Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Відкриття виставки «Образ і слово Кобзаря у вишиванці»

27 липня у читальній залі бібліотеки відбулося відкриття пересувної виставки-проекту «Образ і слово Кобзаря у вишиванці».

На виставці представлено 73 вишиті полотна та текст до проекту, які створили 77 вишивальниць і один вишивальник з Полтавщини та Канева. На них представлено галерею портретів молодого та старшого поета та цитати Тараса Шевченка.   

Автор проекту, розробник схем для вишивання – Григорій Кисіль, заслужений майстер народної творчості України, лауреат обласної премії ім. Панаса Мирного, лауреат літературно-мистецької премії ім. Олени Пчілки, який на жаль відійшов у вічність.

Тож задум-заповіт з увіковічнення пам’яті та донесення величі образу і слова Кобзаря колектив виконує з великою любов’ю до Геніального Сина нашої славної України та з вдячністю і шаною до розробника схем Григорія Кисіля. Він сказав:

Нехай у наших душах не гасне

свіча любові, світлої памяті

і шани Кобзаря

З 21 липня проект мандрує Україною під егідою та за фінансового сприяння ВГО Союз Українок (голова секретаріату ВГО Союз Українок та голова Полтавської обласної організації Оксана Калинич).

Відкрили виставку координатор проекту та виставки Катерина Калініченко –  вишивальниця, майстриня фриволіте, активістка громадського Шевченківського руху, член ВГО Союз Українок та її чоловік, волонтер, громадський діяч Григорій Калініченко. Вони подякували присутнім – молодому та поколінню з сивиною, адже зібралися ті, хто цінує українську вишивку. Мета проекту – єднальна, миротворча. За словами  майстрині  оберіг «Україна всіх єднає», де позначені хрестиком всі регіони, став символом, пройшов 16 ліній фронту, його не прали, доки не закінчиться війна. Сам проект унікальний в Україні, його планується подати на рекорд України.

Директор книгозбірні Алла Єфремова підкреслила важливість проекту для розвитку духовності в молодого покоління, адже вишивка – код нації, який оберігає нашу рідну землю та державу, до чого закликав Великий Кобзар. 

До організації виставки на Волині, зокрема у нашій книгозбірні, долучилися активні, небайдужі, свідомі жінки, ті, хто прагне відроджувати культуру і духовність, вшановуючи пам'ять генія на теренах краю. Серед них жінки із Союзу українок Волині Л. Ганейчук, Т. Гембік та громадської організації «Волинське обласне ветеранське товариство політичних в'язнів і репресованих» В. Єгорова та В. Павлюк.

 

Більше фото на Facebook

Додаткова інформація