Новини

 

 


 Презентація проекту сімейного читання «Почитай мені: читання чотирилапому другу»

19 серпня у бібліотеці відбулася презентація проекту із каністерапії – сімейного читання «Почитай мені: читання чотирилапому другу». Бібліотечні працівники знаходяться в постійному пошуку цікавих форм залучення до книги та читання своїх відвідувачів. 

«Заохотити дитину до навчання, прищепити любов до книжок можна різними способами. Наш проект «Каністерапія UA–BY» спільно із бібліотекою для юнацтва започаткували сімейні читання, щоб привернути увагу, дати дітям відчути радість цього процесу. Сьогодні юні читачі вивчали правила поведінки із собакою, волонтером лабрадором Лампою. Взагалі, заняття передбачають: читання різноманітних веселих історій, малювання, вікторини. Ми разом спробували, навіть, виготовити книгу коміксів нашого проекту, яка залишиться в бібліотеці», – зазначила одна із керівників, асистент проектного менеджера, логопед за освітою Анна Павлось.

 


«Стоп наркотик!»: бібліотекарі приєднались до профілактичної акції патрульних

16 серпня працівники бібліотеки разом із іншими волонтерами приєднались до профілактичної акції «Стоп наркотик!», яку провели у місті Луцьку наші партнери – патрульні поліцейські.

Центральний парк, вулиці Коперника, Ветеранів, Декабристів, проспекти Грушевського, Молоді, Соборності, – за цими та іншими адресами учасники акції замальовували написи з рекламою сайтів, через які можуть реалізовуватись наркотичні речовини.

 


 Виставка літератури на тему «Волинська трагедія 1943-1944 рр.: пошук між "двома правдами"»

 

13 серпня в читальній залі була презентована виставка літератури на тему «Волинська трагедія 1943-1944 рр.: пошук між "двома правдами"» для журналістів, науковців, громадських діячів, працівників бібліотеки – членів громадської організації «Волинський Меморіал імені Василя Стуса». Основною метою цієї організації є задоволення і захист законних соціальних, економічних, політичних, правових, вікових, національно-культурних та інших прав, інтересів своїх членів та політв’язнів, репресованих та осіб, які зазнають неправового відношення до себе. 

Присутні висловили ряд цікавих ідей щодо висвітлення на науковому рівні аспектів історії України. Бібліотека і надалі буде майданчиком для зустрічей з людьми, які відкривають історичну правду. 

 


 


Cпілкування «Катехизис разом зі священиком»


8 серпня в стінах бібліотеки ми мали приємну нагоду зустрітися з намісником чоловічого братського монастиря Воздвиження хреста Господнього ієромонахом Никодимом (Смілий) для духовного спілкування на тему «Катехизис разом зі священиком». Катехизис – повчання, казання – доступний для всіх підручник з християнської віри, що тлумачить вчення церкви, її таїнства. Зустріч, яка відбулася в рамках проекту «Духовність та культура», розпочалася із спільної молитви.

 


Літо пора відпочинку і творчості! Творча майстерня «На-вчись!» розпочала серпневі майстерки. 8 серпня ми вирішили провести майстер-клас на свіжому повітрі – майданчику біля бібліотеки, тому дітвора не тільки дізналася чимало цікавого про ляльку-мотанку «дзвіночок», а і власноруч створювала її. Тішить те, що кожного разу до майстерок долучаються все нові і нові учасники, які стають нашими користувачами. Вони творчі, талановиті, і особливо в літню пору мають змогу у вільний час зайнятись своїми улюбленими справами. Дітвора з захватом та задоволенням розповідала як вони поспішали до бібліотеки, хоча майстерка розпочалася о десятій годині ранку, а в Богдана вже були заняття з фізкультури, а Юліана після закінчення заняття поспішала на урок з фортепіано. Нам дуже приємно, що рідні розуміють та допомагають своїм дітям визначитись із захопленнями, знаходять час  і можливість їх привезти до бібліотеки, де вони почувають себе затишно та комфортно. Завжди радісно бачити таких батьків та дітей:)) 

Більше фото на facebook

 


Бібліотека кличе почитати казку

31 липня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва для найменших читачів відбулась літературна мандрівка «В гостях у Казки».

Гостями проекту стали дошкільнята міського садочка «Світлинка». 

Дітям провели екскурсію бібліотекою, показали пізнавальні мультфільми, а головне – читали казку «Квітка-семицвітка» В. Катаєва.

 

 


  Літня школа-інтенсив «English: bee free» в бібліотеці 

Із 23 по 27 липня читачі бібліотеки провели веселе, приємне спілкування у колі нових друзів та досвідчених викладачів школи іноземних мов ВІП бджіл на захоплюючих розвивальних заняттях з англійської мови та майстерках головного бібліотекаря Оксани Коби.

 


Відкриття виставки «Образ і слово Кобзаря у вишиванці»

27 липня у читальній залі бібліотеки відбулося відкриття пересувної виставки-проекту «Образ і слово Кобзаря у вишиванці».

На виставці представлено 73 вишиті полотна та текст до проекту, які створили 77 вишивальниць і один вишивальник з Полтавщини та Канева. На них представлено галерею портретів молодого та старшого поета та цитати Тараса Шевченка.    

Автор проекту, розробник схем для вишивання – Григорій Кисіль, заслужений майстер народної творчості України, лауреат обласної премії ім. Панаса Мирного, лауреат літературно-мистецької премії ім. Олени Пчілки, який на жаль відійшов у вічність.

 

 


 

24 липня керівник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Тарас Грень зустрівся з директором та працівниками Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. Тривалий час ми є надійним партнером у реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Під час зустрічі було прийнято домовленість про трансляцію на інтелектуальному табло біля приміщенні бібліотеки відеороликів про проект «Я МАЮ ПРАВО!».

Основною метою проекту «Я МАЮ ПРАВО!» є підвищення рівня знань українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права. 

Бібліотека як інформаційний центр, маючи інформаційні та документні ресурси всіляко сприятиме реалізації проекту. 

 


 Літня школа англійської мови в бібліотеці

 

23 липня в бібліотеці стартувала безкоштовна літня школа англійської мови. Перше заняття пройшло на ура. «Ми не очікували такої великої кількості діток та підлітків і дуже раді тренувати мовленнєві навики читачів увесь цей тиждень разом з Волинською обласною бібліотекою для юнацтва» – підкреслила керівник Мовної Школи ВІП бджіл Інна Козак.

Сподіваємось, далі буде гаряче. We can speak English, and you?


 

15 липня в бібліотеці відбулося перше заняття із серії семінарів-практикумів «Міський пейзаж». Його учасники – всі бажаючи, хто вірить у свої сили, ті, хто завжди хотіли, але ніколи не наважувались навчитись малювати, тим самим відкрити в собі захований талант. Саме вони спробували вперше намалювати наше улюблене місто Луцьк разом з Аллою Остапчук! 

Запрошуємо щонеділі долучатись до світу прекрасного, адже створивши картину своїми руками, ви збагачуєте себе духовно. 


Відео-конференція «Бібліосвіту – 20 років: молодість і креатив»

 

4 липня представники бібліотечної спільноти з 8 регіонів нашої держави взяли участь у відео-конференції, організованій Державною бібліотекою України для юнацтва, приуроченій 20-річчю заснування інформаційного вісника «Бібліосвіт».


День народження Національної поліції України: святкуємо разом

4 липня на Театральному майдані наші постійні патрнери, патрульні поліцейські, відзначили день народження Національної поліції України. Багатьох лучан зацікавили зброя та техніка, яку використовують у роботі поліцейські (гранати, автомати, щити, бронежилети, каски тощо). Діти мали змогу посидіти за кермом поліцейського автомобіля, поспілкуватися з офіцерами та взяти до рук справжню зброю. Бібліотекарі разом з поліцейськими допомагали всім бажаючим виготовити флікери (світовідбивні елементи), що допоможуть зробити дорогу безпечнішою. 

Бажаємо всім патрульним поліцейським мужності, витримки й наснаги, удачі та професійних успіхів, законослухняних водіїв та пішоходів, миру та безпеки у державі. 


 

Додаткова інформація