Відеоурок «Пізнавати світ серцем і розумом»

 

7 листопада в читальній залі книгозбірні для учнів Луцького ВПУ будівництва та архітектури презентовано відеоурок «Пізнавати світ серцем і розумом», присвячений великому Учителю, визнаному класику педагогіки ХХ століття – Василю Олександровичу Сухомлинському. 100-річчя від дня його народження буде відзначатись в Україні 28 вересня наступного року.

Василь Сухомлинський жив в період великих соціальних потрясінь. Він пройшов через війну та особисту трагедію, але сила духу перемогла, адже не втратив гуманного ставлення до людей, намагався розгледіти і виховати в дітях найкращі людські якості. Він досяг визнання і незвичної для педагога пошани. Борець за людське в людині, знавець дитячих душ, директор Павлиської школи, заслужений вчитель. Коли його запитували: «Що найголовніше було в Вашому житті?», він відповідав: «Любов до дітей!» Саме щира любов до дітей і справжня педагогічна культура, за Сухомлинським, – поняття нерозривні. Він вважав, що вчитель зобов'язаний уміти дорожити дитячим довір'ям, поважати їх беззахисність, бути для них втіленням добра і справедливості.Гуманістичні ідеї визначного педагога з ентузіазмом та радістю сприймалися вчителями та батьками. Павлиська школа, якою керував і де експериментував Василь Олександрович, поступово перетворилася на педагогічну «Мекку» – до неї їхали не лише з України і з багатьох куточків СРСР, а й з-за кордону.

Під час уроку присутні ознайомилися з основними етапами життя і творчості, переглянули документальні відеоматеріали, почули живий голос видатного педагога. Виставка «Учитель добра і краси» доповнила розповідь книжково-ілюстративними матеріалами: творами Сухомлинського, аналітичними статтями про його професійну діяльність, спогадами про нього.

Більше фото: тут.

Додаткова інформація