Книга в кадрі

Обласний огляд-конкурс проводився управлінням культури облдержадміністрації, Волинською обласною бібліотекою для юнацтва спільно з Волинським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації та Волинською обласною організацією професійної спілки працівників культури України. Його мета – популяризація книги та читання серед молоді.В конкурсі взяли участь всі ЦРБ (ЦМБ) області. Створений і розміщений на YouTube 21 відеосюжет. Окремі районні бібліотеки подали декілька  буктрейлерів. Всі вонисприяють удосконаленню методів реклами книги, читання, бібліотеки за допомогою сучасних піар-технологій.

Директор бібліотеки, заслужений працівник культури України Марія Мах підкреслила: «Конкурс показав, що наші колеги вміють не лише вдало обрати книгу, а й оригінально її рекомендувати».

З вітальним словом виступив начальник управління культури Волинської ОДА Валерій Дмитрук, який водночас був головою журі конкурсу. «Приємно, що були серед рекламованих книг і видання місцевих авторів. Це зовсім інша і нова форма роботи. Книга вийшла до читача. За такими буктрейлерами, мабуть, майбутнє книги», – підкреслив він.

За результатами конкурсу найкращою визнано роботу Нововолинської центральної міської бібліотеки. Працівники книгозбірні прорекламували книгу Тіни Гальянової «Ходіння Туди і Назад».

Серед буктрейлерів журі відзначило ролики про книги Наталки Доляк «Гастарбайтерки», Габріели Запольської «Малашка», Марини та Сергія Дяченків «Печера», Володимира Шовкошитного «Білий кречет», Лариси Денисенко «Відлуння. Від загиблого діда до померлого», Рубена Гальєго «Біле на чорному», а також про твори письменників-земляків Василя Гея «Яворник», Надії Гуменюк «Коханий волоцюга» та Валентини Штинько «Наречена гетьманича». Відеосюжети всіх учасників огляду-конкурсу буктрейлерів можна знайти на ресурсі http://www.youtube.com/.  Автори всіх  буктрейлерів отримали призи.

Довгоочікуваною подією фестивалю була презентація другого, доповненого видання книги «Небесна сотня» авторів-упорядників Ірини Соломко та Олени Трибушної. 70 примірників цієї книги придбані для бібліотек області волинським підприємцем-благодійником Олегом Дмитруком, який є директором ТМ «Дмитрук», підприємства з виготовлення м’ясоковбасних виробів. Тепер прочитати цю книгу-реквієм можна  в усіх центральних районних та міських бібліотеках Волині.

Зацікавила присутніх ініціатива мецената «Подаруй бібліотеці книгу». 20 примірників книг «Небесна сотня» будуть задіяні в акції. Умови її наступні: будь-хто може принести у Волинську обласну бібліотеку для юнацтва 5 цікавих книг з власної бібліотеки та отримати в подарунок книгу «Небесна сотня». На форзацах власних книг, що передаватимуться до бібліотеки, волинянам пропонується написати побажання майбутнім читачам чи розповісти історію цієї книги. Таким чином, будь-хто зможе лишити по собі добру память, а бібліотека отримає додаткові 100 цікавих книг для своїх  читачів.

За словами учасників свята фестиваль вийшов вдалим, дарував багато позитивних емоцій та утвердив перспективність інноваційної форми роботи в бібліотеках. Позитивний настрій присутнім допомогла створити ведуча заходу Катерина Прийма та виступи  учасників творчої студії Наталії Журавльової з композицією «Край мого дитинства.


  

    

  

 

Додаткова інформація