Лютий 2025

БІБЛІОРАНДЕВУ З КАПЕЛАНОМ ОТЦЕМ ОЛЕКСАНДРОМ ВРОНСЬКИМ

27 лютого у читальній залі бібліотеки відбулося бібліорандеву з капеланом отцем Олександром Вронським.

Модераторка заходу Любов Фрадинська представила о. Олександра: «Виріс у селі Марковичі Локачинського району. Коли в 1990-х роках почали повертати до життя закриті силоміць храми, батько Олександра одним із перших на Волині взявся за цю справу. Коли у Марковичах відновили церкву, малий Сашко там прислужував. Згодом він навчався у духовній семінарії. 2005-го прийняв сан священика, служив у с. Гайове на Ківерцівщині. Напередодні кривавого розстрілу Майдану 20 лютого Олександр Вронський із побратимами зі «Свободи» (бо й сам був депутатом Ківерцівської міської ради від цієї політсили) перебував в епіцентрі протистояння …

Як тільки Україна забила на сполох із приводу анексії Криму, він серед перших прийшов до військкомату. Там його «записали в зошит», сказали – зателефонують… Однак до команди мобілізованих Олександр не потрапив, попри величезне бажання. Його чекав шлях військового капелана, важка та потрібна служба, за яку отримав відзнаку Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції».

У 2014 році Олександр Вронський очолив парафію преп. Іова Почаївського у м. Луцьк. Чин заснування храму митрополит Луцький і Волинський Михаїл здійснив у лютому 2015 р. Новий типовий храм побудовано у 2022 році під керівництвом о. Олександра».

Олександр Вронський розповів про захисників, з якими безпосередньо пересікається, окреслив свій шлях служіння: «Місія капелана на війні – підтримувати бойовий дух. Є зброя світська. Це та, яка стріляє. А є зброя священика. Та, що проти невидимих ворогів. Недарма Святе Письмо каже: “Хто взяв зброю до рук, той від неї і загине”».

Поспілкувалися з військовим капеланом здобувачі освіти 11 ТТ групи «Транспортні технології» Технічного фахового коледжу ЛНТУ практичний психолог Тетяна Хайнацька, класний керівник групи Тамара Максимчук.

Детально говорили про особисту підтримку наших воїнів та робили для них енергетичні набори, писали листи з побажаннями. 

Фотозвіт про бібліорандеву від Анни Романчук за посиланням: https://surl.li/dvwpqa

 


ДЕНЬ СПРОТИВУ ОКУПАЦІЇ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ ТА МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

26 лютого, у День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у читальній залі бібліотеки відбулася зустріч, на якій говорили про події, які у 2014 році призвели до захоплення Криму російськими військами.

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя встановлено з 2020 року Указом Президента України № 58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території.

Старшокласники Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей №1 Луцької міської ради» та представники Щастинської міської військової адміністрації та її структурних підрозділів, що на Луганщині пригадали історичні події, а також дізнались нові факти про те, що відбулося 2014 року в Криму. Війна росії проти України почалася з ті трагічні дні та триває до сьогодні. Для того, щоб краще зрозуміти перебіг подій, присутні переглянули документальний фільм «Крим. Остання цитадель», матеріали, представлені на книжковій виставці «Крим. Спротив».

Модерувала захід Лариса Тананайко.

Фотозвіт від Анни Романчук за посиланням: https://surl.li/iudrou

 


«ЦІКАВІ РОЗМОВИ У БІБЛІОТЕЦІ» З ДИВОВИЖНОЮ МАЙСТРИНЕЮ АННОЮ ЦИПЛЮК

25 лютого бібліотека для юнацтва стала місцем натхнення та краси, коли в межах проєкту «Цікаві розмови у бібліотеці» зустрілися з дивовижною майстринею Анною Циплюк, руки якої творять справжні дива – витончені прикраси з бісеру, що передають глибину українських традицій і зачаровують людей не лише в Україні, а й далеко за її межами.

Анна розповіла про свій шлях у мистецтві бісероплетіння, яке стало для неї не просто хобі, а справжньою пристрастю та своєрідною терапією після важких випробувань життя. Вона згадувала, як із захопленням дивилася на народні орнаменти, як вперше взяла до рук бісер і зрозуміла, що це її мова – мова кольорів, символів, тонкої ручної роботи. Кожна її прикраса – це історія, відображення традиційного українського мистецтва в сьогоденні. Особливо вразив чокер, виготовлений за мотивами відомої прикраси Олени Пчілки.

Майстриня розповідала, як створює свої роботи, як добирає кольори та орнаменти. Її роботи знайшли поціновувачів далеко за межами України – потрапили до Ізраїлю, Ірландії та інших країн.

На зустріч з мисткинею завітали здобувачі освіти із Технічного фахового коледжу ЛНТУ та Луцького центру професійно-технічної освіти. Молодь із захопленням слухала, як створюються неймовірні вироби: про техніки плетіння, підбір матеріалів та секрети майстерності.

Анна щиро поділилася своїм досвідом, розповіла про складнощі та радощі творчого процесу, про те, як важливо вкладати у роботу частинку своєї душі. А ще нагадала, що українське мистецтво – це не лише краса, а й культурний код, який ми маємо зберігати та передавати далі.

Ця зустріч стала справжнім святом натхнення, де всі присутні відчули магію ручної роботи та силу традиційного мистецтва.

Модерувала зустріч Наталія Олійник.

Фотозвіт від Анни Романчук за посиланням: https://surl.li/gyzldh

 


ЗУСТРІЧ-СПОГАД «24.02»

24 лютого, у треті роковини початку повномасштабного російського вторгнення, у читальній залі бібліотеки відбулась зустріч-спогад «24.02» із здобувачами освіти та педагогами Луцького центру професійно-технічної освіти та представниками Щастинської міської військової адміністрації та її структурних підрозділів на Луганщині.

Присутні переглянули літературно-музичну композицію та відео, що розповідають про бойові дії. Зацікавила розгорнута виставка періодичних та книжкових видань з фонду бібліотеки «Україна – країна нескорених».

Модерувала захід головна бібліотекарка відділу читальних залів Олена Власюк.

Очевидно, що нинішня війна – це українська Війна за незалежність, бо кожна національно-визвольна, антиколоніальна, антиімперіалістична революція врешті переходить у війну за незалежність, адже імперії нікого не відпускають добровільно. А коли відпускають імперії, то не відпускають сусіди. Ми довго раділи, що незалежність дісталася нам без бою, але це була ілюзія. Тому нині український народ черпає свою силу в історії та надихається героями та піснями минулого, сподіваючись, що нинішня війна стане переможним завершенням визвольних змагань, які тривали упродовж сторіч.

У всьому світі люди виходили на акції підтримки України. Вічна пам’ять усім полеглим героям, які стали на захист нашої держави та українського народу і віддали своє життя заради того, щоб Україна жила! Слава Україні та її героям!

Фотозвіт про захід за посиланням: 

https://surl.li/hsjvnc

 


НАРОДНІ ЧИТАННЯ ТВОРІВ ЛЕСІ УКРАЇНКИ «ДІАЛОГ ЧЕРЕЗ СТОЛІТТЯ»

24 лютого у читальній залі бібліотеки відбулися народні читання творів Лесі Українки «Діалог через століття». Захід в межах проєкту «Краєзнавчі читання» приурочений до 154-ої річниці від дня народження української письменниці Лесі Українки – видатної поетеси, перекладачки, незламної борчині за українське слово. Одна з фундаторок новітньої української літератури, ім’я якої давно вписане в історію світової культури, вона не лише творила літературу – вона творила майбутнє, зміцнюючи дух народу своєю поезією та незламною волею.

Все її життя було боротьбою: з хворобою, із суспільними догмами, за право бути українкою, мати власну думку, жити своїм розумом, не бути ні від кого залежною.

Леся Українка стала народною у найглибшому сенсі цього слова – її рядки звучать крізь віки, її слово не старіє, а лише набирає сили. Кожне слово поетеси відгукується в серцях нового покоління, через століття вселяючи надію на мирну весну. Це твердження підтвердила декламація віршів від юних артистів Творчої студії Наталії Журавльової.

Пісні на слова нашої славетної землячки виконали викладачка Ірина Котлицька та учні Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена.

Вразила чудова постановка драматичної поеми «Адвокат Мартіан», яку підготували викладач Віталій Герасимлюк та студенти Волинського фахового коледжу культури та мистецтв імені Ігоря Стравінського.

У читаннях взяли участь здобувачі освіти Волинського медичного інституту та Технічного фахового коледжу ЛНТУ.

Модерувала захід завідувачка відділу краєзнавства Любов Фрадинська.

Фотозвіт про читання від Валентини Романишиної за посиланням:

https://surl.li/zucvme

 


ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

У День пам’яті Героїв Небесної Сотні вшановували пам’ять звитяжців. Неможливо передати весь біль, що ятрить душу, й віднайти слова співчуття родинам Героїв. Вони загинули у лютневі дні 2014 року, але будуть завжди у наших серцях, тому що полягли заради майбутнього кожного з нас.

20 лютого, у 11-ту річницю розстрілів мирних протестувальників у Києві, в читальній залі провели патріотичну годину «Революція Гідності: Як це було». Головна бібліотекарка відділу читальних залів Олена Власюк ознайомила студентів Технічного фахового коледжу ЛНТУ (вчителі історії Юлія Подмокла, Дмитро Аврамук) та Луцького центру професійно-технічної освіти (вихователь Вікторія Козакевич) з хронологією Майдану 2013-2014 рр., що став символом української свободи. Високу ціну заплатили за неї українці, показавши світові, що ми – сильна нація та держава, тому що сповідуємо європейські цінності і водночас відстоюємо та захищаємо свої національні інтереси.

Читали поезії, переглянули ряд відео про ті жахливі події. Увазі присутніх також було запропоновано розгорнуту виставку-пам’ять «Хоробрим серцям присвячується».

В межах проєкту «Українська культура – зброя проти ворога» для учнів КЗЗСО «Луцький ліцей №26» відбулася важлива зустріч, присвячена пам’яті та усвідомленню нашої культурної сили. Лекцію провела бібліотекарка відділу культури та мистецтв Наталія Олійник. Говорили про українську культуру, як наш духовний фронт, невидиму, але надзвичайно потужну зброю. Саме вона століттями допомагала українцям виживати, боротися, відстоювати свою ідентичність. А ще – зробили важливу справу: зібрали допомогу для військових. Шкарпетки, вологі серветки, присипки, чай, кава, сухпайки, солодощі – усе це стане маленькою краплею турботи й вдячності для тих, хто боронить нас на передовій.

На жаль, євромайданівці не стали останніми жертвами у боротьбі за українську свободу – 24 лютого 2022 року вона переросла у повномасштабну війну з росією. Проти окупанта постала вся країна. І знову гинуть найкращі сини та доньки України, гине невинне мирне населення…

Слава Небесній Сотні! І нехай пам’ять про усіх полеглих у цій довгій та нерівній боротьбі між добром та злом згуртує нас, живих, дасть нам силу й волю, мудрість і наснагу для збереження та зміцнення власної держави на власній землі! Отож бережімо у своїх серцях вдячну пам’ять про усіх Героїв, які віддали своє життя за нашу з вами свободу та незалежність. Слава Україні!

Фотозвіти про заходи за посиланнями: https://surl.li/yxjski , https://surl.li/pssrbo

 


АРТ-ТЕРАПІЯ ДЛЯ ВОЇНІВ В РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ RECOVERY

19 лютого у інноваційному реабілітаційному центрі мережі Recovery відбулася особлива зустріч – тепла, зворушлива, наповнена щирими емоціями та вдячністю. Юні артисти, бібліотекарі та військові зібралися разом, щоб через творчість, спілкування та підтримку відчути силу єдності.

Військові та діти мали змогу відчути магію створення власних виробів із глини – це було особливе, заспокійливе й натхненне заняття. Творча майстерка від Наталії Олійник відбулася в межах проєкту «Глиняні обереги», який реалізується за сприяння БФ «Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». За допомогою глини та фарб військові, які проходять реабілітацію після важких поранень, не лише відкрили для себе нові можливості арт-терапії, а й змогли відчути тепло спільної творчості, що дарує віру в себе та свої сили. Для військових ця майстерка була не просто цікавим заняттям, а частиною реабілітації. Наприклад, Олександр, який пережив інсульт, у процесі ліплення розробляв руку, яка ще погано слухається.

Такі заняття допомагають відновлювати моторику, розвивають координацію та додають впевненості у власних силах. Глиняна та арт-терапії – це більше, ніж просто мистецтво. Це підтримка, натхнення та можливість відновлення. Кожен маленький глиняний оберіг – символ нашої незламності, сили духу.

Артисти Творчої студії Наталії Журавльової та вокалісти «Musli hub» зігріли серця воїнів своїм мистецтвом. Благодійна організація «Творчість заради життя» та бібліотекарі подарувала захопливу ігрову сесію в межах проєкту «Гра та Правила, або Правила Гри».

Творимо, допомагаємо, підтримуємо одне одного та військових. Тих, завдяки кому ми можемо творити, навчати, працювати, виховувати дітей. Ми вдячні вам за кожен день, за наші можливості, за спокійні хвилини, за вашу силу та жертовність. Ви – наша опора. Разом – до Перемоги!

PS. Проєкт «Гра та Правила, або Правила Гри» реалізується за підтримки Humacoop - Amel, France Fondation de France, La Guilde, Council of Europe, Ville de Grenoble.

Фотозвіт про зустріч від Анни Романчук за посиланням: https://surl.lu/anvspv

 


БІБЛІОРАНДЕВУ З АННОЮ ДАНИЛЬЧУК

13 лютого у читальній залі бібліотеки відбулася зустріч студентів Луцького національного технічного університету спеціальностей «Туризм і рекреація» та «Готельно-ресторанна справа» з Анною Данильчук.

Модераторка Любов Фрадинська розповіла: «Сьогодні на БіблоРандеву до нас завітала амбасадорка Луцька, керівниця ГО «Волинська фундація», експертка програм у сфері літератури та перекладу «Креативна Європа», «Housе of Europe» Українського культурного фонду, авторка англомовного українського ютуб каналу «Anna from Ukraine» (аудиторія більше 300 тисяч підписників, загальна кількість переглядів каналу – 28 мільйонів), одна із авторок проєкту транснаціонального туристичного маршруту «Пояс Вітовта» (оцифрування об’єктів, пов’язаних з історичною постаттю Вітовта Великого, які розташовані в Україні, Польщі та Литві), презентерка та співавторка документального серіалу «Велика російська брехня» для «Суспільне. Культура».

Пані Анна обожнює авторів, які пишуть нонфікшен, працює над створенням власної книги. Відгадайте, у якому жанрі вона прагне здійснити одну із юнацьких мрій – стати письменницею?»

Далі були запитання до пані Анни: про інші юнацькі мрії, чому зʼявилася ідея розповідати іноземцям про Україну, яка аудиторія підписників… І, природно, майбутні спеціалісти туристичної галузі хотіли почути про віртуальний маршрут «Пояс Вітовта».

Фотозвіт про БібліоРандеву за посиланням: https://surl.li/ipkrvs

 


МЕТОДИЧНІ ВКЛЮЧЕННЯ З ГРОМАДАМИ ОБЛАСТІ 

«МОЛОДЬ: ПІДТРИМАТИ ТА ЗГУРТУВАТИ»

13 лютого науково-методичний відділ бібліотеки запросив колег взяти участь в методичних включеннях з громадами області «Молодь: підтримати та згуртувати», які відбулися в межах проєкту «Мистецтво допомагати» в онлайн-форматі на платформі Google Meet.

Тему онлайн спілкування: «Проєкт «Віднова від МдС» – реабілітація для родин захисників» розкрила Любов Фрадинська, завідувачка краєзнавчого відділу.

PS. Наступні методичні включення з громадами області будуть проводитися щомісячно, кожного другого четверга.

 


«МОБІЛЬНА ПАРА» З СЕРГІЄМ ПОРУЧНИКОМ

10 лютого у читальній залі бібліотеки в межах проєкту «Мобільна пара» відбулася зустріч з Сергієм Поручником на тему «Дистриб'юторський бізнес: основи взаємодії та підтримка фірмового стилю».

Студенти Технічного фахового коледжу ЛНТУ долучилися до спілкування з власником дистриб’юторської компанії «Sladograd». Сергій Поручник ділився досвідом організації структури компанії, розподілу функцій та визначення зони відповідальності кожного працівника, формування цінного кінцевого продукту тощо. Також говорили про те, як згуртувати команду, зробити її більш вмотивованою та допомогти професійно зростати.

Сергій зауважив: «Найкраще, що можна для себе зробити у молодому віці – це перш за все навчатися та здобувати нові вміння». Бізнесмен наголосив на необхідності постійного читання та порекомендував кращі книги з саморозвитку, мотивації та ведення бізнесу. Розмова видалась надзвичайно продуктивною та цікавою, адже кожен присутній зрозумів, в чому особливості ведення дистриб’юторства та умови успіху власної справи.

Мобільну пару відвідали заступник директора з НВР Тарас Божидарнік, викладачка економічних дисциплін Оксана Давидюк зі здобувачами освіти першого курсу спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» та третього курсу 274 «Автомобільний транспорт».

Модераторка заходу та проєкту – Валентина Романишина.

PS. Проєкт «Мобільна пара» діє у партнерстві з Технічним фаховим коледжом ЛНТУ на основі угоди про співпрацю.

Фотозвіт про зустріч від Анни Романчук за посиланням:

https://surl.li/bzuvai

 


«ВЛАСНИЙ БРЕНД ТА ПІДПРИЄМНИЦТВО» : ЗУСТРІЧ З ОЛЬГОЮ ШУЛИК

5 лютого у межах проєкту «MOLESKINE: територія творчих». відбулася зустріч з дизайнеркою Ольгою Шулик.

Кар’єра дизайнера одягу – мрія багатьох. Та як, зрештою, втілити її та досягнути бажаного – питання, відповідь на яке для кожного буде своя. Багаторічний досвід головного бухгалтера та заступника керівника з економічної роботи, вищі педагогічна та економічна освіти – основа, з якої починала свою справу зі створення одягу за власними ескізами Ольга Шулик – підприємиця, дизайнерка одягу та аксесуарів, експертка з питань розвитку мікро та малого бізнесу, монетизації хобі та вашого попереднього життєвого досвіду і просто майстер своєї справи.

З дизайнеркою спілкувалися студенти першого курсу групи 12 ДЗ спеціальності «Дизайн», куратор Руслана Аббасова Технічного фахового коледжу ЛНТУ. Ольга Шулик ділилась досвідом про те, як втілити дитячу мрію у дорослому житті та розвинути власний бізнес у креативній індустрії, з чого починати кар’єру дизайнера та як дозволити робити собі те, що подобається, подолати страх вирізнятися та навчитися продавати власні вироби, як працювати з грантовими коштами та де шукати додаткове фінансування, адже знає відповіді на ці питання. Вона наголошувала на необхідності розвивати власний бренд, бо без нього ваша робота лиш хенд-мейд.

PS. Стати учасниками проєкту «MOLESKINE: територія творчих» запрошуємо тих людей, які попри всі шаблони і стереотипи ризикнули і завдяки творчому підходу досягли успіху у своїй справі. Чи то вокалісти, музиканти, поети і художники, чи власники вдалих бізнес проєктів – кожен з них митець у реалізації власних задумів.

Авторка проєкту та модераторка заходу Валентина Романишина.

Фотозвіт про зустріч від Анни Романчук за посиланням: https://surl.li/sdfoqr

Додаткова інформація