Службові собаки в АТО

11 березня на зустріч «Службові собаки в АТО» з учнями Волинського обласного ліцею з посиленої військової та фізичної підготовки, у рамках проекту «Живі діалоги» з громадським діячем та реабілітологом дрібних домашніх тварин Веронікою Федосовою-Цибульською, до бібліотеки завітав військовий кінолог Національної гвардії Володимир Лев. Володимир розповів, що був разом із службовою собакою Лаймою в АТО – вона не підвела його жодного разу. Службових собак вчать не боятись ніякого транспорту, пострілів, вибухів тощо. Мова тренування може бути будь-яка, собака розуміє. Гість продемонстрував гостям, як Лайма виконує накази та реагує, коли її хвалять.

Як розказав кінолог, собака може прослужити вісім років, далі вона проходить певні тести, після чого може служити ще рік-два. Після закінчення служби, їх забирають люди у сім’ї, адже вони піднімають настрій, коли відчувають, що господар пригнічений, тому тварина зможе стати справжнім другом та членом сім’ї. 

Реабілітолог дрібних домашніх тварин Вероніка Федосова-Цибульська зазначила, що службові собаки є помічниками не лише під час бойових дій – за допомогою них шукають зниклих людей. Пані Вероніка запросила приходити у квітні на лекцію про вівчарок та дізнатися більш детальніше про цих собак.

Додаткова інформація