Львів

30 листопада працівники нашої бібліотеки разом з колегами з обласної наукової та Рожищенської РЦБС здійснили екскурсійну поїздку до Львова. Ми відвідали сучасну бібліотеку Українського католицького університету (УКУ), яка відкрила двері для своїх відвідувачів 10 вересня цього року. Враження незабутні, адже тут створено всі умови для навчання, вільного наукового пошуку, розвитку людини. Знаходиться вона у новітньому інформаційно-ресурсному Центрі Митрополита Андрея Шептицького, розташованому на території студмістечка Українського католицького університету. Це – перша за часи незалежності будівля, збудована спеціально для бібліотеки європейського рівня.

У бібліотеці всі процеси автоматизовані, книги індексовані та розміщені за системою, яка практикується в бібліотеці Конгресу США, пошук інформації користувач здійснює через електронний каталог, а книги добирає у вільному доступі.

Будівництво п’ятиповерхової бібліотеки Українського католицького університету (яка є більше, ніж просто бібліотекою) тривало два роки. Проект Центру Шептицького розробила архітектурна фірма Behnisch Architekten. Його вартість склала 5,7 млн доларів. Площа Центру Шептицького становить 6027 м2. Серцем простору є бібліотека, однак разом із нею тут є конференц-зал, навчальні аудиторії, адміністративні приміщення. Користуватись інноваційною бібліотекою зможуть не тільки студенти і працівники Українського католицького університету, але й будь-хто охочий. Щоб оформити читацький квиток, треба подати паспорт, студентський квиток або інше посвідчення особи. Вартість абонементів: місячний квиток – 100 грн, семестровий – 250 грн, квиток на добу – 15 грн.

Приємно те, що екскурсію бібліотекою для нас провела землячка і колишня читачка нашої книгозбірні Олександра.

Після екскурсії історичними місцями, за яку щиро вдячні викладачу університету пану Оресту Лильо, побували у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва, яка знаходиться в історичній частині міста – площі Ринок. Спілкувалися з колегами, ділилися досвідом роботи та враженнями. За організацію відвідин Львова щиро дякуємо заступнику керівника відділу рекрутингу УКУ Андрію Фендику.

 

 

 

Додаткова інформація