Благодійна виставка «Христос воскрес! Воскресне Україна!»

5 квітня в читальному залі бібліотеки відкрилась благодійна виставка «Христос воскрес! Воскресне Україна!» Автор представлених робіт – картин на склі – Володимир Бабій, боєць АТО.

Відкрили захід громадська діячка Антоніна Євтодюк, яка відмітила життєстверджуючий оптимізм автора картин, читала поезії – адресовані йому, та ведуча – головний бібліотекар Любов Фрадинська.

Володимиру всього 21 рік. Мудрий і дорослий не за віком. Ішов на війну абсолютно здоровий, а тепер у нього страшний діагноз. Завдяки сприянню волинських волонтерів та лікарів проходить лікування в обласному онкологічному диспансері. Сам атовець каже: «Наразі моє самопочуття значно покращилося, коли мене сюди привезли, я важив 50 кілограмів, сьогодні вже 70». Попри надвелике бажання допомагати іншим, хлопець сам вкрай потребує допомоги, зокрема коштів на лікування – тривалого і дороговартісного курсу хіміотерапії.

Життя добряче випробувало його. Випробувало, але не зламало. Інший не зміг би пережити і половини того, що довелося пройти йому. І при цьому не зламатися, не озлобитися, не закритися в собі, а навпаки – сповнитися ентузіазму і впевненості, що в цьому нерівному поєдинку з хворобою, яка раптово увірвалася в його зовсім юне життя, він таки переможе.

До хвороби Володя взагалі не вмів малювати, а зараз – ніби відкрилось друге дихання, в арсеналі його робіт – близько 15 намальованих на склі картин і одна – на полотні. Здебільшого він створює ікони. Саме пишучи їх, відчуває якийсь абсолютний душевний спокій і повне задоволення. Усі картини виконані яскравими кольорами. Дивлячись на них, бачиш життя, радість, емоції, оптимізм. Їх можна придбати у бібліотеці, виставка триватиме до кінця місяця.

Підтримати та привітати Володю приїхала з Києва Ірина Захарченко, секретар Всеукраїнського Об’єднання медиків Майдану, медичний волонтер АТО, яка  вручила йому народну медаль «За незламність духу». Було нагороджено народною нагородою  «За гідність і патріотизм» також Інну Голдованську, керівника ГО «Волинський координаційний центр допомоги учасникам АТО». Тетяна Білінскі, лікар-анастезіолог, постійно підтримує  хлопця морально, сама лікувала бійців-кіборгів, і пройшла через випробування хворобою.  

Володимир Бабій подякував волонтерам, які стали для нього практично рідними, адже були поряд у найважчі хвилини життя. Це – Наталія Шевченко,  Ольга Ляшок, Ніна Агафонова та Руслан Кашаюк, який власне і навчив Володю малювати, та багато інших.

 Замполіт легендарного батальйону «Звіробій» Тетяна Науменко, де він служив,  написала про Володю: «Мобілізований Вовчик, позивний Монгол, з шостої хвилі. Молодий, шустрий, непосидючий, надійний. Був період, коли жалівся на головні болі. Але нульовка була важливіша. Юнацький максималізм взяв своє. Разом із старшими хлопцями достойно ніс службу, достойно захищав Батьківщину і всіх вас, у кого мирне життя і війни немає. Отакі діти, тримають війну своїми плечами і не пускають до вас!!!»

Директор бібліотеки А.Єфремова сказала: «В бібліотеці не вперше проходять такі виставки, які набувають великого резонансу. Ми завжди відгукуємось на прохання наших партнерів, волонтерів, щоб морально і матеріально заохотити небайдужих людей до благородної справи, якщо можеш – допоможи тому, хто цього потребує. І підкреслила, що назва виставки співзвучна з рядками українського поета Петра Маха «Христос воскрес – воскресне і Україна».  І ми сподіваємось на це.

Більше фото тут

Додаткова інформація