Модерне малярство: діалоги : каталог виставки

 

 

 

Модерне малярство: діалоги : каталог виставки. – Луцьк : Медіа, 2009. – 23 с. : іл.

 

 

 

 

 

СТРАВІНСЬКИЙ - ЗАВЖДИ ПОРУЧ!

На початку 90-х, коли з ініціативи Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей була зініційована Державна програма “Повернуті імена”. В її контексті відбулося перше всеукраїнське свято в м. Устилуг, де чимало років творчого життя провів видатний композитор Ігор Стравінський і де уявлення про його батька оперного співака в київському театрі, і самого композитора дають матеріали меморіального музею. Це були святошні дні, що увінчалися філармонічним концертом, міжнародною конференцією, виходом збірника.

Так були започатковані знамениті на всю Україну свята пошани Стравінському на Волині. Вони набули розголосу, отримали міжнародне визнання, привернули увагу композиторів, музикантів, виконавців, режисерів.

З ім'ям Стравінського пов'язана культура Волині. Художники організовують пленери, що мають своєю метою увічнити пам'ять Генія, його десятирічну композиторську діяльність в Устилузі. Творча уява мистців лине до тихднів, коли Він ходив волинською землею, милувався її водами, був зачарований давніми замками, церквами.

Малюються свіжі полотна, народжуються чисті акварелі, графічні аркуші.

Волинь відтворює думки, ідеї, волезнесіння велета світової музики XX ст. І художники-волиняни не забувають десять щасливих творчих літ Стравінського в Устилузі.

Додаткова інформація