Урок мужності «Герої нашого часу»

19 лютого в читальному залі бібліотеки пройшов урок мужності «Герої нашого часу». В цей день ми згадували тих, про кого не маємо права забувати.

«Небесною сотнею» називають українців, які загинули в центрі Києва, на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Загинули під час масових акцій протесту протягом зими 2013-2014 років. Чому Небесна Сотня? На Майдані був прийнятий розподіл на сотні, аналогічно розподілу на військові загони часів Запорізької Січі. Сотні мали свої назви від регіонів, звідки приїхали люди, наприклад Львівська сотня, Донецька сотня, Дніпропетровська та ін.Загиблих назвали НЕБЕСНОЮ СОТНЕЮ. Вважають, що їхні душі потрапили до раю, і з неба Сотня продовжує охороняти Україну. Сотні історій, сотні людських життів, сотні героїв!

Небесна Сотня дивиться на нас

із вірою, надією, любов’ю.

«Про Україну всім подбати час!» –

Вони говорять подвигом і кров’ю.

Про все це говорив медик другої сотні самооборони Майдану Павло Скшетуський для студентів Луцького базового медичного коледжу.Він розповів, що потрапивши на Майдан він уже мав досвід порятунку людей, пропрацювавши не один рік у МНС Росії, у Санкт-Петербурзі, де добре засвоїв навики надання першої медичної допомоги та правила дій у надзвичайних ситуаціях. Далі була розповідь про службу в легендарному батальйоні імені генерала Кульчицького.

Студенти та всі присутні дякували Павлові за цікаві спогади та розповідь про живу історію. Потім всі разом поклали квіти до стенду Героїв Небесної Сотні.

 

Додаткова інформація