Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Квітень 2016

27 квітня у загальноосвітній школі I-III ступенів №17 міста Луцька відбувся просвітницький захід – засідання кіноклубу медіа-просвіти Docudays UA «На волі 2», який функціонує на базі нашої книгозбірні. Під час заходу відбулася демонстрація та подальше обговорення документального фільму про права людини «Мир» режисера Сергія Лисенка. П’ять місяців у самообороні київського Майдану, два місяці в Національній гвардії, потім ротація – таким був 2014 рік для Мирослава Гая – головного героя фільму.

 


Година пам’яті «Чорнобильська трагедія: погляд через роки» 

 

26 та 27 квітня книгозбірня долучилась до відзначення 30-тих роковин, з того воістину чорного дня, коли здійснилося біблійне пророцтво Святого Івана Богослова: «Третій Ангел просурмив і впала з неба велика звізда, що горіла, немов світильник. І впала на третину рік і на джерела вод. І третина вод стала полином. І багато людей вмерли від вод, тому що вони гіркими стали…»

Годиною пам’яті «Чорнобильська трагедія: погляд через роки», проведеною з учнями Волинського обласного ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою та студентами Луцького коледжу рекреаційних технологій та права, ми вшанували пам’ять тих, хто не дав цій гіркоті розлитися по всій планеті, тих, хто прийняв на себе перший, найстрашніший удар і ціною свого життя загасив той пекельний вогонь, порятувавши нас і прийдешні покоління від, можливо, непоправного лиха. Саме це покоління, котре і з’явилось на цей світ завдяки тим людям, котрі обмежили зону відчуження відстанню лише у 30 кілометрів, давши нам і їм шанс прожити інакше, щасливе, наповнене гарними подіями та добрими вчинками життя.

Ми намагалися переосмислити ті події; подивитися на них з дуже непростого для нашої неньки-України сьогодення; вшанувати подвиг героїв, котрих не перестає народжувати наша багатостраждальна земля; щиро поспівчувати тим, хто змушений був тоді, в 1986-му, покинути свої домівки, особисті речі, домашніх улюбленців, усе дороге та звичне, аби більше ніколи уже не повернутись. Здається, нам вдалось це, хоча й обійшлося без гучного пафосу… Але була теплота, щирість, відкритість юних сердець, у яких, без сумніву, після нашої імпрези лишились не тільки якась кількість нових знань та вражень, але й зявилися запитання, насамперед до себе: як зробити так, аби таке лихо ніколи не повторилось, як прожити своє, єдине та неповторне життя гідно, достойно, наповнено та щасливо.  


У нашій книгозбірні відбувся обласний семінар на тему: «Бібліотека – платформа для національно-патріотичного виховання підлітків»

     19 квітня на базі бібліотеки успішно пройшов обласний семінар працівників, відповідальних за роботу з юнацтвом, районних, міських централізованих бібліотечних систем. Його організатори акцентували увагу на тому, що питання національно-патріотичного виховання молоді особливо актуалізувалося після подій на Майдані, анексії Криму, збройного конфлікту в східних регіонах нашої держави. Відтак, постала потреба осмислити цю проблему в умовах сучасних соціокультурних зламів, трансформацій та визначити роль і значення бібліотек.

        


 


Відділ культури та мистецтв Волинської обласної бібліотеки для юнацтва вперше у своїх стінах презентував театр-студію "Коло Лесі". Керівник студії, заслужена артистка України Світлана Органіста, представила свою інтерпретацію творів Тараса Шевченка «Великий льох».

У виставі актори читали Шевченка «Думи мої, думи», «Минають дні, минають ночі» та інші.

Глядачі зі сльозами на очах і щемом у душі визнавали, що події, які висвітлював великий поет, тісно переплітаються із сьогоденням, і довго аплодували акторсько-режисерському складу. 

Бажаємо молодому театру процвітання та всіляких успіхів на творчому шляху.


В неділю, 10 квітня, відбулася зустріч в Творчій майстерні «На-вчись!». З великим задоволенням учасники майстер-класу декорували серветками великодні яйця з пінопласту, потім прикрасили яскравими намистинками та стрічками. Вони поділилися своїми поробками для благодійного ярмарку. Дякуємо всім за небайдужість до чужої біди! 


 

Додаткова інформація