Бібліоніч

Кожен, хто завітав до нас напрочуд по-весняному п’янкого вечора 23 квітня, мав змогу не тільки оцінити весь спектр сервісу від сучасної бібліотеки, але й поринути в особливу атмосферу великоднього тижня, подорожуючи у часі та просторі на креативних хвилях мистецтва, емоцій та власної уяви. Адже наші романтичні сутінки під кодовою назвою «Книгою призначена зустріч» подарували приємне побачення не лише з мудрим джерелом знань та з його чарівними хранительками. А почали ми нашу забаву з казкового пірнання в дивовижний світ дитинства, зануритись в який нам допомогли юні артисти мистецької студії під керівництвом Наталії Журавльової, котрі презентували нам свою версію «Аліси в країні чудес» Л. Керролла. То було правдиве шоу з химерним сюжетом, з екзотичними танцями, запальним співом. А які розкішні костюми та професійний грим, яка невимушена манера триматися на сцені – ну просто важко повірити, що цьому злагодженому та дружньому колективу менше року від народження! До речі, всі охочі потім досхочу нафоткались і з Чеширським Котом, і з Капелюшником, і з Білим Кроликом, і з східними красунями, і з самою Алісою, котру зіграли, між іншим, відразу три акторки. Після дитячих пустощів та гламурної фотосесії ми готові були і дискотеку замутити, але на разі обмежились майстер-класом від хореографа Волинського училища культури та мистецтв імені І. Стравінського Юлії Малиновської та її вихованців. Щоправда, мало хто ризикнув повторити віртуозні па, але той, хто все-ж таки наважився, не пошкодував. Хоча, навіть споглядання за пластикою, ритмікою та поставою танцюристів надихнуло багатьох: ну, хоча б просто втягнути животики, розпрямити плечі і …налаштуватись на мотив, власне, саме романтики таємничих сутінок, бо до нас на гостину прийшли справжні та знані митці.

В краєзнавчому відділі в цей час лунала прекрасна поезія натхненних Ольги Ляснюк, Еліни Форманюк, Аліни Ольхович та Тетяни Бондар. А от їхню колежанку по цеху Софію Стасюк ми заангажували до нашого читального залу, де паралельно відбувалось ще одне захоплююче дійство, а саме – зустріч при свічках з її величністю Музикою. Тендітна, зворушлива але з сильним та колоритним вокалом молода співачка Даріана Любарт (Дарина Гребенко) підкорила нас і своїм супер-голосом і своєрідною манерою виконання, і власними віршованими рядками, котрі вдало поєднувалися з пісенним репертуаром. Взагалі, поезія та музика – то такий потужний енергетичний тандем, котрий здатен часом заспокоїти та загоїти душевні рани, а іноді, навпаки, внести у ту ж душу таке сум’яття, такий якийсь неспокій, що самому хочеться жити, творити, кохати на повну. Так, як це робить гітарист-віртуоз Олександр Хмільовський на своїй «коханці-гітарі», як написала у вірші, присвяченому цьому Маестро Софійка Стасюк і які присутні мали змогу почути в авторському виконанні. Ці експресивні слова від мініатюрної, стильної і дивовижної поетеси та ще й поєднані з відео роликом, котрий майстерно та з любов’ю скомпонувала Марина Місюк , були лише прелюдією до містерії розкішних звуків, котрі дарувала нам Сашина гітара. А ще ж була і трепетна флейта, і Сашкові дотепні коментарі, і каскад оплесків, і море емоцій, і океан щирих почуттів. І ми такі насправді зустріли романтичні сутінки в сучасній бібліотеці.

У рамках імпрези учні Луцької спеціалізованої школи №1, студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, всі бажаючі, котрі дізналися про заходи з мережі Інтернет також мали чудову нагоду здійснити мандрівку-бібліогід з використанням буктрейлерів «Відкриваємо нові імена», переглянути віртуальну екскурсію книжковим храмом, виставку-презентацію «Знайомтесь: наші видання», майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки «Жіноче щастя».

Бібліоніч була проведена після свята Воскресіння Христового і це народило ідею проведення виставки пасхальних рушничків. І насправді, працівники бібліотеки (а саме їх витвори були тут представлені) подивували і зачарували всіх відвідувачів яскравим різнобарв’ям вишиваного дивосвіту: бісером, гладдю, хрестиком. Вразили присутніх візерунки рушника 30-х років ХХ-го століття, який пережив голодомор, воєнне лихоліття, як родинна реліквія передавався з покоління в покоління і примандрував на Волинь.

Такі імпрези піднімають імідж установи, роблять сучасну бібліотеку більш потрібною та значимою в очах громади, привертають інтерес та активність молоді та повагу професійної спільноти.

Запрошуємо переглянути вечір на відео:

Додаткова інформація