозвіт про проведення євроквесту, який чудово передає атмосферу цікавої гри, за посиланням: https://surl.li/evidfn

 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ КАТЕРИНИ ДУБОЙСЬКОЇ «МРІЯ СІРКА»

8 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація книги Катерини Дубойської «Мрія Сірка».

«Мрія Сірка» – це художня книжка, яка розповідає про сім’ю українського хлопчика Боді, звичне життя якої змінилося з початком повномасштабної війни. Бодя і його хатній улюбленець Сірко розповідають кожен свою, однак спільну, історію про еміграцію, розлуку і повернення, складні випробування для усіх поколінь людей і тварин під час окупації, завчасне дорослішання малюка й самотність дорослих. Оповідання про людяність, сміливість і здійснення мрій у двох частинах – це історії багатьох родин, які вимушені були змінити своє звичне життя, ухвалити складне рішення.

Модераторка події Валентина Романишина розповіла: «Авторці б дуже кортіло, щоб у світі було трішки більше того світла, що живе між ними. Її книга про любов, людські стосунки, в яких сила і слабкість. А ще на згадку приходять слова із Біблії: «Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закон Христа». Коли мама бере сина і їде з ним в далеку дорогу, щоб вберегти його життя. Коли тато лишається у небезпеці, щоб захистити дім. Коли бабуся піклується про собак в притулку, і, навіть, Сірко тут проявляє відданість, турботу і пильність до сім'ї, в якій живе. А ще в книзі про важливість працювати зі своїми емоціями, фіксувати, рефлексувати, осмислювати навколишній світ.

Книга, не лише для дітей, адже багато українських мам упізнають там себе».

Авторка поділилася, що вже готова і третя частина, як продовження історій, які розпочалися у виданій книзі.

До бібліотеки на презентацію завітало багато цікавих гостей, серед яких був трилапий пес Джузеппе, евакуйований з Донеччини. Історію його порятунку розповіла Вероніка-Соломія Цибульська, яка минулого року прихистила, підлікувала та знайшла домівку для понад півтори сотні домашніх тварин, евакуйованих із зони бойових дій.

Спілкування видалося легким, веселим та приємним: багато фотографувалися, знайомилися з песиком, а книги з принесеної авторкою коробки розібрали всі до однієї.

PS. Кошти від придбаних книг будуть перераховані, як добродійні внески, для Гостомельського притулку для тварин.

Фотозвіт про презентацію від Юлії Вірун за посиланням: https://surl.li/ylnphs

 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ОЛЕКСАНДРА САВЧЕНКА «ЕСКАЛАЦІЯ. БИТВА ПРЕЗИДЕНТІВ»

7 травня у бібліотеці відбулася презентація книги «Ескалація. Битва президентів». Її автор – Олександр Савченко – професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу, ексзаступник Голови НБУ та Міністра фінансів України, колишній виконавчий директор ЄБРР у Лондоні, який залучив понад 1 млрд євро на важливі українські проєкти.

Про видання розповіла модератора, завідувачка відділу краєзнавства Любов Фрадинська: «Книга поєднує в собі елементи трилеру, політичної фантастики та реальних подій, пережитих автором. Події розгортаються одразу після завершення активної фази російсько-української війни. Україну охоплює нова боротьба – за владу і президентське крісло. Три політичні сили змагаються за майбутнє держави. У книзі викладено прогноз подій, які вже справдилися або ще чекають на своє втілення на міжнародній арені».

Олександр Савченко відповів на численні запитання та звернувся до учасників презентації – студентів КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради та Технічного фахового коледжу ЛНТУ на чолі із заступником директора з навчально-виховної роботи Тарасом Божедарніком: «Сподіваюся, видання допоможе краще зрозуміти геополітичну ситуацію у сучасному світі, чому все склалось саме так і що нам треба зробити, щоб врешті перемогти».

Фотозвіт про презентацію від Юлії Вірун за посиланням:

 https://surli.cc/buzwcb

 


БЕЗПЕКОВІ КВЕСТИ: ЦІКАВО ПРО ВАЖЛИВІ ЗНАННЯ

Створення безпечного середовища для дітей та підлітків під час війни є критично важливим завданням для усього суспільства. Школярі – особливо вразлива категорія, для якої дотримання правил безпеки допоможе зменшити ризики і зробить перебування у складних умовах більш контрольованим.

Працівниці інформаційно-бібліографічного відділу Волинської обласної бібліотеки для юнацтва розробили та провели серію безпекових квестів для школярів.

25 квітня відбувся День цивільного захисту у КЗЗСО «Луцький ліцей № 27 Луцької міської ради». На території ліцею проведено QR-квест для учнів 7 класів.

7 травня День безпеки життєдіяльності організували у КЗЗСО «Луцька гімназія №17 Луцької міської ради», на території якої відбувся QR-квест для учнів 8 класів.

За допомогою інтелектуальної гри учасники поповнили свої знання про те, як діяти в екстремальних ситуаціях, правильно реагувати в умовах різноманітних загроз, мінімізувати ризики та забезпечити максимальний захист.

Проведення QR-квестів допомагає щколярам уникати стресових ситуацій, пов'язаних з впливом війни та іншими небезпечними подіями, створює безпечне середовище для дітей, де вони зможуть відчувати підтримку та надію, навіть у найважчі часи.

Дякуємо освітнім закладам за співпрацю. Запрошуємо на цікаві ігри з «прокачкою» потрібних та важливих знань.

Фотозвіти про QR-квести за посиланнями:

https://surl.li/ghlbkm

https://surl.li/sygwyb

 


ВИСТАВКА-КОНЦЕРТ «ЧЕРВОНЕ ЧОРНЕ»

6 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся незвичайний захід «Червоне Чорне» – музичний перформенс Азізи Ескендер та виставка картин Ольги Русинчук.

Подія об’єднала культуру півострова Крим та материкової України. Для присутніх звучали пісенні мотиви кримськотатарською, українською та англійською, діяла виставка картин морської тематики.

Модераторка заходу Валентина Романишина підкреслила: «В час, коли кожен день може бути останнім, зустріч споріднених поглядів малює нові шляхи для створення нової реальності. Ольгу Русинчук і Азізу Ескендер обʼєднав Крим, кольори української свободи, море, яке бурхливими хвилями обирає боротьбу, музика, яка кличе бути вірним власному чистому серцю, повному глибинної памʼяті про всіх тих, хто віддав своє життя за наше вільне майбутнє, де мистецтво має змогу народжуватись і змінювати світи.

Тема Криму болить кожному українцеві. Для того, щоб звучала неперервним голосом тема повернення Криму в Україну, мультидисциплінарна мисткиня Азіза Ескенднр намагається своєю творчістю запалювати серця інших».

У майстерності мисткинь переконалися учасники заходу: Василь Гайдук, головний спеціаліст відділу з питань релігій та національностей Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської ОДА; Уляна Шкабура, регіональна координаторка ГО КРИМСОС з питань працевлаштування, навчання та підприємницької діяльності у Волинській області; члени ГО «Кримські татари» (голова Сервер Зейнідінов); представники Центру надання соціальних послуг Новопсковської селищної ради Луганської області, Учнівського парламенту м. Луцьк та їх наставник Валентина Стаднік.

Дякуємо за технічне забезпечення Олександру Марачу, за солодкі подарунки – дистриб’юторській компанія «Sladograd».

Фотозвіт від Юлії Вірун за посиланням: https://surl.li/ajuwqq

 


ЦЕ МОЯ УКРАЇНА! ПІСНІ ВАСИЛЯ ЗІНКЕВИЧА

5 травня до ювілею народного артиста, лауреата Шевченківської премії, Героя України Василя Зінкевича у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся музичний захід «Це моя Україна! Пісні Василя Зінкевича». 1 травня естрадному співаку, фронтмену ВІА «Смерічка» й «Світязь» виповнилося 80 років.

Модераторки – завідувачка відділу краєзнавства Любов Фрадинська та керівниця вокальної студії «Мюслі» Юлія Андрєєва – розповіли цікаві факти життя та творчості співака.

Присутні на заході дізналися, що Василь Зінкевич народився в селі Васьківці Хмельницької області. Його батько Іван був ветеринаром та регентом церковного хору, мав чудовий голос і часто співав народних пісень. Василь був чудовим танцівником і дизайнером – саме так почалася його співпраця з ВІА (вокально-інструментальними ансамблями), ще коли він і гадки не мав, що буде співати. Після служби в армії юнак приїхав до міста Вижниці закінчувати навчання в художньому училищі прикладного мистецтва.

Композитор Левко Дутківський у Вижниці створив легендарний ансамбль «Смерічка», який до невпізнання змінив історію української музики. Солістами і зірками колективу стали Василь Зінкевич і Назарій Яремчук.

Тріо Василя Зінкевича, Назарія Яремчука та композитора Володимира Івасюка стало відомим на весь Радянський Союз після виконання «Червоної рути» у фіналі «Пісні року-1971» у Москві. Тріо пов’язувала не лише сцена – вони були друзями й навіть разом ходили в гірські походи. Згодом, після трагічної смерті Івасюка, Зінкевич з Яремчуком, попри заборону на зібрання, не побоялися провести друга в останній шлях на похороні, який перетворився на мітинг непокори радянській владі.

Після переїзду до Луцька Василь Зінкевич став солістом волинського ВІА «Світязь» під керівництвом Валерія Громцева. Гурт швидко злетів на хвилю популярності, а Василь став найпопулярнішим співаком в Україні, захоплювався етнографією і фольклором, моделював сценічні костюми для ансамблю, знімався у фільмах-концертах Українського телебачення «Мелодії голубих озер», «Червона Рута. Десять років потому», «Музика весни», «Відлуння його життя», «Червона Рута Володимира Івасюка», «Мереживо його доріг» та інших. Саме в його виконанні стали відомими пісні на музику Володимира Івасюка «Тільки раз цвіте любов» та «Світ без тебе», а також інших композиторів, які вже стали класикою – «Тече вода», «Кличу тебе», «Забудь печаль», «Скрипка грає».

Народний артист України й нині гастролює. Звісно, не настільки часто і активно, як колись, але кожен такий виступ – справжній подарунок для його шанувальників. Минулого року Василь Зінкевич брав участь у серії концертів з Іваном Поповичем, котрий відзначав 75-ліття.

Співак має двох синів, Богдана і Василя, які теж свого часу долучилися до музичної сцени. Василь Зінкевич-молодший заснував разом з Сашком Положинським гурт «Тартак», а Богдан Зінкевич був клавішником із прізвиськом Zinchek у гурті «Основний показник».

Присутні на заході переглянули уривки першого українського телемюзиклу «Червона рута» режисера Романа Олексіва, слухали пісні з репертуару співака у виконанні вихованців вокальної студії «Мюслі». Поліна Чубарова заспівала «Червону руту», Альона Квятковська – «Тече вода», Юлія Шибиста – «Музико моя», Богдан Бордзань виконав «Жовтий лист» («Залишені квіти»), Сергій Кушпель – «Гуцулка Ксеня».

Усі в залі підспівували та згадували інші пісні у виконанні Василя Зінкевича.

Фотозвіт про подію від Анни Романчук за посиланням: https://surl.lu/ktuvgg

Додаткова інформація