У нашій книгозбірні відбувся обласний семінар на тему: «Бібліотека – платформа для національно-патріотичного виховання підлітків»

19 квітня на базі бібліотеки успішно пройшов обласний семінар працівників, відповідальних за роботу з юнацтвом, районних, міських централізованих бібліотечних систем. Його організатори акцентували увагу на тому, що питання національно-патріотичного виховання молоді особливо актуалізувалося після подій на Майдані, анексії Криму, збройного конфлікту в східних регіонах нашої держави. Відтак, постала потреба осмислити цю проблему в умовах сучасних соціокультурних зламів, трансформацій та визначити роль і значення бібліотек.

Начальник відділу культури і мистецтв управління культури облдержадміністрації Марія Назаревич окреслила діяльність бібліотек в умовах децентралізації влади та об’єднання громад. Директор бібліотеки Алла Єфремова у своєму виступі звернула увагу на розширення сфери впливу та значимість бібліотеки в контексті громадянсько-патріотичного виховання юнацтва в Україні.

Про поглиблення національної та історичної пам’яті дітей та молоді засобами історичної бібліографії та важливість національно-патріотичного виховання в умовах сучасних викликів говорили: М. Я. Миць – кандидат історичних наук, доцент Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти та Л. В. Стрільчук – голова Волинської крайової організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Також в роботі семінару взяли участь представники ГО «Пласт», які розповіли про виховний потенціал пластового руху, а про громадський рух активних людей ділились організатори проекту «Меценати для солдата».

Провідними фахівцями бібліотеки були надані ґрунтовні консультації: «Бібліотека як партнер в реалізації волонтерських та благодійних проектів», «Місія бібліотеки в національно-патріотичному вихованні молоді», «Виховання громадянина-патріота: сучасний вимір (з досвіду роботи з молоддю в бібліотеках України)» та «Піар – важлива складова діяльності успішної бібліотеки». Завідувач відділу читальних залів обласної бібліотеки для юнацтва Т. І. Швай презентувала масовий захід – вернісаж поглядів «Книги про події, які сколихнули Україну і весь світ».

В засіданні креатив-лабораторії «Бібліотека і книга в процесі національно-патріотичного виховання: ділимось досвідом» взяли участь завідувачі відділів книгозбірні, а учасники навчання ділились досвідом, презентували свої доробки та намітили подальші кроки роботи на засадах взаємодії широкого кола різних соціальних інституцій та організацій. 

Для удосконалення змісту і форм виховної роботи в сучасній бібліотеці учасники семінару прийняли відповідні рекомендації.

Додаткова інформація