Тетяна МЯЛКОВСЬКА

 

 

Мялковська Т. Зіллячко / Т. Мялковська. – Луцьк : Апельсин, 2012. – 11 с.

 

 

 

 

 

 

 

   Мандруючи залами України, Польщі, Угорщини, Литви на 17 всеукраїнських та більше десятка персональних виставках, твори Тетяни Мялковської відвідали Чехію. Українська Іініціатива в Чеській Республіці на чолі з головою проводу Віктором Райчинцем запросили мисткиню з її доробком, серією робіт «Зіллячко», експонувати власні твори в галереї Будинку національних меншин в Празі на вул. Воцелова З, котра була присвячена Шевченківським Дням та відкрилася 21 березня о 18.00. Серія «Зіллячко» складалося з 20 живописних полотен, на котрих, в притаманній для авторки манері фольк-модерного стилю, були зображені врівноважені, майже симетричні, композиції, в основі котрих покладено символ Дерева Життя, Дерева Роду. «Зіллячко» - це знак певної інтеграції: національної, часової, традиційно-мотивованої; зразок гармонійності духовного зв'язку між поколіннями, при наявності якого проявляється його плідність. Мотиви, обрані для обмалювання, взяті з автентичних джерел (рослини, ягоди, плоди, притаманні для Волинського краю, котрі і є в основі декоративних орнаментів ужиткових предметів) та навіяні носіями традиційної культури цього ж регіону (легенди, пісні, оповідки старих людей, в котрих використовуються згадані рослини як символи). Колористика робіт цієї серії стримана, напівтональна, побудована радше зближеними, аніж контрастними фарбами.

Після експонування робіт в Празі, колекція перемістилася в Літомишль до галереї «Софія», де перебувала з початку вересня до початку грудня 2011 року.

На початку 2012 року частина робіт була перевезена на Волинь, де в новому розрізі (додалися праці із серії «Всенькая любов») вони експонуватимуться в художньому музеї Луцької картинної галереї.

Серія «Зіллячко» - це певний звіт про зібрану інформацію з багаточисельних експедицій на Полісся, зокрема в село Острівське Зарічнянського району, Рівненської області та багатьох хуторів цього ж краю. Своїми стилізованими образами Тетяна Мялковська вносить ще один почин в традиційно-інтерпритований символізм візуального декоративного мистецтва.

 

Додаткова інформація