Новини

ЕКОКВЕСТ «СВІТ В ТВОЇХ РУКАХ»

Скільки років землі – і мільярд,

і мільйон, а яка вона й досі ще гарна!

Ліна Костенко


27 березня студенти І курсу Технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету взяли участь у екоквесті «Світ в твоїх руках», який відбувся у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.

Три команди юнаків згуртовано та чітко, за допомогою QR-кодів, пройшли усі локації квесту, проявили гарні знання, винахідливість, кмітливість та гарну фізичну підготовку. Виконуючи різноманітні завдання, студенти виявили згуртованість та уміння працювати в команді. Кожна локація квесту оцінювалася відповідною кількістю балів. З мінімальною перевагою здобула перемогу команда «Літосфера», члени якої отримали невеличкі подарунки від бібліотеки.

Під час квесту, підготовлленого працівниками бібліотеки, студенти ознайомилися із неймовірними екокомпозиціями, затишними «Алеєю парасольок», «Алеєю ліхтарів», «Алеєю казок», скульптурами Миколи Голованя, металевими скульптурами та водними каналами нашого парку.

Фотозвіт на сторінці бібліотеки у фейсбуці яскраво ілюструє атмосферу заходу (https://www.facebook.com/Volyn.Youth.Library/posts/837065061793391).

Бережімо рідну природу – її краса в наших руках! 

 


 

БЕЗПЕКОВА ЗУСТРІЧ З ПІРОТЕХНІКАМИ 

«НЕ ЧІПАЙ! НЕ ПІДХОДЬ! ПОВІДОМ СЛУЖБУ ПОРЯТУНКУ»

26 березня у читальній залі бібліотеки відбулася безпекова зустріч з піротехніками «Не чіпай! Не підходь! Повідом службу порятунку». Про вибухонебезпечні предмети студентам Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» розповіли сапери Групи піротехнічних робіт ДСНС у Волинській області Медведчук Руслан, Голота Микола, Мельничук Тарас.

Сапери розповіли про небезпечну та таку потрібну службу, що необхідно робити, коли ви знайшли підозрілий предмет і якими знаками і табличками позначаються заміновані ділянки. На стендах студенти могли побачити, які види вибухівок існують.

Піротехніки розвіяли міф про те, що виклик служби ДСНС платний та підлягає штрафу у випадку, коли підозрілий предмет виявився не вибухівкою. Вони детально відповідали на запитання присутніх, дозволили приміряти спорядження. 

Учасники заходу – здобувачі освіти Освітньо професійних програм «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування», «Готельно-ресторанна справа», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», викладачі Неля Табун, Наталія Сірук, Олена Лещук, Лариса Ляшко – усвідомили золоті правила безпеки «Не чіпай! Не підходь! Повідом службу порятунку»!


 

ЗУСТРІЧ З МУЗИКАНТАМИ ІЗ НОВОВОЛИНСЬКА

В РАМКАХ ПРОЄКТУ «ЦІКАВІ РОЗМОВИ У БІБЛІОТЕЦІ»

 

21 березня у громадському просторі Хабу Мераба бібліотеки відбулася мотиваційна зустріч у рамках проєкту «Цікаві розмови у бібліотеці». Гості імпрези – надзвичайно харизматичні, юні й талановиті музиканти з Нововолинська Герман Голян та Станіслав Ковалюк.

Герман Голян – засновник громадської ініціативи «Компас», самоучка, котрий зараз навчає грати на гітарі інших. Пригадав, як отримав у подарунок нотний зошит. Завдяки своїй наполегливості та цілеспрямованості опанував суху теорію. Герман кайфує від музики і різкий та прямий у висловлюваннях.

Станіслав Ковалюк теж самоучка. У його батька була гітара. Тож поки зростав, пробував грати. Згодом знайшов зошит свого батька з акордами і почав опановувати ноти й гітару самостійно. У 2023 році зателефонував брат і сказав, що потрібен гітарист у гурт. Так Герман та «Компас» з’явивилися у житті Стаса.

Окрім музики хлопці роблять багато добрих справ: дарують жінкам на вулицях квіти, люблять, просто так, за посмішку, створювати свято мешканцям Нововолинська.

У війну розпочали волонтерити. 27 січня 2023 року створили громадську ініціативу «Компас», котра активно працює й вже має свій бюджет, щоб хлопці могли робити більше добрих справ.

Герман та Станіслав щедро ділилися своєю музикою. Грали різні пісні: Бумбокс «Вахтерам», легендарний «Київський вальс», Плач Єремії «Вона», На завершення Герман інструментально зіграв на гітарі Держаний Гімн України.

Теплою, співочою, музичною та атмосферною» запам’яталася розмова з музикантами, котру модерувала Наталія Олійник, студентам та кураторам груп Луцького центру професійно-технічної освіти. Майбутні фотографи й перукарі посміхалися, плескали та підспівували.

Надихнувшись аплодисментами глядачів, Герман та Станіслав планують незабаром приїхати до Луцька і Львова уже з гастролями. 

Тим, хто хоче реалізуватися у своїй справі, Герман радив: «Нікого не слухайте! Займаєтесь улюбленою справою! Може минути рік, два, три, п’ять, але у свій час все вийде!» Станіслав Ковалюк додав: «Пробуйте! Навіть, якщо не виходить. Не полишайте своїх мрій, знову пробуйте!»


 

ЛІТЕРАТУРНА ІМПРЕЗА ЗА ТВОРЧІСТЮ

ЛІНИ КОСТЕНКО «СПОДІВАЮСЬ БУТИ ПОЧУТОЮ...»

 

18 березня у громадському просторі Хабу Мераба бібліотеки відбулася літературна імпреза «Сподіваюсь бути почутою...», присвячена творчості Ліни Костенко. Захід відбувся в межах Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» (#Тиждень_поезії_2024).

В імпрезі взяли участь студенти І курсу Технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету (викладач української мови та літератури Сіжук О. В.) та студенти Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського.

У переддень її дня народження ведучі заходу, студенти технічного фахового коледжу, відчинили двері в дивовижно яскравий світ художнього слова Ліни Василівни. З акторською майстерністю прочитані поезії доторкнулися найтонших струн душі кожного з присутніх. Шанувальники творчості Ліни Василівни переглянули відео із роздумами поетеси, насолодилися авторським прочитанням віршів та відеопопурі з пісень інтимної лірики. На завершення імпрези кожен з присутніх витягнув цитату із творів Ліни Костенко, які очищують душу, ошляхетнюють почуття та пробуджують у людини людське, чудесним чином стають порадою або розрадою кожному.

Її слова пророчі та обнадійливі: «А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни». 

Духовно багата, щедра як пшенична нива, вільна у своїх думках мов вітер у безмежнім полі, стрімка і нестримна у висловах, наче гірська річка і разом із тим тендітна як пролісок. Саме такою є – Ліна Костенко, славетна українська поетеса, наша сучасниця, яка вражає силою поетичного слова та здатністю тримати на своїх плечах небо…

 

 


 

БІБЛІОРАНДЕВУ З ВІТАЛІНОЮ МАКАРИК

15 березня у громадському просторі Хабу Мераба бібліотеки відбулося БІБЛІОРАНДЕВУ з письменницею, журналісткою, букблогеркою, книжковою оглядачкою та літредакторкою з Володимира Віталіною Макарик.

Присутні познайомилися з першим великим художнім текстом письменниці – підлітковою оповіддю «Кеди в небі». За цей твір Віталіна Макарик здобула I премію в номінації «Дорослі для молоді – 12–15 років» престижного літературного конкурсу «Молодої КороНації 2022». Як розповіла сама письменниця, вона давно мріяла, щоб її книга «Кеди в небі» побачила світ саме у «Видавництві Старого Лева». У 2023 році вона була надрукована накладом у дві тисячі примірників. У книзі розповідається про історію дівчинки-підлітка, чия мама вчиняє самогубство. Дівчинка бореться із безліччю випробовувань та викликів. Це історія про підтримку, дружбу та людей, які допоможуть пережити складні часи п’ятнадцятилітній дівчинці та її друзям.

Школярі із закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради» змогли отримати відповіді на запитання: як стати письменником, звідки беруть теми для книг, скільки вони заробляють?

Завершилося спілкування у мистецькій галереї «Образ», де усі разом створювали твір у стилі горор-сторі.

 


 

ЗУСТРІЧ ІЗ МАЙСТРОМ СПОРТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНОГО КЛАСУ З ПАРААТЛЕТИКИ ЯРОСЛАВОМ ОКАПІНСЬКИМ

14 березня у громадському просторі Хабу Мераба бібліотеки в межах проєкту «Олімпійський Марафон» відбулася зустріч з паралімпійцем, майстром спорту України міжнародного класу з параатлетики Ярославом Окапінським. Його шлях у великому спорті не був простим. Однолітки глузували та цькували за інакшість. Ярослав сам задумувався над тим, щоб покинути великий спорт. Однак, робив свою справу, шліфував характер та досягнув успіху.

Ярослав Окапінський родом із села Муравище Луцького району. Починав свій спортивний шлях з футболу у луцькому «Колосі». На заході показали присутнім світлини, які дозволили побачити весь шлях зростання спортсмена. Успіх паралімпійця – це кропітка праця самого спортсмена й командна робота усіх фахівців: медиків, масажистів, функціонерів, тренерів, які допомагають підготувати чемпіона. До важливих стартів паралімпійця готує заслужений тренер України Андрій Рожок, який у свій час запропонував альтернативу футболу – легку атлетику. Важливу роль у спортивній долі Ярослава відіграв головний тренер Паралімпійської та Дефлімпійської збірної команди України з легкої атлетики, Андрій Фатєєв. Він помітив талант спортсмена, від нього Ярослав авансом отримав ліцензію на Паралімпійські ігри у Токіо, де зумів покращити свій особистий рекорд з бігу на дистанцію 400 м.

На зустріч, яку модерувала Анна Романчук, зібралося багато молоді, юних спортсменів, студентів факультету фізичної культури, спорту та здоров’я ВНУ імені Лесі Українки, закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради, Академії рекреаційних технологій і права. Захід підтримали партнери: Департамент культури, молоді та спорту Волинської ОДА, Департамент молоді та спорту Луцької міської ради та Центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт». Волинь. 

Сьогодні Ярослав один з найсильніших паралімпійців світу. Спортсмен, який попри усі життєві обставини обрав шлях бійця, не здався, загартував своє тіло і дух, досяг успіху у спорті і мотивує інших. Складові успіху від Ярослава Окапінського незмінні: «Мрія, мета, бажання і підсумковий результат». Спортсмен переконаний, якщо людина визначила ціль та мету у житті й має бажання, коли прийде час, вона обов’язково досягне успіху. І не важливо у якій сфері працюватиме: мистецтві, спорті, музиці чи танцях – головне розкрити СВОЇ таланти і реалізувати СВОЄ призначення.

 


 

ПРОЄКТ З МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я ПІДЛІТКІВ

«ДОПОМОЖИ СОБІ: ЖИТТЄСТІЙКІСТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ»

 

12 березня спільно з партнерами – Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», Технічним фаховим коледжом Луцького національного технічного університету та Спортивним клубом Козацьких бойових мистецтв «Герць» провели завершальний етап проєкту з ментального здоровя.Учасники проєкту у дружній атмосфері ділилися враженнями від занять, отримали сертифікати та привітання від тренерів.

У проєкті «Допоможи собі: життєстійкість в умовах війни» взяли участь члени Учнівського парламенту міста Луцьк. Протягом 10-ти академічних годин навчання та практичних занять 40 старшокласників працювали над розвитком навичок резильєнтності, емоційного відновлення за допомогою акторських технік, практикували фізичне та духовне здоров'я, проходили арт-терапію в роботі з емоціями. З учасниками працювали тренери Людмила Мельник, Наталія Журавльова та Роман Ковальчук.

 

Заходи були організовані за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

 


  

    ДО 210-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

З нагоди 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка у бібліотеці відбулося чимало цікавих інтелектуально-освітніх заходів.

01 та 04 березня учні Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради», студенти Волинського фахового коледжу НУХТ та Технічного фахового коледжу ЛНТУ зустрічалися із шевченкознавцем Русланом Теліпським – шевченкознавцем, дослідником монументальної спадщини, громадським діячем, волонтером, мандрівником, фотографом. Руслан об’їздив усю Україну й побував у понад 60 країнах світу. Подорожував передусім задля поширення Шевченкової монументальної спадщини: за 20 років свого покликання віднайшов і зафіксував на камеру понад 1750 пам’ятників Кобзареві у 35 країнах на п’яти континентах.

Слухачі активно задавали запитання: про кількість пам’ятників в Україні, про те, скількома мовами він володіє і чи допомагають вони йому у подорожах, про життя та творчість Великого Кобзаря...

Руслан Теліпський з радістю спілкувався з молоддю, показував слайди власних надбань, із захопленням розповідав про патріотичний «Тарасів дороговказ» – піше поломництво до Чернечої Гори. Він закликав кожного українця бодай раз у житті відвідати могилу Кобзаря й бачить майбутнє країни в духовній згуртованості навколо Шевченка та його заповіту.

Присутні послухали солоспіви на вірші Тараса Шевченка у виконанні учнів Луцької музичної школи № 1 імені Фридерика Шопена Анастасії Босак, Анастасії Гелети, Тамари Северин (викладача Ірина Котлицька, партія фортепіано Тетяна Кравчук). Активні учасники отримали у подарунок поштівки із Монументальною Шевченкіаною Руслана Тліпського.

06 березня Тараса Григоровича вшанували у формі гри – мозкоборця «Шевченко молодий. Шевченко завжди молодий». У грі взяли участь студентки Луцького педагогічного коледжу із проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Ольгою Фаст. «Кобзарики» та «Чорнобриві» – таку назву для своїх команд обрали дівчата. З невеличким відривом перемогли «Чорнобриві», але у програші не залишився ніхто. Головне, всі отримали нові знання та шквал емоцій. Було багато цікавої інформації, а ще, звісно, музики та пісень, без яких жодне свято не відбувається.

07 та 11 березня учні Рованцівського ліцею Боратинської сільської ради та Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 1 Луцької міської ради» змогли застосувати свої знання, отримані на уроках, виявити швидкість, кмітливість та логічне мислення під час проведення квізів «Тарасовими стежками». Переможці та найактивніші учасники отримали невеличкі подарунки від бібліотекарів. А ще школярі побували на  пізнавальних екскурсіях відділами бібліотеки.

14 березня на інтелектуально-пізнавальну гру «КобзарКвест» завітали учні Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 24 Луцької міської ради».

На заходах учасники розповідали вірші, відповідали на питання про життя та творчість Тараса Шевченка, раділи власним знанням, прагнули дедалі більше дізнатися про життя та творчість нашого славетного Кобзаря.

Головним імперативом усіх активностей з нагоди 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка стали слова поета:

Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем’я люте,

В останню, тяжкую мінуту

За неї господа моліть.


 

БЛАГОДІЙНІ ЧИТАННЯ «ВІРШІВ З БІЙНИЦІ» МАКСИМА КРИВЦОВА

 

07 березня у громадському просторі Хабу Мераба бібліотеки відбулися благодійні читання «Віршів з бійниці» Максима Кривцова.

Поет Максим Кривцов народився у Рівному, пішов на війну добровольцем у 2014 році. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і Veteran Hub. Після повномасштабного вторгнення росіян у 2022-му повернувся на фронт. «Далі» – позивний автора. 7 січня 2024 року стало відомо про загибель Максима. Він трохи не дожив до 34 років…

Із анотації до книги «Вірші з бійниці», яка побачила світ у видавництві «Наш формат»: «Прочитайте ці вірші. Побудьте поруч. Зіпріться на обвалену стіну. Подихайте сирістю й порохом. Послухайте, як співають птахи на початку весни і працює ворожа техніка на дванадцяту годину. А тоді підійдіть до бійниці – й дивіться.

Як курява ковтає будинки. Як рвуться сталеві нитки снарядів. Як стираються вулиці, наче коректором. Як пострибунчик сонця падає додолу. Як вигинається трава після того, як по ній пройшла група піхотинців. Як дідусь тягне велосипед і зникає в тумані. Мусимо побачити дерева і гори, сніги і ріки, любов. І дихати, бо це сьогодні розкіш.

Покажіть собі себе. Те, скільки цукру ви кидаєте собі в чай. Як смажите картоплю. Як жмуритесь від сонця. Як високо закачуєте шкарпетки. Чи зіжмакуєте паперовий стаканчик перед тим, як кинути його до смітника. Ця бійниця широка. І вона – лише ваша. Варто тільки зазирнути».

Модераторка та ініціаторка заходу Богдана Фрадинська зауважила: «Сонце повинно світити Далі. Давайте будемо дзеркальцями, у яких воно відбивається».

Вірші поета-воїна читали усі бажаючі: студенти 2 курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» Волинського коледжу культури і мистецтва імені І. Ф. Стравінського Дарина Богдан, Дарина Логвинюк та Надія Пасічник, т. в. о. директора бібліотеки Алла Єфремова, Андрій Карпович та практично усі присутні.

Особливими хвилюючими виявилися спогади про поета Олени Звєрєвої. 

А ще були: вільне спілкування, творча атмосфера, жива музика, донати та розіграш книг, чіпси та кола… Тобто все, що за життя полюбляв поет-воїн Максима Кривцов. 


БІБЛІОРАНДЕВУ З УКРАЇНСЬКИМИ ПИСЬМЕННИКАМИ

 

5 березня у Хабі Мераба бібліотеки відбулася зустріч із трьома відомими українськими письменниками. До бібліотеки завітали Олександр Красовицький – письменник та видавець, засновник та генеральний директор видавництва «Фоліо», Надія Гуменюк – поетеса, прозаїкиня, публіцистка, членкиня Національної спілки письменників України, заслужена журналістка України, лауреатка премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки та інших літературних премій, та Володимир Лис – прозаїк, драматург, журналіст, якого називають народним письменником, переможець Коронації слова і Гранд-Коронації, інших літературних конкурсів, автор численних романів, повістей, радіоп’єс і п’єс для театру, новел і есеїв.

На зустріч, яку модерувала завідувачка відділу краєзнавства Любов Фрадинська, завітало чимало прихильників творчості письменників. Присутнім було цікаво почути про що будуть наступні книги, які є у планах, як авторів, так і видавця.

Письменники розповіли про історії створення своїх творів, сюжети яких, безперечно, є захопливими. Тому не дивно, що після завершення імпрези чимало присутніх придбали книги, отримали автографи. 

Автори подарували бібліотеці книги з присвятами. Отож, вони чекають своїх читачів… 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ НАТАЛІЇ ЧАЙКОВСЬКОЇ «МОВЧАЗНА ЗГОДА»

 

02 березня у бібліотеці відбулася презентація книги Наталії Чайковської «Мовчазна згода», яка була видана київським видавництвом «Нора-Друк» у 2024 році. Книга отримала спеціальну відзнаку «Вибір видавців» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Головні героїні роману, заснованого на реальних подіях, Клара й Ольга працюють медсестрами у психіатричній лікарні. Коли Київ окупували німецькі війська, перед жінками постає питання: кинути напризволяще своїх пацієнтів і піти, чи виконувати накази окупаційної влади, але намагатися хоч когось урятувати? Авторка не робить однозначних висновків, залишаючи їх на розсуд читача. Спираючись на архівні матеріали і свідчення очевидців, Наталія Чайковська намагалася відтворити атмосферу, в якій жили люди під час німецької окупації, віддала шану жертвам злочину, скоєному нацистами в Горіховій діброві, та в притаманній їй манері протиставила людяність і надію абсолютному злу.

Модераторка заходу, донька письменниці Катерина Чайковська, розповіла про досягнення, нагороди авторки та запросила усіх присутніх до обговорення нової книги. Найбільше запитань до авторки виникло, коли вона розповідала про письменницькі зустрічі у Німеччині та Австрії, де представляла свою книгу в іноземному перекладі.

Зі словами вдячності виступила т. в. о. директора бібліотеки Алла Єфремова. Вона підкреслила, що пані Наталія уже багато років є активною читачкою книгозбірні, активно веде читацький блог.

Усі бажаючі змогли придбати нову книгу, отримати автографи та сфотографуватися з письменницею. Ми також скористалися такою нагодою. 

Отож, приходьте, читайте «Мовчазну згоду» з автографом! 


Обласний конкурс коміксів

"Безпека в мережі: моя історія"

  

Після відправки роботи заповнити реєстраційну GOOGLE форму з підкріпленим фото коміксу https://docs.google.com/.../1q5V.../edit/ 


 

Додаткова інформація