Відділ комплектування фондів та каталогізування документів

Цінність бібліотеки полягає в багатстві її фондів.  Головне завдання відділу – формування фондів, які б повноцінно та оперативно задовільняли  інформаційні  запити користувачів бібліотеки.

Фонд Волинської обласної бібліотеки для юнацтва на 01.01.2017 р. становить 157 129 примірників. Він створювався працею кількох поколінь бібліотечних фахівців, і тепер відділ дбає за повноцінне і своєчасне поповнення документами, які відповідають завданням бібліотеки та інтересам користувачів.

Комплектування здійснюється з різних джерел: через мережу книжкових магазинів, видавництва, обмінно-резервні фонди Національної Парламентської бібліотеки України, Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Державної бібліотеки України для юнацтва, з бібліотечних серій, подаровані читачами, авторами, спонсорами.

Фонд універсальний і актуальний: енциклопедичні, довідкові, науково-популярні та нотні видання, художня література, підручники, посібники, краєзнавчі, бібліографічні та методичні матеріали, електронні документи, касети тощо. На полицях книгозбірні зберігається унікальна колекція аудіовізуальних документів.

Бібліотека передплачує періодичні видання, фонд яких становить 167 назв газет і журналів. Видання цікаві, змістовні, різнопланові.

Важливою функцією відділу є повне і оперативне наукове опрацювання документів, відображення їх в інформаційно-пошуковій системі та сприяння в пошуку інформації. Здійснюється бібліографічний та аналітичний описи нових надходжень, систематизація документів та їх технічна обробка. Відділ створює та наповнює систему каталогів у бібліотеці: абеткові каталоги: генеральний службовий та читацький, систематичний.  Систематично редагуються карткові каталоги. Вносяться нові терміни, поняття до алфавітно-предметного покажчика, який виконує допоміжну пошукову функцію для задоволення читацького запиту користувачів.

Електронний каталог є найголовнішою базою даних бібліотеки і включає бібліографічні записи на нові надходження та ретрофонд всіх видів документів: книг, брошур, нот, методичних  посібників, електронних ресурсів тощо.

На 01.01.2017 р. обсяг БД ЕК налічує:

всього –

записів назв

  67 298

 

 

примірників

107 655

 

в т. ч.:

книг (назв)

  62 998

 

примірників

101 693

 

брошур (назв)

   1 384

 

примірників

   2 128

 

 

ноти (назв)

   2 048

 

примірників

   2 804

 

ізограф. вид  (назв)

      413

 

примірників

      533

 

 

електронних документів (назв)

      455

 

примірників

      497

Систематичне поповнення та редагування ЕК – один з найважливіших напрямів роботи відділу, який координує процес ретроконверсії, здійснює контроль за якістю бібліографічного запису та формування ключових слів. 

Відділ надає консультативну допомогу бібліотекам з питань комплектування та обліку документів.

При відділі працює творча майстерня «На – вчись!», яка сприяє розвитку творчих здібностей молоді. Головний бібліотекар відділу Коба О.В. проводить заняття у майстерні, знайомить з основами декоративно-прикладного мистецтва, сприяє творчій активності та спілкуванню, розвиває зацікавленість до здобуття знань, умінь, навичок. Учасники – школярі, студенти та усі бажаючі. Ця талановита молодь бере участь у благодійному проекті «Україна починається з мене», спрямованому на допомогу воїнам АТО.

Запрошуємо до співпраці та партнерства меценатів та спонсорів.

 

Контакти:

стац. тел. (0332) 723-995

моб. тел.  (095) 81-45-224

                 (098) 51-67-314

факс   (0332) 727-265 

 

Адреса: 43025, пр. Волі 2, м. Луцьк,

        Волинська область

e-mail:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , 

              Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

              

 

 

Додаткова інформація