Благодійна акція «Інші діти»

30 вересня у приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва (читальний зал) 

о 12:00 відкриється виставка-продаж декоративно-ужиткового мистецтва «Інші діти», 
покликана привернути увагу до потреб покинутих малюків з будинку дитини (вул. Короленко,1). 

Усі відвідувачі заходу зможуть переглянути роботи професійних майстрів та аматорів, студентів «Інституту мистецтва» ВНУ, малярство на склі Наталки Чубко, вироби зі шкіри майстрині Олени Ільницької, розпис по склу київської художниці Катерини Старостенко, розпис кераміки (скла) і тканини новими ексклюзивними фарбами представлятиме агенція «Ріола». Буде проводитися майстер-клас по шкіропластиці та розпису по склу.

Кожного дня ми живемо своїм життям. Робимо важливі і не дуже справи, їздимо у транспорті та ходимо вулицями, займаємося роботою і навчанням. Втомлюємося від побутових обов'язків, сумуємо через проблеми близьких людей чи радіємо з їхніх успіхів. Часом нарікаємо на оточуючих, які не виправдовують наших сподівань. Це - наш світ, з його радощами і турботами.

Але є й інший світ, в якому живуть чужі нам, покинуті діти. Цей світ зовсім поруч, але ми рідко згадуємо про нього. Вони не знають, що таке батьківська любов і турбота. Вони не мають тих же можливостей, що й малюки у родинах. Вони від народження мають різні недуги. Але найгірше - поки що вони думають, що світ і має бути таким: з іншими дітьми, але без рідних, з вихователями, але без піклування мами чи тата. Можливо, навколо кожної маленької людини є чимало розумних і добрих дорослих, але в більшості з них є власні діти, до яких треба поспішати додому.

Давайте разом покажемо цим малюкам, що світ не такий байдужий. Спільно створимо для них приємні миттєвості, яка вони згадуватимуть, коли стануть старшими. їм, як і дітям у родинах, так само потрібна увага - тож давайте подаруємо їм часточку своєї уваги. Не забуваймо, допомагаючи іншим, ми допомагаємо собі.Акція «Інші діти» переросла у благодійний марафон


 

Міжнародний день захисту дітей був початком благодійної акції «Інші діти». Вона тривала ціле літо, а останній етап випав на 30 вересня. Організатори обіцяють, що акція не завершиться, оскільки переросла у благодійний марафон.

Акція зародилася і нині триває у стінах Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, зокрема у читальному залі. Працівники цієї книгозбірні підтримали цінну ідею волонтерів із благодійного фонду «Чутливі серця», що запропонували організацію благодійної мистецької акції, а зібрані кошти вирішили призначити для потреб Волинського обласного спеціалізованого будинку дитини.

Перший етап акції розпочався 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, і був приурочений продажу фотографій на різну тематику знаних фотографів міста Луцька. Під час другого етапу бажаючі могли придбати живописні картини як професійних художників, так і аматорів. Третій етап, який розпочався наприкінці вересня, представляє декоративно-ужиткове мистецтво.

– Зараз у бібліотеці представлені роботи Наталки Чубко (намисто з кольорового скла, розпис на чашках, підсвічники), вироби зі шкіри Олени Кільницької, «Джойчики» (статуетки з пластики, – ред.) Новак Катерини, вчительки зі школи № 9, яка, до речі, сама долучилася до акції, побачивши інформацію в Інтернеті. Допомогти дітям взялися також студенти з ВНУ, які принесли роботи з дерева, бісеру, у техніці батік і розпис на склі, – розповіла одна з організаторів акції «Інші діти», головний бібліотекар відділу мистецтва та культури Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Любов Фрадинська.

За усі роботи автори поставили символічні ціни. Так, «Джойчики» можна купити за 50 гривень, баночки, обтягнені шкірою, за 85, розписані скляні картинки за 35 гривень. Усі кошти, отримані від виставки-продажу, йдуть на купівлю необхідних товарів для дітей-сиріт.

– Ось у нас є список необхідних для діток речей, – демонструє документ пані Любов. – Це, здебільшого, канцелярія (розмальовки, клеюча стрічка, кольорові олівці та ручки), розвиваючі книжки для дітей до трьох років, фрукти і солодощі. Це елементарні речі, але на них потрібні кошти. Тому дуже хотілося б, щоб до акції долучалися багаті люди, адже у дітей багато проблем. Наприклад, навколо будинку дитини немає паркану, тому тут часто «відпочиває» молодь із цигарками та спиртними напоями, а діти за цим усім спостерігають. Не так давно «Чутливі серця» подарували для будинку альтанку, яку через короткий час просто розібрали, – констатує Любов Фрадинська.

Після закінчення кожного етапу акції організатори та всі охочі йдуть у гості до діток з подарунками. Щоразу волонтерів, які хочуть поспілкуватися з дітьми, стає більше. Тому ініціатори акції «Інші діти» впевнені, що це не кінець, а лише початок доброї справи.

– Ця акція уже перетворюється у благодійний марафон, адже долучається усе більше людей. Особливо активні студенти, котрі приносять свої роботи і збирають в університетах кошти для дітей, – додає одна з організаторок акції. – Тому зупинятися ми не будемо, а вже складаємо плани на найближче майбутнє.

Усі бажаючі мають змогу долучитися до акції «Інші діти», придбавши фотографію, картину, виріб ручної роботи, що знаходяться у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва або ж вкинути у скриньку певну суму грошей, проявивши милосердя до тих, кому у житті пощастило трохи менше.

Джерело: Монітор Волинський за 13.10.2011 р.

http://monitor-press.com/index.php?option=com_content&view=article&id=670%3A-l-r----&catid=31%3A9-muz&Itemid=46&lang=uk

Додаткова інформація