Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 140

Гершензон Дмитро – композитор, аранжувальник, заслужений артист України

Гершензон Дмитро – композитор, аранжувальник, заслужений артист України

Дмитро Лазарович Гершензон – талановитий український музикант, співак, композитор і аранжувальник, учасник дуету «Світязь». Народився 9 березня 1956 р. у місті Балта Одеської області. Під час навчання Д. Гершензона у м. Бєльцах у 1973 р. на фестиваль, який мав назву «Гітара і труба-73», приїжджав ВІА «Карпати» із Чернівців. Тоді він вперше побачив живих супермузикантів, серед яких – Валерій Громцев та Іван Благун.

1976 р. закінчує музичне училище у м. Бєльци (Молдова). Від 1977 р. грає на бас-гітарі у ВІА «Дністер». Згодом стає бас- гітаристом у ВІА «Збруч» Тернопільської філармонії (1978 р.). У 1980 р. працює на бас-гітарі у ВІА «Море» Кримської обласної філармонії. Починає робити перші аранжування. Від 1981 р. грає у ВІА «Збруч» Тернопільської філармонії бас-гітаристом.

У 1983 р. стає учасником ВіА «Світязь», створеного у 1974 р. під керуванням Валерія Громцева у Волинській обласній філармонії. Через рік до ансамблю приєднався співак Василь Зінкевич. У 1987 р. у «Світязь» прийшов Анатолій Говорадло. Також деякий час в ансамблі працював співак Олександр Сєров. Виступала у колективі й Лілія Сандулеса. Завдяки спільним зусиллям творчого складу «Світязь» став найпопулярнішим ВІА в Україні наприкінці 1970-х років. У різні часи в колективі працювали одночасно до 24 осіб.

З 1993 р. ВІА «Світязь» скорочується до дуету. Дмитро Гершензон і Анатолій Говорадло є універсальними митцями, здатними майстерно пародіювати знаменитих колег і бути самими собою в авторських піснях. Робота в дуеті приносить свої творчі здобутки, і «Світязь» стає одним з найпродуктивніших виконавських колективів в українській поп-музиці 1990-х років. На концертах лунають нові пісні, три з яких («Дякую тобі, кохана», «Дорогі мої батьки», «Ні, я не ту кохав») відзначені вищою нагородою щорічного фестивалю «Шлягер року».

1996 р. бачить світ перший офіційний альбом дуету «Світязь» «Ні, я не ту кохав». У тому ж році Дмитру Гершензону присвоєне звання заслуженого артиста України.

У 1998 р. здійснено випуск першого компакт-диску дуету «Світязь» – «За вашими листами».

Дмитро Гершензон працював на телебаченні. Разом з Анатолієм Говорадлом став автором проектів «Олекса-ТВ», «Ранкова пошта», «Ераплан». Згодом артисти змінили амплуа, перетворилися на дует музичних пародистів, що дало їм змогу поєднувати різні музичні жанри в одній мініатюрі. Зараз Дмитро Гершензон виїхав на постійне місце проживання до Ізраїлю.

 

 

Література:

Про присвоєння почесних звань України працівникам культури і мистецтва : указ Президента України // Укр. муз. газета. – 1996. – № 3. – С. 2.

Волинь / Укр. наук. т-во геральдики і вексилології, Ін-т біогр. дослідж. ; авт.-упоряд. В. В. Благов. Київ : Поліграфкнига, 2006. – 318 с.

Про дует «Світязь» – с. 236.

Дует «Світязь» : Анатолій Говорадло – Дмитро Гершензон // Телерадіогазета. – 2011. – 17 серп. – С. 1.

Позняк-Хоменко Н. «Ми все життя займаємося улюбленою справою» : напередодні 25-річчя дуету Анатолій Говорадло та Дмитро Гершензон розповіли про секрет творчого довголіття / Н.    Позняк-Хоменко // Україна молода. – 2013. – 27 верес. – 28 верес. – С. 20-21.

Додаткова інформація