«Пам’ятай, Україно, героїв своїх»

«Пам’ятай, Україно, героїв своїх»

15 листопада учитальному залі бібліотеки працівники відділу культури та мистецтв  організували та відкрили виставку «Пам’ятай, Україно, героїв своїх». На ній експонуються фотосвітлини волинян, які віддали життя за Україну.

Цим ми разом засвідчуємо ту незмірну повагу та пам’ять нашим Героям, низько вклоняємося матерям, які виховали справжніх захисників, котрі поклали своє життя за те, щоб ми мали можливість жити під мирним небом. Ніякі слова не повернуть мамі сина. Але, однозначно, що ми повинні розуміти одну дуже просту річ, що жодна нація не має майбутнього, якщо не буде пам’ятати свою історію. Війна відкрила свій кривавий лік на Волині ще весною 2014 року. Відтоді 197 волинян, із яких 38 – лучани, віддали своє життя, аби війна не посунулася далі. Вона осиротила десятки волинських дітей та зробила вдовами десятки жінок.

Рідні та побратим зібралися, аби вшанувати Героїв.

«Ми можемо помолитися соборно за кожного, кого не дочекалися додому, за кожного, хто своєю кров’ю освячує волю і незалежність нашого народу і нашої землі», – сказав голова ГО «Військові капелани Волині» протоієрей О. Михайло Бучак. 

Захід розпочали із Молитви за полеглих героїв, та зі сліз. «Всі ми, хотіли б витерти ваші сльози, зігріти ваші серця, просити Божого благословення для вас, для ваших дітей та внуків. Хай Бог благословить вас, дасть вам сили, мужності перенести той хрест, який Господь вам дав» – сказала ініціаторка виставки, кандидат філософських наук, доцент, громадська діячка, волонтерка, Антоніна Євтодюк.

Керівник громадської організації «Члени родин загиблих в АТО «НАДІЯ» Любов Карабан зауважила: «Ми дослідили, що наймолодшому волинянину, який загинув, було 18 років, наймолодшому лучанину – 20. Не кожен із них ще встиг полюбити, завести сімю, дитину, навіть не кожен встиг омріяти все, що хотів і реалізувати ці мрії у своєму житті. Тому хочеться, щоб Україна пам’ятала своїх Героїв, тому що Герої не вмирають, вони серед нас. Поки є наші спогади, наша память – вони разом з нами. Це наша історія, наше майбутнє і історія майбутніх поколінь».

Поділилися своїми спогадами побратими загиблих Олег Кобилинський, голова Луцької міської організації спілки учасників АТО та айдарівецьАндрій Омельчук, керівник сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО у Волинській області.

Директор бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова висловила сподівання, що цю виставку побачить багато учнів та студентів, для яких приклад героїв, буде повчальним.

До заходу долучилися студенти Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» спільно зі своїм наставником, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри соціальної роботи та гуманітарних наук Оленою Бундак, та викладачі і учні музичної школи 1 ім. Ф. Шопена.

Присутні матері полеглих Героїв вважають, що такі зустрічі допомагають їм спільно пережити те горе, яке спіткало їхні родини.

Більше фото: тут.

Додаткова інформація