Історична година «Волею Українського Народу»

Історична година «Волею Українського Народу»

 

7 червня в читальній залі книгозбірні студенти Луцького інституту розвитку людини університету «Україна» та Луцького медичного коледжу «Монада» взяли участь у проведенні історичної години «Волею Українського Народу…». Цього року Україна відзначає 75-річчя проголошення Акту відновлення Української Держави, що був виголошений 30 червня 1941 року в окупованому німецько-гітлерівськими військами Львові.

Перед присутніми виступив Олександр Йосипович Дем’янюк, доктор історичних наук, професор кафедри документознавства та інформаційних технологій Луцького інституту розвитку людини університету «Україна». Він сказав: «Я хочу донести до вас події, які проходили на початку ІІ світової війни, про політичну атмосферу в націоналістичному русі, який уособлювало  старше покоління ОУН(м)  під проводом А. Мельника та молодше – ОУН(б) С. Бандери, про їхні позиції  та бачення майбутнього України». 

Науковець наголосив, що Акт відновлення Української Держави переконливо засвідчив традиції українського державотворення, задекларував прагнення української нації до визволення від окупантів та возз’єднання в Українській Самостійній Соборній Державі. Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери задекларувала цим Актом не лише бажання жити в незалежній державі, а й підтвердила факт існування української нації. Науково виважені думки та обґрунтування про перебіг тих подій, долю діячів, переглянуті відеосюжети про історичну подію у Львові особливо зацікавили слухачів.

Проголошений між молотом і ковадлом гітлерівського та сталінського тоталітарних режимів, Акт відновлення Української Держави став одним із найяскравіших символів української національно-визвольної боротьби XX століття.  Він надихав на боротьбу за волю вояків Української Повстанської Армії, і тепер надихає воїнів, захисників східних кордонів України у боротьбі за відновлення територіальної цілісності нашої держави.

 

 

Додаткова інформація