На шляху до безвізового режиму з країнами ЄС

14 листопада в читальному залі бібліотеки відбулися навчальний семінар «Подорожуй відповідально» та інтерактивна гра для молоді про безвіз з країнами ЄС. Студенти Луцького педагогічного коледжу спілкувалися на тематику відповідальної мобільності з виконавчим директором ГО «Європа без бар’єрів» Іриною Сушко (м. Київ) та її командою. Саме вони допомагають робити Європу ближчою до України.

Вона детально розповіла про шлях України до безвізового режиму, підкреслила 2 основні аспекти цієї клопіткої праці: мобільність, тобто можливість перетину кордону без візи для її громадян та старт до реформування нашої країни. Розповіла де можна дізнатися про свої права та обов’язки тим, хто збирається за кордон.

Голова правління ГО «Велес+» Віктор Вальчук окреслив яку профілактичну роботу здійснює організація щодо сексуального насильства та протидії торгівлі людьми, трудового рабства та куди звертатися в разі виникнення непередбачуваних випадків перебування громадян за кордоном. Прес-секретар управління державної міграційної служби Наталія Левчук ознайомила з роботою служби паспортизації громадян для виїзду.

 Присутні дізнались багато цікавого та пізнавального, тому виникали  запитання у студентів як працювати, навчатися за кордоном, та убезпечити себе, і вони отримали ґрунтовні відповіді. На закінчення кожен з них отримав роздаткові матеріали, підготовлені в рамках проекту «Просування реформ в регіони». Заходи проводилися в рамках проекту «Угода про асоціацію з ЄС – можливості для відповідальної мобільності громадян України», що впроваджуються за сприяння Європейського Союзу.

Більше фото: тут.

Додаткова інформація