Навчання на тему «Завдання сучасних бібліотек в умовах становлення Нової української школи»

 

23 травня 2019 року на базі книгозбірні спільно з Волинським обласним управлінням освіти, науки та молоді проведено навчання-нараду працівників, відповідальних за діяльність шкільних бібліотек та роботу з підручниками районів, міст обласного значення, 50 об’єднаних територіальних громад на тему «Завдання сучасних бібліотек в умовах становлення Нової української школи». Директор Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова окреслила особливості роботи книгозбірень в умовах децентралізації, необхідність переформатування їх діяльності, переваги спільної діяльності бібліотек різних систем та відомств. Вона підтвердила думку, що реформування бібліотечної системи держави є стратегічно важливим напрямком державної регіональної політики. Адже особливу роль бібліотеки відіграють в умовах економічної, соціальної, політичної, та психологічної кризи в суспільстві, залишаючись доступним та безкоштовним джерелом отримання достовірної інформації, майданчиком об’єднання громади.

Згідно наказу №929 від 26.06.2017 Міністерства освіти і науки України «Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек» книгозбірні навчальних закладів, в тому числі і шкільні, повинні перейти на систематизацію документів за УДК. Як краще організувати цей процес допомогла усвідомити та провела практичні заняття з систематизації книг завідувач відділу комплектування фондів та каталогізування документів Світлана Єгорова.

 

Модератор навчання, фахівець І категорії відділу соціального розвитку закладів та установ освіти та науки, Світлана Демкова зосередила увагу на питаннях забезпечення шкіл підручниками та інвентаризації бібліотечних фондів.

Важливим для присутніх стало усвідомлення, що децентралізація стала перевіркою того, наскільки книгозбірні відповідають новій бібліотечній філософії – бути місцем не тільки для книжок, але й перш за все для людей, учнів та вчителів. І саме це є найважливішим для розвитку в будь-яких умовах.

Учасники навчання мали змогу побувати на відкритті виставки «Лісові пленери Волині», організованої за сприяння Волинського відділення фонду культури.

Додаткова інформація