Презентація порадника з викладання образотворчого мистецтва «Кожна дитина – художник» Катерини Немири

5 вересня у нашій бібліотеці навчалися вчителі образотворчого мистецтва і художньої культури, слухачі курсів ВІППО. Вони мали змогу ознайомитися з багатими інформаційно-бібліографічними ресурсами книгозбірні, які допоможуть вчителям відкрити вихованцям світ прекрасного,  цінними краєзнавчими матеріалами про художників Волині, розміщеними на сайті, побувати на засіданні мистецької вітальні до 155-річчя від дня народження українського та польського архітектора «Людина-легенда Владислав Городецький».

Особливо зацікавила присутніх презентація порадника з викладання образотворчого мистецтва «Кожна дитина – художник». Його автор – Катерина Немира – родом з Львівщини, закінчила Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва (зараз – Львівська національна академія мистецтв), автор книг – роману «Іногда» та збірки «Кольорові оповіді». Працювала на кераміко-скульптурній фабриці й одночасно y Палаці піонерів вела студію образотворчого мистецтва. Багато хто з її колишніх учнів вважають, що завдяки їй стали художниками та митцями.

Мисткиня успішно працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва  (кераміка, скульптура). Її роботи були представлені на виставках у Голландії, Італії, Франції, багатьох містах України. У Нью-Йорку вона здобула визнання скульптурною композицією «Кукіль», присвяченою пам’яті жертв Голодомору. 

Пані Катерина розповіла про свою оригінальну методику розвитку художніх здібностей у дітей, яку вона розробила на основі вивчення досвіду  колег із Німеччини, Польщі та інших країн. Студію із навчання малюванню вона започаткувала у США, куди 1992-го виїхала із з чоловіком, художником Володимиром Немирою, та прожила там шістнадцять років. У США вони організували й утримували школу українознавства, організували гастролі у США ансамблю Павла Вірського. львівських театрів імені Марії Заньковецької та Леся Курбаса, музичного ансамблю «Колаж». Катерина Немира викладала в Кентському університеті у штаті Огайо українську мову, 13 років вела україномовну програму на радіо. 2008 року повернулася в Україну, з квартири у Львові переїхала до селища Новий Яричів Кам’янка-­Бузького району на Львівщині. Зрозуміло, не втрималася і вже тут, по поверненню, організувала мистецьку студію для дітей Нового Яричева та околиць. Свій багатий викладацький досвід мисткиня узагальнила у формі посібника з викладання образотворчого мистецтва «Кожна дитина – художник». Катерина Немира заворожила своєю вірою в творчий потенціал дітей, в можливості педагога розвинути їх фантазію та світобачення, сформувати художній смак на прикладі картин українських художників різних часів. 

 

Додаткова інформація