Олена Бурдаш

 

 

 

Олена Бурдаш / упоряд. В. Марчук. – Луцьк : Медіа, 2009. – 19 с. : іл.

 

 

 

 

 

У мальовничому селищі Сенкевичівка, що на Волині, поблизу Берестечка, 27 липня 1948 р. народилася Олена Бурдаш.

Після закінчення луцького педучилища, вона їде у Казахстан на роботу, та доля робить свій вибір.

Повернувшись додому, на Україну, її серце охоплює дивне почуття творчою піднесення. Вона пише вірші та малює. Отож вибір зроблено. Але щоб стати професійним художником потрібні знання. Олена розуміє це, і ось перша удача - вона студентка Львівського училища прикладного мистецтва ім. І.Труша.

Творчий шлях для неї свідомо почався в кінці 60-х початку 70-х років, коли відчула в собі Художника, і зрозуміла своє покликання у житті.

Пишучи картини, Олена відійшла від натуралістичного копіювання навколишнього світу, сконцентрувавшись на його філософському осмисленні. Її образи вражають своєю переконливістю і виникають із підсвідомості, фіксуючи у собі глибинні знання. Кожен символ, що наповнює картини зрозумілий, адже це її власний життєвий шлях. Тема «Двоє» - центральний мотив у творах художниці.

Любов до мистецтва, пізнання сили кольору, спілкування з елітою міста у Львові відкриває талант та велику працездатність Олени. У той час львівські меценати помічають художницю, підтримують, і купують її картини. На її творчість впливають відомі Львівські художники, з якими вона спілкується. Це І.Остафійчук, С.Карафа-Корбут, В.Сіпер, В.Пенігін, О.Аксінін, та ін. 15 років Олена жила у Львові, і щоб якось вижити працює двірником, прибиральницею натурницею.

Її картини вражають емоційним колоритом, витонченою лінією, сюжетом, та містичним світоглядом. Це була смілива спроба поєднати народне традиційне з ультрасучасним, минуле із майбутнім, відкриваючи інтуїтивно вікно в майбутнє. У той час її твори: «Трійця», «Грушевий дзвін», «Галактики», «Двоє як одне», «Космічна свідомість», «Калинова наречена», «Писанки» - підкреслюють таємничість духовного відродження у душі людини. Головне для неї дослідження та пізнання законів світобудови, передача гармонії, любові та краси за допомогою форми, лінії, пропорції та кольору.

З 1986 р. Олена мешкає у Луцьку. 

Додаткова інформація