Новини


 

 

Пізнавальна  етномандрівка 

«А над світом українська  вишивка  цвіте»  

 

22 травня у читальній залі бібліотеки відбулась пізнавальна етномандрівка «А над світом українська вишивка цвіте» для слухачів курсів – вчителів шкіл області при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти.

«Душа мого народу – рушники, барвінками і мальвами  зігріта» – ці віршовані рядки стали основним лейтмотивом заходу.

Український рушник… На ньому вишита доля нашого народу. Тут переплелися і радість, і біль, і щастя, і горе. Рушник супроводжує людину все життя. Той шматок полотна, витканий руками матері, оберігає людину від зла, від нещастя, нагадує про тепло рідної домівки, кличе з далеких доріг і простеляє найкоротшу стежку до батьківського порогу.

Під час етномандрівки слухачі познайомились з історією вишивання в Україні, переглянули слайди та відео. Звучали пісні про український рушник. Увазі слухачів курсів була запропонована книжкова виставка «За звичаєм давнім», яка познайомила з виданнями фонду бібліотеки про історію та мистецтво української вишивки.


Виставка картин «Без обмежень»

21 травня в читальній залі бібліотеки відкрилася виставка малюнків учнів 7-8 класів Луцького навчально-реабілітаційного центру (школа №8). На стінах відтепер – незвичайні малюнки, тут поселилися дракони, чарівні квіти, яскраві «мультяшні» люди та чарівники, а поруч із ними усміхнені дівчата.

Свої малюнки презентували п’ятеро юних художниць. Роботи, за словами бібліотекаря навчально-реабілітаційного центру Марини Ледньової, повинні допомогти дітям у соціальній адаптації. Головне завдання виставки – допомогти учням самовиразитися.

 


Зустріч з кримськими татарами 

 

18 травня 1944-го року радянська влада розпочала депортацію кримських татар до Центральної Азії, Сибіру та на Урал із їхньої батьківщини – Криму.


 Інтерактивна година «Пізнаємо Європу разом»  

17 травня у відділі читальних залів бібліотеки відбулася пізнавально-інтерактивна година «Пізнаємо Європу разом» на честь відзнаки Дня Європи в Україні. Разом з ліцеїстами Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні пізнавали чарівну, дивовижну частину світу – Європу та знайомились з життям та цінностями Європейського Союзу. 


ВІДКРИТТЯ «ПРОБУДЖЕННЯ» В ЮНАЦЬКІЙ

15 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулося відкриття виставки виробів та картин волинських дружин і дітей Небесного Легіону під назвою "Пробудження". Упродовж 2-х тижнів тут можна ознайомитись з позитивними і життєстверджуючими виробами людей, у котрих війна відібрала найрідніших, але попри невимовний біль вони намагаються через творчість знайти сенс продовження життя…

 


Скайп-презентація кулінарних казок українського письменника Петра Мельника спільно із Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Євгена Маланюка

15 травня у бібліотеці відбулась скайп-презентація кулінарних казок із бібліотечної серії "Дивовижні подорожі Соні й Асі" українського письменника Петра Мельника. 

Учні 6-В класу Луцького НВК №9 мали змогу поспілкуватись із автором книги та однолітками, шестикласниками Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат–школа мистецтв) ІІ ступеня, із міста Кропивницький, що радо вітали волинян із Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Євгена Маланюка.

 


 Кінопортрет до 120-річчя від народження Олександра Цинкаловського

15 травня в нашій бібліотеці ми згадували видатного краєзнавця, людину, яка вивчала Волинь все своє життя. Разом з десятикласниками Волинського обласного військового ліцею переглянули телевізійний фільм про дослідника краю «Заповіт княжому місту». До спілкування ми запросили аспірантку кафедри археології, давньої та середньовічної історії України Вікторію Дяченко, яка працює над кандидатською дисертацією, присвячену життю і дослідженням Олександра Цинкаловського.

 


 Виставка літератури «Європа в особистостях»

 

Cтало вже доброю традицією в Україні відмічати третю суботу травня гарним святом – Днем Європи. Адже саме в нашій державі розташований символічний центр цього континенту, про що свідчить геодезичний двометровий знак у Закарпатті. Встановлений, до речі, ще педантичними вченими австро-угорської імперії у 1887-му році.


Стежини до храму душі материнської

10 травня в читальній залі бібліотеки відбулася тематична година  «Стежини до храму душі материнської» спільно з учнями 10-х класів «ЛНВК ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. – правознавчого ліцею з посиленою фізичною підготовкою». Захід приурочено до Дня Матері, який щорічно відзначається в Україні в другу неділю травня. 

Материнство… Святе і прекрасне, оспіване поетами, увіковічнене художниками на полотнах. Захід був насичений поезіями, музичними творами, в яких прославляється матір, жінка. Ліцеїсти переглянули відеосюжети, які знайомили з історією свята, кадрами про материнську любов.

 


Літературний круїз «Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, людино!»

4 травня у відділі читальних залів бібліотеки проведено літературний круїз«Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, людино!» для вихованок Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної сотні. Слухачі здійснили подорож – знайомились з творами про найбільшу трагедію ХХ століття – другу світову війну. Захід був приурочений до Днів пам’яті та примирення, присвячених пам’яті жертв Другої світової війни та Перемоги над нацизмом у другій світовій війні.

      

 


 Чорнобиль зазирнув у кожну долю

«Ви чули, як плаче спустошена Припять,

За скоєний гріх розіпята живцем,

Припята до неба, щоб вічності випить, 

Щоб вмити від бруду змарніле лице...», –  тендітна юнка схвильовано декламує рядки вірша Анни Багряної і нас усіх відносить на 32 роки назад, у теплий квітень 1986-го.

 


   24 квітня 2018 року з нагоди 135-річчя пам’яті Наполеона Орди бібліотека запросила студентів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій у мистецький відеозал«Той, хто хоч жменьку землі носить, може насипати гору».

      

 


Відкриття виставки інформаційних матеріалів «Правова допомога – доступна кожному»

 

16 квітня 2018 року у бібліотеці, головним спеціалістом зв’язків з громадськістю Головного територіального управління юстиції у Волинській області Богданою Довгополовою-Савотюк спільно із представниками Регіонального та Луцького місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мирославою Хлистік та Людмилою Носковою відкрито постійно діючу виставку інформаційних матеріалів «Правова допомога – доступна кожному» в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

 


Волинська трагедія: пам’ять у 75 років

   75 років тому, на Великдень 19 квітня було винищено всіх мешканців села Красний Сад на Горохівщині. Хати спалено. Села, одного із сотень стертих з лиця землі в роки волинської трагедії 1943-1944 років, не стало. Як пояснити українсько-польське політичне і збройне протистояння 1939-1945 років? Упевнено можемо сказати, що було багато факторів – історичних, політичних, економічних, релігійних і моральних, які спричинили драматизм українсько-польських відносин. Про це сьогодні говорили на історичній годині пам’яті, присвяченій 75-річчю трагедії села Красний Сад учні ЗОШ №17 м. Луцька, студенти СНУ ім. Лесі Українки та викладачі університету, доктори історичних наук Людмила Стрільчук та Оксана Каліщук, переглянувши уривки документальних телефільмів Громадського телебачення «Волинь.

       


Літературний вечір «Собор душі Олеся Гончара»

3 квітня 2018 року, з нагоди 100-річчя від дня народження Олеся Терентійовича Гончара – видатного українського письменника, літературного критика та громадського діяча, в читальній залі книгозбірні відбувся літературний вечір «Собор душі Олеся Гончара» для учнів Луцького Центру профтехосвіти.

 


Благодійна виставка «Великодні дзвони дзвонять»

квітня в читальному залі бібліотеки відкрилась благодійна виставка «Великодні дзвони дзвонять». На ній представлені оригінальні поробки учнів  Луцького НВК №9, під керівництвом Жанни Козлової. Окрім того, із своїми виробами та майстер-класом з виготовлення керамічного великоднього віночка долучилася відома майстриня Катерина Новак. Повсякчас, а особливо напередодні великодніх свят, кожен з нас має можливість проявити милосердя та допомогти тому, хто цього потребує. Бібліотекарі та небайдужі читачі, учні та їх батьки хочуть підтримати хлопця Максима, який через хворобу немає змоги ходити.

 


Інтерактивний семінар для старшокласників «Моє покликання»

3 квітня в читальному залі бібліотеки відбувся інтерактивний семінар для старшокласників «Моє покликання», проведений в рамках комунікативного клубу для підлітків і їх батьків «Думай. Дій. Досягай!», організований бібліотекою в співпраці з ВОГО «Велес+». 

Ведучими семінару виступили психолог Тетяна Романова та педагог Світлана Басюк.

 


  Літературно-музична година «О, дивна квітка України, що виросла на чужині...»

    2 квітня в читальному залі бібліотеки відбулася літературно-музична година спільно зі студентами Луцького педагогічного коледжу «О, дивна квітка України, що виросла на чужині...» (до 65-річчя від дня народження Квітки Цісик – американської співачки українського походження).

 


 

Додаткова інформація