Леонід ЛИТВИН

 

 Леонід Литвин : [каталог] / Волин. орг. Нац. спілки худож. України ; [упоряд. В. Марчук]. –Луцьк : [б. в.], 2013. – 18 с. : іл. – Текст: укр., англ.

 

 

 

 

 ПРО АВТОРА

Леонід Литвин народився 22 серпня 1943 року в селі Ощів на Волині. Батьки, Фаїна Прокопівната Єгор Якович, з дитинства дбали про духовне збагачення сина, виховували любов до рідного краю та своєї культурної спадщини. Виявивши у хлопця незвичайний талант до малювання, створили всі необхідні умови для його розвитку, хоча життя у повоєнні роки було нелегким.

У Луцьку Леонід Литвин закінчив середню школу № 2. Перші кроки у мистецтві зробив у студії малювання Палацу піонерів під керівництвом Петра Сензюка. У1959 у вишитій маминими руками сорочці поїхав на вступні іспити до Львівського училища декоративного і прикладного мистецтва ім. Івана Труша.

Пізніше зробив перерву у навчанні, відслуживши 4 роки моряком на Балтійському та Північному флотах. Військова служба загартувала духовно і фізично, юнак побачив красу Білого моря, Атлантики, Заполяр'я. Айсберги та білі ночі залишилися в пам'яті на все життя. У1967 повернувся до Львова і завершив навчання в училищі.

Згодом був зарахований до Молодіжного об'єднання при Спілці художників. У 1990 став членом Національної Спілки художників України.

10 жовтня 2008 року президент Віктор Ющенко надав Леоніду Литвину звання заслуженого художника України.

Творчість

Леонід Литвин – яскравий представник львівської художньою школи. Працює митець у галузі станкового та монументального живопису.

У 1969 році уперше взяв участь у Республіканській виставці акварелей у Києві. Відтоді на творчому рахунку художника понад 40 республіканських та всеукраїнських виставок, а також організація 16-ти персональних. Леонід Литвин – учасник творчих пленерів у Володимир-Волинському, Запоріжжі, Одесі, Каневі, Пінську (Білорусь), Красноставі (Польща).

Усе те, що схвилювало натхненну душу митця, майстерно зображено на його полотнах. З портретів дивляться красиві люди: славні сини свого народу козаки, учасники Другої світової війни, діячі культури та спорту. На яскравих натюрмортах – усі щедроти Волинської землі – і фрукти, і овочі, і бита дичина – впольовані трофеї. На пейзажах промовисто зображені враження від численних мандрівок – Карпати, Канів, Крим, Хортиця, Камчатка, Північний Урал. Художник працює над створенням серії робіт на козацьку тематику.

Сповнені любові до рідного краю твори митця зберігаються у вітчизняних картинних галереях, музеях, громадських та державних організаціях. А старовинний Луцький замок на його пейзажах – окраса приватних колекцій в Росії, Польщі, Німеччині, США, Японії.

Додаткова інформація