Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

«Талановита мати талановитих дітей»

10. 06. 2014 року працівники відділу краєзнавства провели вечір-портрет «Талановита мати талановитих дітей», приурочений 165-річчю від дня народження української письменниці, громадської діячки, етнографа Олени Пчілки (1849-1930).

Cтуденти Волинського технікуму Національного університету харчових технологій познайомились з особистістю Олени Пчілки, з маловідомими сторінками її життя, а також життя її дітей, онуків та правнуків – продовжувачів славних українських родів Драгоманових-Косачів: Лариси (Лесі Українки), Михайла, Ольги, Оксани, Миколи, Ізидори Косачів, їхніх чоловіків та дружин, Юрія Косача (сина Миколи) та Роберто Гааба (онука Оксани Косач). На слайдах ожили Олександра Судовщикова (дружина Михайла Косача) – українська письменниця (літературний псевдонім – Грицько Григоренко) та їхня донька Євгенія, чоловік Ольги – Михайло Кривинюк, сини Михайло та Василь, чоловік Оксани – Антон Шимановський. 

Звучали вірші Лесі Українки «До брата Михайла», «До товариша», (присвята Михайлу Кривинюку), а також пісня на її слова («Давня весна», музика Дмитра Черченка). Емоційно сприймало юнацтво уривки з передач «»Повернута із забуття (цикл «Амплітуда слова») Волинського телебачення та «Нова енциклопедія Поділля. 133 серія» Вінницької ОДТРК. Юнаки та дівчата, присутні на заході, ознайомилися з генеалогічним деревом роду Драгоманових, представники якого, попри грецьке походження, протягом століть служили Україні і пронесли через віки любов до неї і до свого коріння, ревно зберегли найменші відомості, листи, світлини своєї великої і розгалуженої родини. Студенти мали змогу відстежити духовний зв’язок поколінь від дітей до великої матері – Ольги Драгоманової-Косач (Олени Пчілки), яка заклала незламний дух українства. Цей дух не втратив своєї сили ані за часів Російської імперії, ані за часів більшовицького режиму. Він живе і досі в нащадках великих українців.

Додаткова інформація