Рідна мова єднає покоління

 

21 лютого весь світ святкує Міжнародний день рідної мови. У стінах Волинської обласної бібліотеки для юнацтва цей день вирішили відзначити кінопрем’єрою документальної стрічки «Соловей співає, доки голос має», яку люб’язно надала ГО «Розвиток мікрорайонів міста». Фільм особливо проникливий, адже в ньому йде мова про лінгвоцид української мови та русифікацію .

Автор фільму Леся Воронюк та режисер Сергій Кримський поставили перед собою завдання – перенести мовне питання із політичної площини в площину просвітницьку. Вирішили раз і назавжди розставити акценти, зруйнувати неправдиву інформацію і відкрити багато нової, про яку насправді знають українські мовознавці й дослідники, яка поширена лише в дуже вузьких наукових колах.

«Чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив?» Щоб відповісти на ці запитання, творці занурилися вглиб історії та дослідили, об’єктивно руйнуючи міфи, які століттями насаджувалися як єдина істина щодо меж, сфер, носіїв української.

Прийти на кіноперегляд зголосилось понад 100 чоловік, тому зала не змогла всіх вмістити, довелося робити два сеанси. Учні гімназії №4 імені В’ячеслава Липинського, Боратинської ЗОШ, Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв небесної сотні, Луцького Центру професійно-технічної освіти, студенти вузів, а також учасники Університету ІІІ віку із задоволенням переглянули стрічку. Після завершення фільму глядачі аплодували, а в декого в очах стояли сльози.

Направду, рідна мова єднає покоління.

 

Додаткова інформація