14 березня – День українського добровольця!

Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист рубежів України. Працівники відділу культури та мистецтв бібліотеки напередодні свята організували уроки мужності «Україна понад усе!»: 13  березня для учнів Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 у стінах книгозбірні, а наступного дня – у школі. На захід був запрошений заступник командира роти «Захід» батальйону «Айдар» Андрій Омельчук, нині регіональний представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Волинській області. Під час Революції Гідності він був сотником 37-ї сотні Самооборони Майдану, пізніше одним із керівників Самооборони Волині. З травня 2014 року служив добровольцем у батальйоні «Айдар». Учасник боїв біля населених пунктів Металіст, Стукалова Балка, Вергунка, Красний Яр, Щастя. Отримав два важкі поранення і статус інваліда війни.

Андрій поділився своїми враженнями і сказав: «На війні – як на війні. Війна – це тяжка, брудна, монотонна робота. Ніякої романтики на війні немає. Це біль, це холод, виснаженість. Наш противник реально  забезпечений набагато краще, це факт. На тих блокпостах, де ми брали трофеї, було видно, що оснащення у них сучасніше. Але не у озброєнні справа, ми точно знали за що воюємо і хто за нами стоїть – мами, дружини, діти...»

Як командир добровольчого батальйону «Айдар» підкреслив, що бійцям держава дала лише зброю та набої, все інше вони купували власними силами та за допомоги волонтерів. Відзначив величезну підтримку батальйону від волинян, айдарівці з інших областей навіть по-доброму заздрили бійцям із Волині, бо їх усім необхідним забезпечували. 

Школярі уважно слухали розповідь командира, запитували та щиро дякували Андрієві Омельчуку та вітали в його особі всіх добровольців, котрі стали взірцем мужності, патріотизму, відданості Вітчизні!

Більше фото на facebook

Додаткова інформація