Історична година «Вічним вогнем на чатах пам'ять стоїть»

 

31 жовтня за такою назвою у читальній залі книгозбірні відбулася історична година із вихованцями Технічного коледжу ЛНТУ, присвячена – Дню визволення України від фашистських загарбників.

Напевно, жодна інша подія вже минулого століття не залишила такої глибокої борозни в пам’яті народній і в душах людських, як ця війна небувалих масштабів. Вона розколола не тільки світ, а й майже все буремне ХХ століття на три епохи: довоєнну, воєнну і повоєнну.

Під час заходу звучали незабутні спомини про незлічені втрати та неймовірні страждання народу в цілому і кожної сім’ї, кожної людини, зокрема. У 1945 році залишилось в живих лише 27,4 млн чоловік із 41,7 мільйона, що проживали на території України в 1941 році. Жахливі факти, адже за кожною цифрою доля полеглих в боях чоловіків, батьків та дітей, замордованих в катівнях та концтаборах полонених, дітей та жінок – лавина горя і сліз, що не висохли і досі. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 року до 1944 року.

Незважаючи на гіркоту поразок, ми вирвали перемогу у ворога, звільнивши нашу Україну. Але для цього потрібно було пройти тисячі кілометрів шляху. 

Ми всі схиляємо в поклоні голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя за наше сьогодення. Що ми можемо зробити для них? Знати і пам’ятати!

Більше фото дивіться на нашому блозі

Додаткова інформація