Засідання мистецької вітальні

У стінах бібліотеки працівники відділу культури та мистецтв для слухачів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти провели засідання мистецької вітальні на тему: «Микола Віталійович Лисенко - сонце української музики».

Микола Віталійович Лисенко — засновник національної музично-творчої школи, основоположник української класичної музики. Значення його для музичної культури України неоціненне. Своєю творчістю він уперше підвів підсумки величезному періоду розвитку вітчизняної музики на підвалинах глибокого вивчення народного життя і народної творчості. Величезний пласт народної музики, ряд поодиноких талановитих музичних творів різних жанрів сприймаються тепер по-новому, знайшовши логічне і справедливе обрамлення титанічною діяльністю М.В.Лисенка, який встановив чітке визначення цьому феномену — українська музична культура. Доки живе український народ, доти житиме пам’ять про Миколу Віталійовича, доти звучатимуть його пісні.

Працівники відділу підготували цікаві та маловідомі факти з біографії Лисенка, про його особисте життя, котрі вразили та схвилювали всіх присутніх. 

Прикрасою заходу було виконання українських пісень. «Віють вітри» з опери «Наталка Полтавка», виконала лауреат Всеукраїнських та Міжнародних музичних конкурсів та фестивалів, вчитель Луцької музичної школи № 1 ім. Ф. Шопена Ірина Котлицька-Марчук. Пісню «Ой, ходила дівчина бережком», виконала учениця музичної школи Ксенія Яручик, викладач Олена Богдан, концертмейстер Світлана Бєляєва. «Баркаролу» М. Лисенка виконали тріо домристок у складі Марти Пархотюк, Інги Бахової, Фабіани Кривицької, викладач Ольга Чухланцева.

Додаткова інформація