Михайло Савицький

 

 

Михайло Савицький: графіка, малярство : [альбом] / Волин. орг. Нац. Спілки худож. України ; [упоряд. Марчук В]. – Луцьк : Медіа, 2010. – 17 с. : іл.

 

 

 

Савицький Михайло Феліксович народився 8 травня 1930 року в місті Луцьку - обласному центрі Волині.

У 1949 році поступив до Львівського художнього училища ім. І.Труша. Його викладачами були Фесенко Є.М., Чукіна Г.І., Черкасов В.І., Шатківський О.Я.

Навчання в училищі перервала служба в армії з 1952 до 1954 року. Потім знову навчання в училищі, яке закінчив у 1956 році. Направлення на роботу одержав у Волинські художньо-виробничі майстерні. З цього часу почалася виробнича і творча діяльність як художника. Михайло Феліксович активно приймав участь у всіх обласних, а також і республіканських виставках.

Бажаючи підвищити свою творчу кваліфікацію у 1961 році поступає до Львівського поліграфічного інституту ім. І.Федорова, котрий успішно закінчує у 1967 році. Вчителі його з фаху: Бунов В.Л., Сильвестров Р.В.

Дипломною роботою його було оформлення роману К.Симонова «Живі і мертві». Обкладинка та ілюстрації разом становили 9 графічних аркушів.

Надалі, працюючи творчо, Михайло Феліксович створює цілу низку графічних серій. Серед них: серія ілюстрацій до творів В.Маяковського -1969 р; «Волинь. Роки боротьби - роки перемог» -1985 р; «Лісова пісня» -1989 р; «Прислів'я» -1992 р. Крім того багато окремих графічних листів; «Повзунець», «Весняний хоровод», «Де в'яжуться човни», «Хліб-сіль», «Білі журавлі», «Г.Сковорода», «Леся Українка», «Хатинь», «Незабудемо» та безліч інших. Активно займається живописом, монументальними роботами.

Михайло Феліксович часто організовує свої персональні виставки. Це уже четверта персональна виставка художника.

У1977 році М. Ф. Савицький був прийнятий в Національну Спілку художників України.

 

Підсумовуючи пройдений етап в день його вісімдесятиріччя, художник і далі повний творчого горіння і планів на майбутнє.

Додаткова інформація