Лютий 2015

Без верби на покуті та хрещеної ікони, без пучечка зілля, старої підкови та вишитого рушника наші пращури не уявляли свого життя. Ці речі уособлювали добро і силу, захищали свого володаря від всіляких негараздів, іншими словами оберігали його.

Нині з’явилося багато нових оберегів, зовсім не властивих культурі та традиціям українського народу. Дивно і прикро, але тепер знають чи не більше китайські та інші східні обереги. Але мудрі люди кажуть, що найкраще лікують місцеві ліки, тож найкраще захищати українця мають, напевне, саме українські обереги. 

Поринути в їхній світ, відкрити для себе багато нового учням Луцького навчально-реабілітаційного центру допомогла народознавча мандрівка «За звичаєм давнім». Захід відбувся 25 лютого в читальній залі нашої бібліотеки в рамках програми «Дружній бібліотечний простір».


     16 лютого2015 року працівники відділу краєзнавства нашої книгозбірні провели разом з учнями ЗОШ №20 м. Луцька літературно-музичну годину «Духовний світ Уласа Самчука», присвячену 110-ій річниці від дня народження українського письменника, публіциста, громадсько-політичного діяча. Учні ознайомились з життям і творчістю Уласа Самчука, його непростим життям, книгами та видатними особистостями, з якими зводила доля письменника, який і сам був непересічною людиною.

        


«Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії», за такою назвою відбувся урок мужності у Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Події тих великих днів, назавжди змінили історію нашої нації. Тоді, коли на центральній площі країни зібралась купка студентів, протестуючих проти рішення влади відмовитися від євроінтеграції, ніхто і передбачити не міг, що за цим відбудеться…

Кожен з героїв Небесної Сотні повстав проти насилля, несправедливості та брутального відношення до своєї країни. Кожен здійснив свій подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової держави. Герої Революції гідності своїм прикладом показали силу та незламність українського духу. Із 104 загиблих за Україну – четверо волинян.

На заході звучали проникливі вірші, пісні, демонструвалися  кадри тих страшних подій, інсценізації. 

Вічна пам’ять героям! Вічна слава!

 


18 лютого у Волинському державному училищі культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського працівниками відділу краєзнавства була проведена творча зустріч, вечір авторської пісні та співаної поезії за участі письменника і дипломанта фестивалів “Червона рута” і “Обереги” Сергія Синюка.

«У мене голос не композиторський, а прозаїчний», —  так завжди говорить бард,  перш ніж виконувати свої твори.


Пошанівка видатному земляку і чесному українцю Уласу Самчуку у відкритій лекції письменника Сергія Синюка «Літописець українського простору»

 

    17 лютого в читальній залі нашої бібліотеки поціновувачі літературного слова та краєзнавства мали унікальну нагоду зустрітись з журналістом українсько-польського порталу А-4учасником фестивалю «Обереги»та «Червона рута», письменником, істориком, бардом, частим гостем книгозбірні Сергієм Синюком.

         


Волинська обласна бібліотека для юнацтва та творча STUDIO N.Zh. запрошують всіх на музичну виставу «Різдво в Парижі», яка відбудеться в рамках благодійного проекту «Творчість заради життя» (Збір коштів для придбання обладнання для Онкогематологічного відділення Волинської обласної дитячої лікарні).

 Вхід вільний!


«Бентежний світ кохання» – такою була тема бесіди-діалогу з учнями 10 класу ЗОШ №17 м. Луцька, яка відбулась в читальній залі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. Її провели напередодні Дня закоханих працівники науково-методичного відділу Прийма К.А. та Будчик М.М. Це черговий захід в рамках школи правових знань «Уроки права – уроки життя».

Старшокласники переглянули фільм «Таємний код зламано», що розповів про природу дивовижного почуття кохання.


     В приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва у рамках проекту «З гостинцем до дитини» відкрилася благодійна виставка витинанки «Паперове серце». Відвідувачі виставки мали змогу придбати «валентинки» ручної роботи створені студентами кафедри образотворчого мистецтва Інституту мистецтв СНУ імені Лесі Українки, учнями дитячої мистецької студії «Соняшник», користувачами книгозбірні, котрі були зроблені під час майстер-класів під керівництвом провідного бібліотекаря Оксани Коби.

         


 

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ НА БЛАГОДІЙНУ ВИСТАВКУ ВИТИНАНКИ "ПАПЕРОВЕ СЕРЦЕ"! ВІДВІДАВШИ ВИСТАВКУ ТА ПРИДБАВШИ "ВАЛЕНТИНКУ" РУЧНОЇ РОБОТИ ВИ ДОЛУЧИТЕСЬ ДО ДОПОМОГИ ДІТКАМ З СИРОТИНЦЯ.


Мета конкурсу: надати дітям та молоді можливість реалізувати власні творчі здібності та активізувати їх роль в житті громади. Конкурс проводиться в рамках благодійного проекту «Творчість заради життя».

Організатори конкурсу:

- Волинська обласна бібліотека для юнацтва

творча STUDION.Zh.

- ГО СтопРак

Тема конкурсу: створення обкладинки та ілюстраційдо книги для дітей «Долина ельфів». 

(див.: текст казки розміщено на сайті Волинської обласної бібліотеки для юнацтва казка "Долина ельфів")

 

Додаткова інформація