Літературний вечір «Іван Багряний – митець і особистість»

До 110-річчя від дня народження письменника в читальній залі бібліотеки відбувся літературний вечір «Іван Багряний – митець і особистість».

Студенти Луцького коледжу рекреаційних технологій та права познайомились з життєвим і творчим шляхом поета, прозаїка, публіциста, політичного діяча, щоб краще зрозуміти епоху і час, в якому йому прийшлось жити і творити. Людина, яка пройшла криваві жорна жахливих репресій, самісіньке пекло сталінських таборів, нелюдські знущання та нищення людини в людині. Переслідуваний і караний на Батьківщині, він не для всіх виявився бажаними і зручним в еміграції.

Іван Багряний вистояв. Після всіх моральних і психологічних тортур він написав: «А все ж не втрачаю віри в людяність...»

Він залишив багатогранну спадщину: романи й повісті, поеми й вірші, п’єси і статті, в яких жагуча любов і ненависть, розчарування і крик зраненої душі.

Глибини та колориту заходу надали уривки з художніх фільмів «Сад Гетсиманський» та «Тигролови», відзнятих за творами Івана Багряного, тематичні відеоролики та слайди, які допомогли поринути в атмосферу, в якій жив і творив митець.

Сьогодні Іван Багряний повертається в Україну. Сьогодні Україна його вшановує. І стверджуються горді його слова, викарбувані на могилі:

Ми є. Були. І будем ми! 

Й Вітчизна наша з нами!

Додаткова інформація