Жива бібліотека: зустріч із лялькаркою Іванною Ткачук

10 лютого в рамках всесвітнього проекту «Human library» («Жива бібліотека») відбулась зустріч читачів бібліотеки, учнів гімназії № 21 ім. Михайла Кравчука та студентів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій, із відомою луцькою лялькаркою.

Мета проекту знайомити молодь із цікавими реальними людьми, які мають незвичні уподобання, професії чи таланти.  Цій професії не навчають у жодному університеті України. Проте без ляльок життя було б не таким казковим. Все про них, та про мистецтво дарувати настрій та посмішку людям розповідала молода майстриня Іванна Ткачук. Творити студентка, а Іванна навчається в Університеті мистецтв СНУ ім. Лесі Українки, почала ще з дитинства, адже саме тоді все здавалося казковим і цікавим. Лялькарством займається вже шість років. За словами Іванни, натхнення до неї приходить під улюблену музику, а робить вона іграшки з теплим настроєм, аби потім її роботи викликали посмішки у нових власників.

Ляльки Іванни з кожним роком все більше схожі до справжніх людей: це і подружні пари, і молодята, є навіть вже цілі сімейства, які якимсь чарівним чином стають маленькими копіями майбутніх господарів. Майстриня не відкриває свого секрету, як саме вона створює казкових ельфів, хоча вже думала про учнів та має досвід гурткової роботи.

За освітою Іванна художник-оформлювач, а в душі – письменниця. Кілька років тому випустила в світ невеличку збірку. В даний час займається не тільки лялькарством, а й пише віршовані та прозові твори, малює чудові картини, співає у церковному хорі.

Милі іграшки, щира розповідь та позитив майстрині підкорили бібліотечну аудиторію із першого погляду, першого слова та створили приємну атмосферу для спілкування. 

На пам’ять про зустріч Іванна подарувала для книгозбірні одну із своїх ляльок, яка дуже схожа на  тендітну бібліотекарку-мрійницю.

Додаткова інформація