Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Березень 2015


    Вже багато років на багатющих краєзнавчих матеріалах відділу краєзнавства творять театралізовані вистави найактивніші наші користувачі – студенти Волинського державного училища культури і мистецтв ім. І. Стравінського, майбутні режисери-постановники, можливо, актори, організатори культурно-просвітницької роботи в містах і селах. Ось і цього разу наша книгозбірня мала за честь долучитися до підготовки дипломної роботи студентки 3 курсу ВТЗ Лесик Іванни (клас викладача Гайдукової Т. М.).

     


19 березня 2015 року відділ краєзнавства Волинської обласної бібліотеки для юнацтва спільно з студентами Луцького інституту розвитку людини університету «Україна» провели історичну годину «Древнє місто над Стиром – до 930-річчя від першої писемної згадки про місто Луцьк».

      Студенти розповіли легенду про походження назви нашого міста, його стрімкий злет під час перебування Волині у складі Великого князівства Литовського. Аудиторія почула про литовських князів-будівничих Луцького замку (Свидригайла і Любарта), а також про з’їзд європейських монархів у Луцьку в 1429 році. А потім – про перебування нашого міста під владою Речі Посполитої та після ІІІ поділу її – в складі Російської імперії, і його повільне згасання.

        


 

19 березня 2015 року Польське товариствожурналістів України імені Ю.ІКрашевського в Луцьку (голова – Х. Кошьчельний), разом з працівниками відділу краєзнавства Волинської обласної бібліотеки для юнацтва провели в приміщені Укркоопсілки вечір «Свіча пам’яті», присвячений 128-ій річниці від дня смерті Ю. І. Крашевського, польського письменника, уродженця Волині, патрона польських журналістів. 

Провідний бібліотекар відділу краєзнавства І. Горлінська зробила невеличкий огляд життя і творчості одного з найплодовитіших польських письменників, розповіла про книги фонду книгозбірні, які присвячені життєвому та творчому шляху Ю. І. Крашевського, зупинилася на кожній з них, а також ознайомила з матеріалами ХLІІ обласної наукової історико-краєзнавчої конференції, присвяченої 200-річчю від дня народження, 175-річчю переїзду на Волинь та 125-річчю від дня смерті Ю. І. Крашевського, яка відбулася в Луцьку 22 листопада 2013 року.


   Найпоетичніший місяць року (адже, певно, невипадково саме 21 березня людство відзначає Всесвітній день поезії) подарував нам 120 років тому людину великого та щедрого таланту, лицаря краси й добра, митця-інтелектуала, ученого, перекладача і, звісно ж, чудового лірика Максима Тадейовича Рильського.

    


      Україні таланить на великих жінок. Ліна Костенко одна з них. Вечір, який відбувся 19 березня в читальній залі нашої книгозбірні, був присвячений саме їй. Ця унікальна жінка належить до тих поетів, чиї твори читають не тому що так модно, престижно; а просто за нагальною потребою душі та велінням серця. Адже скільки б ми не цінували Ліну Костенко як совість нації, як би не поважали за безкомпромісність і чітку громадянську позицію, як би не схилялись перед її талантом, любимо ми її, все ж, за тонкий ліризм, за шалені барви почуттів та запаморочливі емоції, за здатність зі звичних та буденних слів ткати геніальні шедеври...

       


 Україна у долі своїй має день, який явив світові Шевченка – великого сина великого народу. Він означає для кожного з нас так багато, що сама собою складається ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко – невичерпний і нескінчений. Та ще – для кожного – особистий…

 


4 березня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва в рамках проекту «Духовність і культура» відбулась музична година «Не загине Україна і не втратить волі!» до 200-річчя від Дня народження М.М.Вербицького українського композитора, хорового диригента, священика, громадського діяча, автора Гімну України. Підготували та провели працівники відділу культури та мистецтв та молодіжне братство «Мирт» Свято-Миколаївського Жидичинського монастиря для студентів Волинської Православної Богословської Академії.

 


 

«Україна починається з мене» – благодійний проект бібліотеки, до якого долучилися учні 3-Г та 4-В класів Луцького НВК №9. З думкою про мир учні виготовляли поробки, про це писали в своїх листах солдатам на передову.

Під час зустрічі з волонтером від Самооборони Майдану Волині Прохватило Світланою юні патріоти передали для бійців АТО листи, власноруч виготовлені подарунки, а також 420 грн, зібраних від продажу поробок.

Решта «Домовиків» передана на благодійний ярмарок, який організовує «Фундація розвитку громад», що відбудеться на Театральному майдані 5-7 березня, де кожен бажаючий може долучитися до благодійної справи. 

Особливу подяку висловлюємо небайдужій мамі Супрунюк Ларисі, яка зорганізувала учнів, а також їх батьків до цієї благодійної справи.


 

 

Додаткова інформація