Тематичний вечір «Пошли нам, Боже, Богунів»

 

12 вересня працівники Волинської обласної бібліотеки для юнацтва приймали гарних і поважних гостей. Зі Львова на зустріч з учнями Волинського обласного ліцею з посиленною фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні приїхав голова громадсько-просвітянського фонду ім. Івана Фещенка-Чупівського «Джерело» Ярослав Гелетій та голова Волинського осередку цього фонду завідувачка кафедри культурології та хореографії Інституту мистецтв СНУ ім. Лесі Українки Леся Косаковська. З Берестечка приїхали генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» Леонід Галабуз із колегами-науковцями. Наші гості були ініціаторами і учасниками вшанування пам’яті землячки Євгенії Лещук під час тематичного вечора «Пошли нам, Боже, Богунів».

Увазі присутніх було запропоновано переглянути документальний фільм Львівського телебачення з циклу «Народжені вільними» «Євгенія Лещук. Не дорікаю я своїй долі…». Ярослав Гелетій поділився спогадами про письменницю та громадську діячку, Леонід Галабуз розповів про незміримий внесок пані Євгенії у збереження і розвиток музею козацької слави в Берестечку та пошанування імені легендарного козака Івана Богуна. Науковці ділились спогадами про спілкування з поетесою, читали поезії. Всі мали нагоду побачити рушник, вишитий Євгенією Лещук і подарований нею Національному заповіднику «Поле Берестецької битви». А фонд нашої бібліотеки поповнився книгами, подарованими запрошеними.

Після фізичної смерті людини буває, коли про людину не згадують, коли її ім’я нікому ні про що вже не говорить. І це неприпустимо до тих постатей в історії та культурі України, які поклали життя, долю і здоров’я заради існування України. Тому ми будемо повсякчас згадувати наших українців на таких зустрічах, і необов’язково до ювілею, і необов’язково відомих. Слава їм! І слава Україні!

Додаткова інформація