Мультимедійний вечір пам’яті «Рік тридцять третій…Голод…голод… »

Голодомор – злочин, який немає часу давності, й кожен з нас має знати правду. Це наша історична память.

22 та 23 листопада у читальній залі книгозбірні для вихованців Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні відбувся вечір, присвячений пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським режимом у 1932-1933 роках, пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття.

Цей голодомор став національною катастрофою. Лише за один рік загинула п’ята частина сільського населення України, що не дає права забути як у стражданнях, виснаженні голодом вмирали діти, молоді люди, їхні батьки.

Впродовж багатьох десятиліть інформація про цю трагедію свідомо замовчувалася, архівні документи були засекречені або частково знищені. Однак спроби викреслити із народної пам’яті страшні за своїми наслідками події виявилися марними. В сім’ях багатьох українців із покоління в покоління передаються усні й документальні свідчення і зберігається пам’ять про невинно загиблих рідних і близьких. З’явилися дослідження, побачили світ книги, присвячені темі голодомору, художні та документальні фільми, які розкривають про запланований геноцид української нації.

Документальний фільм «Великий голод», створений редактором ТСН журналістом Е. Лозовим  та режисером ТСН П.Овечкіним, ліг в основу мультимедійного  вечора пам’яті. Це – стрічка про винищення українського народу, свідомо й цілеспрямовано організованого урядом Радянського Союзу на чолі з Йосипом Сталіним. Автори фільму, мотивовані прагненням якомога правдивіше висвітлити приховані сторінки історії для українців та всього світу, звернулися за консультаціями до визнаних дослідників минулого та безпосередньо до численних жертв давніх подій, деякі з яких вперше розповідали про цю трагедію зі сльозами на очах…  

Мабуть, коли українське суспільство відзначає трагічні дати своєї історії, воно проходить очищення правдою про минуле і відповідальністю за майбутнє країни. Щорічно 25 листопада кожен небайдужий українець хвилиною мовчання згадає загиблих та запалить свічку пам’яті. 

Більше фото: тут.

Додаткова інформація