Добра традиція – дарувати книги

 

Чи хтось буде заперечувати, що хороша бібліотека є книжковим відображенням Всесвіту?! Мабуть, ні. Поки живе бібліотека – живе народ, адже вона – скарбниця всіх багатств духу людського.

Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. У гарній книзі можна знайти однодумців, з книгою можна гарно провести вечір, не почуватися одиноким.

Дарування – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Факт надходження дарів у бібліотеку – показник престижу бібліотеки, її місця в суспільному житті, яскраве свідчення опікування її долею.

Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані  книги, бо впевнені – вони обов’язково знайдуть свого  читача і стануть важливою частинкою нашого цікавого і змістовного фонду. 

2018 рік не став винятковим для наших дарувальників.

Вдячні автору В. Грибу за подаровані книги: «Син капітана» та «Спадок для польової русалки».  В кіноромані «Син капітана» мова іде про кохання двох людей різного соціального статусу. «Спадок для польової русалки» - пригодницький роман, який тримає читачів у напрузі від першої до останньої сторінки. 

Щиро вдячні авторам за подаровані бібліотеці книги: В. Рожку «Найшановніша православна святиня Ковельського Полісся», Б. Зеку «Луцьк у роки нацистської окупації (1941-1944 рр.), А. Бондарчуку «Україна. Голодомор 1946-1947 років: непокараний злочин, забуте добро», Н.Корнійчук «Бібліографічний покажчик 1994-2017 рр.). Вдячні громадським організаціям: Волинському інституту післядипломної педагогічної освіти, Волинській державній обласній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки, Фонду ім. Гейнріха Бьолля в Україні, видавництву «Надстир’я», Любомльському краєзнавчому музею; користувачам бібліотеки: Ю. Сюйві (учениці ЗОШ №26), Ю. Волошиній, А. Майстру, А. Янчук (студентці СНУ ім. Лесі Українки) та ін.

 

  


Ми щиро вдячні громадським організаціям та установам, авторам, читачам, добродійникам: Державній бібліотеці для юнацтва, користувачам бібліотеки: В.Гребенюк, Г.Толстихіній, А.Колеснік, О.Новосад, Л.Бондарук, Ю.Камінській, Ю.Євпак, Ю.Троць, І.Мартинюку, Турикам Анні та Богдану. 

 

 

  

Вдячні Генеральному Консульству Республіки Польща в м. Луцьку за подаровані книги польською мовою. Це: твори польських авторів, література зарубіжних авторів польською мовою, наукова література, мистецтвознавча та ін. 

Ми щиро вдячні громадським організаціям та установам, авторам, читачам, добродійникам: Державній бібліотеці для юнацтва, Волинській спілці християнських письменників України, видавництву Вежа-Друк, Художньому музею м. Луцька, приватному підприємцю В.О. Кривіцькому, викладачу Луцького державного технічного університету С. В. Фурсіній, доктору політичних наук, професору кафедри політології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки В.Я. Малиновському, користувачам бібліотеки: І.В. Никитюк,Н.І. Торбіновій, О. Ярошу, Ю. Камінській.

 

Вдячні автору О. Дем’янюку, проректору з науково-педагогічної роботи по моніторингу якості освіти ВІППО, доктора історичних наук, професора,   за подаровані книги: «Волинський пантеон: Схід -2016» та книги: А. Бондарук «Обірване коріння», Проторієрей М. Тучемський «По глухих закутках Волинського Полісся», Ю. Сичук «Вовки».

Бундак О., викладачу Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» за  подаровані книги: «Актуальні проблеми сучасної освіти», С. Савич «Судочинство у європейському суді з прав людини», В. Чижик «Спортивна морфологія», «Правовий захист осіб з функціональними обмеженнями».

Р. Теліпському, співзасновнику волонтерського проекту «Меценати для солдата» за книги: «Уряди України. На шляху відновлення та утвердження державності», волонтерський фотопроект «Якби не війна».

С.А. Кудрявцеву, директору громадського обєднання «Допоможемо собі» за книги, отримані в дар: Брати Капранови: «Майдан. Таємні файли», «Треті бандерівські читання».

Малиновському В.Я., викладачу Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки, професору за подаровані книги: «Актуальні питання формування та розвитку громадських компетентностей в Україні», «Громадянські компетентності у професійній освіті державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування».


Вдячні автору В. Грибу за подаровані книги: «Син капітана» та «Спадок для польової русалки».  В кіноромані «Син капітана» мова іде про кохання двох людей різного соціального статусу. «Спадок для польової русалки» - пригодницький роман, який тримає читачів у напрузі від першої до останньої сторінки.

 


Користувачу бібліотеки Голуб М. за подаровані книги: «Самовидець. Veni, vidi, scripsi: історія наживо» та «Самовидець.Veni, vidi, scripsi: світ у масштабі українського репортажу». Нариси бойових дій. Найкращі тексти літературної премії на тему війни та революції. Читається водночас і дуже важко (через зміст) і дуже легко (через невимушаність та влучність/болісність стилю простого журналістичного оповідання). Історїї на сторінках захоплюють і не відпускають, навіть після прочитання... Книгаи змушують задуматись про те, чому зараз йде ця війна, як вона розпочалась, хто і як її воює. Хто по той бік барикад/траншей, хто по наш бік.

 


І.Бойчуку, автору збірки «Харакетрник». Майстер націонал-революційної поезії Ігор Бойчук  описує революційні події, російсько-українську війну, пошуки нових форм національного поступу – те, що дало поетові натхнення для написання ударних рядків. 

Ми щиро вдячні громадським організаціям та установам, авторам, читачам, добродійникам: Патрульній поліції м. Луцька, Управлінню культури Волинської облдержадміністрації, Українському біблійному товариству, користувачам бібліотеки: Тимощук В.І., Сенюк А.С., Матвійчук В.І. та ін.

  

 

Вдячні автору М.Г. Жулинському за подаровану книгу «Моя Друга світова : роман-хроніка в голосах». У «Моїй Другій світовій» є інше бачення волинських подій Другої світової. Автор показує, що саме в 1943 році на Волині відбулося широкомасштабне українське повстання проти нацистських окупантів.

 

Директору Станції юних техніків м. Миргорода, автору М.М. Марченко, за подаровану книгу «Історія в документах. Центральна частина Україна (1941-1943 рр). Видань подібного типу в Україні до цього часу не існувало. А тому дана книга є унікальною з погляду і культури та історії… Книга розрахована на вчителів, учнів, науковців та масових читачів.

І.М. Степурину, директору видавництва «Мистецтво», за книги: «Голодомор в Україні 1932-1933 рр.» (бібліографічний покажчик), Г. Корогодский «Как потратить миллион, котрого нет», В. Стремядин «Три слоя времени или Парадокс Эббингауза», передані на семінарі в Одесі.

Автору книги М. Костюку, кандидату історичних наук за подаровану книгу «У кігтях двоголового орла». Двомовна, українсько-польська, книга здатна зацікавити читачів тим, що вона основана на згадках Т.Станєвського (відомого польського педагога) про період навчання в Луцькій чоловічій гімназії. Спогади Тадеуша Станєвського – це унікальна можливість побачити історичні події очима свідків, відчути тогочасні дух і атмосферу. У книзі постають дуже цікаві та яскраві картини Луцька.

Щиро вдячні громадським організаціям та установам, авторам, читачам, добродійникам: А. Баб’як-Овад, віце-консулу Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку,  М. Дмитрієвій, представнику Фонду ім. Гейнріха Бьолля  в Україні, Всеукраїнській молодіжній організації «Національний альянс», В. Сміховській, зав. бібліотекою Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, О.М. Головій, доценту кафедри теорії літератури і зарубіжної літератури Східноєвропейського національного університету, В. Недзельському та ін.

 

 

Щиро вдячні Майстру А.А., викладачу Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» за подаровану книгу «Рекреаційно-туристичний потенціал регіонів України: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку» (матеріали І Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції). В спільному доробку висвітлюються питання сучасного стану, проблем та перспектив розвитку рекреаційно-туристичного потенціалу регіонів України.


Особливу подяку висловлюємо Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації за подаровані фотоальбоми: «Львів. Пори року. Осінь», «Львів. Пори року. Зима», «Львів. Пори року. Літо». В книгах розповідається про місто Львів – з багатою історією, архітектурою, культурою, місто, привабливе  для туристів протягом усього року.

Висловлюємо подяку Гупало С.С., автору перекладу книги Г. Запольської «Малашка». Книга про життя волинян, прототипом героїв стали реальні особи, жителі с. Прилуцьке Ківерцівського району. 

Вдячні Бондарчуку А.І., письменникові, журналісту за подаровані книги: В. Ковальчук «ОУН в Центральній, Південній та Східній Україні 1941-1950-ті рр.», Т. Чухліб «Українська звитяга у Віденській битві народів 1863 р.»,  А. Бульвінський «Конотопська битва 1659 року», В. Грибовський «Запорожці на Кубані», В. Горобець «Павло Полуботок». 

Бібліотека щиро вдячна громадським організаціям та установам, авторам, читачам, добродійникам, які допомагали і допомагають їй виконувати свої функції, бути для сотень читачів осередком найширшої інформації, місцем спілкування і розширення духовних обріїв. Серед них: Головне управління статистики у Волинській області, Алексенко Б., Навроцька З., Рожко В.,  Присяжна Б., Григор’єва С., Скоростецький В., Магнета К. 

  

Дякуємо Миколі Івановичу Мартинюку – українському письменникові, літературному критику, перекладачу, журналісту, науковцю, педагогу, видавцю за подаровану книгу.

Особливу подяку висловлюємо колективу кафедр фізичної географії й економічної та соціальної географії географічного факультету Східноєвропейського національного за  подаровану колективну  монографію «Сучасний екологічний стан та перспективи екологічно безпечного стійкого розвитку Волинської області». Видання адресоване науковцям, аспірантам, учителям, студентам і всім, хто цікавиться довкіллям Волині.

Щиро вдячні  Демян’юку Олександру Йосиповичу, доктору історичних наук, професору Східноєвропейського національного університету за подаровані книги: В. Булавіна «В головному дозорі держави» (історико-документальні нариси), «Українське державотворення: проблеми і сучасність» (збірник наукових праць, присвячений становленню історичної освіти на Волині та 70-й річниці від часу створення історичного факультету в м. Луцьку).

Дякуємо Володимиру  Рожку – історику-архівісту, дійсному члену Інституту дослідів Волині у Вінніпезі, почесному професору Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, кандидату церковно-історичних наук за подаровану книгу «Архів Інституту дослідів Волині та Товариства «Волинь» у Вінніпезі». У книзі поданий найширший перелік документів, які відклались за 60 років діяльності цих організацій волинян у діаспорі.

Бібліотека щиро вдячна громадським організаціям та установам, авторам, читачам, добродійникам, які допомагали і допомагають їй виконувати свої функції, бути для сотень читачів осередком найширшої інформації, місцем спілкування і розширення духовних обріїв. Серед них: видавництво «Надстир’я», Волинська організація національної спілки художників,   Адамчук С.М., Бекеша Н.В., Бундак О.А., Корнійчук Н.Ф., Мосейчук Ю., Чечерський В.В.

Подарована Вами література стане відчутним джерелом поповнення бібліотечного фонду, надасть неоціненну допомогу для забезпечення навчально-виховного процессу, сприятиме позитивному відпочинку.

Сподіваємось на подальшу співпрацю і нехай Вам щастить у всіх Ваших починаннях!

 


 

Дарування – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Факт надходження дарів у бібліотеку – показник престижу бібліотеки, її місця в суспільному житті, яскраве свідчення опікування її долею.

Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані  книги, бо впевнені – вони обов’язково знайдуть свого  читача і стануть важливою частинкою нашого цікавого і змістовного фонду. 

2016 рік не став винятковим для наших дарувальників.

Дякуємо Володимиру Борщевичу - доктору історичних наук, голові Рівненського обласного відділення товариства «Меморіал» ім.  В. Стуса за подаровану книгу «Волинський пом’янник», яка містить біографічні нариси про церковнослужителів та церковно-громадських діячів Волині – жертв тоталітарних режимів ХХ ст.

 

 

Нещодавно наша бібліотека поповнилася збіркою віршів «Покоління» Олександра Корнейка. Дякуємо Вам за подаровану книгу чудової поезії!

 

 

Особливої уваги заслуговує тема війни на Донбасі. Ми дякуємо учаснику АТО Юрію Щербику за подаровану першу збірку віршів «Небо Донбасу». Бажаємо автору творчих успіхів та написання нових чудових творів!

 

 

Особливу подяку висловлюємо Федонюку Сергію Валентиновичу, декану факультету міжнародних відносин СНУ ім. Лесі Українки та Коваль Галині Іванівні, старшому викладачу цього навчального закладу, за тісну співпрацю та подаровані наукові збірники серій «Міжнародні відносини», «Географічні науки» тощо. 

 

Вітаємо професора, завідувачку кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Марію Василівну Моклицю з виданням книги "Сезонна графіка : Поезія. Графіка" і дякуємо за те, що вона подарувала примірник нової збірки нашій бібліотеці!

  

 

Налагодилася в нас співпраця з Міжрегіональною Академією управління персоналом. Вдячні її ректору – Оксані Полікарпівні Шафеті за суттєву допомогу у поповненні цікавими книжковими виданнями нашої книгозбірні.

 

Щиро вдячні декану Інституту філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки Громику Юрію Васильовичу за подаровані наукові збірники серії «Філологічні науки».

Вдячні директору Луцького зоопарку Людмилі Денисенко за чудову книгу автора – Валерія Мельника «Луцький зоопарк». Видання буде корисним для наших читачів – шанувальників тваринного світу!

  

 

Колектив бібліотеки впевнений, що подаровані авторами та дарувальниками книги знайдуть своїх читачів. 

Сподіваємось на подальшу співпрацю і нехай Вам щастить у всіх Ваших починаннях!

Додаткова інформація