Зустріч на тему «Польський Великдень: традиції та обряди» завершила тиждень національних культур

 

18 квітня у нашій бібліотеці разом з учнями гімназії № 4 ім. Модеста Левицького відбулася тематична зустріч про святкування Великодня поляками. 

Спочатку слухачів познайомили з історією появи поляків на теренах нинішньої України, зокрема їх розселення на Волині. Із відеопрезентації дізналися про відомих і невідомих поляків-волинян. Вчителька польської мови пані Ірена Косенко (член Товариства польської культури імені Т. Костюшка) розповіла про Пальмову (Вербну неділю), великодні традиції поляків, відмінності пасхальної трапези між християнами західного і східного обрядів, знаки та символи, які поляки вкладають в святкування Великодня. Зокрема, про символ Агнця Божого, який обов’язково має бути на пасхальному столі як символ воскреслого Спасителя. Пані Ірена люб’язно поділилася не лише спогадами, як її бабуся готувалася до Великодня, а й рецептом пасхальної бабки, яку готує і досі

 

Звучали пасхальні пісні польською мовою. Учні гімназії прочитали вірші, які прославляли Ісуса Христа та його Воскресіння. Напередодні католицького Великодня та православної Вербної неділі особливо зворушливо прозвучали побажання обом народам – українському та польському, – жити в мирі, злагоді та добробуті. Усім чудових Великодніх свят!

Додаткова інформація