Мистецький захід "За честь! За славу! За народ!" до Дня захисника України

11 жовтня читальна зала книгозбірні була переповнена, зібрались військовослужбовці, учні, студенти, та їх наставники, аби вшанувати тих, хто впродовж століть виборював та продовжує боронити нашу землю, свободу, віру та незалежність. Мистецький захід "За честь! За славу! За народ!" був організований бібліотекою спільно з Луцькою музичною школою №1 імені Фридерика Шопена.

День захисника України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, День створення УПА – свята, що увібрали в себе багаті і славні козацькі традиції. Вони уособлюють мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії, символізують зв’язок поколінь, а тому особливо шануються українцями.

Наша історія – це історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю, щастя, свідками чого є високі в степу могили, обеліски та прекрасна на весь світ народна пісня.

Урочистості заходу надало виконання присутніми Державного гімну України.  Її емоційним продовженням стала пісня «Соколи-козаки», яку виконав хор хлопчиків у супроводі ансамблю народної музики музичної школи №1.

Ведуча заходу Любов Фрадинська процитувала слова Президента України Петра Порошенка сказані під час військового параду на День Незалежності ще у 2014 році: «В багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я наголошую, Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!».

П’ятий рік йде війна і сьогодні знову гинуть найкращі українці, цвіт нації. Наші герої віддають найцінніше – своє життя. Вічна пам’ять та слава героям нашого часу. Вони стоять перед Богом на високому п’єдесталі заповіді: «Немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх». Сьогодні ми в скорботі схиляємо голови, вшановуючи світлу пам’ять усіх, хто не повернувся живим із зони АТО.

Присутні хвилиною мовчання вшанувати їх.

У виступі голови ветеранів АТО Олега Кобилинського прозвучало: «Ми вдячні десяткам тисяч патріотів, які знаходяться нині на передовій, ради цих дітей, які присутні в залі. Це і є наше майбутнє. І ми обов’язково переможемо».

День захисника України – свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист – економічний, гуманітарний, інформаційний.

Захід, який супроводжувався музичними творами у виконанні талановитих дітей музичної школи, став шаною тим, хто є втіленням жертовної служби на користь свого народу, адже вони дарують кожному з нас безпеку та віру і надію.

Сподіваємось, що спільними зусиллями ми спроможні змінити національний біль на радість національної надії.

З Днем захисника України! Слава Україні! 

Додаткова інформація