Серпень 2024
БЛАГОДІЙНА ВУЛИЧНА АКЦІЯ «МІЙ ПРАПОР – ЖОВТО-БЛАКИТНИЙ»
З нагоди Дня Державного Прапора України 23 серпня на Театральному майдані провели благодійну вуличну акцію, спрямовану на популяризацію національних символів, культурних цінностей та збір коштів для 102 бригади, в якій воює працівник бібліотеки Олександр Борошук.
На учасників акції чекали аквагрим, майстер-класи з виготовлення лавандових саше, прапорців, листівок для військових, настільні ігри, святкові передбачення. Хенд-мейд ярмарок від бібліотекарів пропонував мило, ляльки-мотанки та кондитерські вироби. Зацікавив майстер-клас від Школи усного рахунку «Соробан» та дитячого центру «Територія розвитку».
Зшивали маскувальні сітки вправні волонтерки Громадської Ініціативи «Меценати для солдата».
Діяла спортивна зона, у роботі якої взяла участь волинська метальниця молота, майстер спорту України міжнародного класу, одна з найсильніших спортсменок світу Ірина Климець. Спортсменка нещодавно повернулася з Олімпійських ігор у Парижі та провела автограф-сесію для шанувальників.
Усі охочі змогли за донат відбоксувати боксерську грушу, спробувати закинути м’яч у баскетбольне кільце, поцілити дротиками у дартс. На спортивних локаціях допомагав волинянин Павло Ковальський, який представляв Україну на змаганнях серед ветеранів та поранених військових «Іграх Нескорених» та «Іграх воїнів».
Бібліотекарі підготували виставку літератури, що висвітлювала історію становлення української національної ідентичності та державних символів. Відвідувачі змогли ознайомитися з широким спектром матеріалів, які сприяють поглибленню знань про культурну спадщину України. Відвідувачі охоче скористалися ексклюзивною фотозоною у етностилі, створювали пам’ятні світлини, що підкреслювали святкову атмосферу.
Завершилася акція урочистим розгортаням 10-метрового Державного Прапора України, що символізувало єдність народу та його непохитну віру в майбутнє. Захід зібрав чимало відвідувачів, серед яких були як юні, так і дорослі лучани та гості міста. Завдяки спільним зусиллям вдалося зібрати понад 12 000 гривень.
ПРОЄКТ НА ПІДТРИМКУ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я МОЛОДІ «ЗРОЗУМІТИ ТА ДОПОМОГТИ»
З 12-16 серпня у бібліотеці діяв проєкт на підтримку ментального здоров’я молоді «Зрозуміти та допомогти», який передбачив для молоді віком від 14 років цикл інтерактивних заходів, спрямованих на підсилення власної психологічної стабільності, здобуття навичок допомоги оточуючим, інфогігієни у соцмережах.
Проєкт стартував 12 серпня, у Міжнародний день молоді. На відкриття завітала регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба. Вона привітала учасників з Днем молоді та розповіла про те, як надати собі першу допомогу в стресові моменти та куди звернутися, якщо потрібна підтримка інших.
Психологічну гру «Без меж» проводила для підлітків Оксана Словік, керівниця ГО «Твої кроки».
13 серпня Людмила Мельник, сертифікована тренерка соціально-психологічних та бізнес-тренінгів, розпочала тренінг «Я підтримую друзів». Практична психологиня навчала підлітків першій психологічній допомозі за принципом «рівний – рівному». За словами Людмили Мельник, участь у такому навчанні молоді є важливою та потрібною у сьогоднішньому світі, де підлітки часто стикаються з різними стресовими та травматичними ситуаціями. Фахівчиня підкреслила, що під час навчання у молоді формується залученість і здатність розвивати навички підтримки своїх друзів, адже під час занять використовує науково-обґрунтовані матеріали, що створені на основі світового досвіду роботи з дітьми та підлітками.
14 серпня у межах проєкту заняття «Російські фейки: як боротися і протистояти» провела редакторка видання «Район.Життя», тренерка з медіаграмотності Оксана Федорук. Журналістка навела реальні приклади: як на початку повномасштабної війни росіяни створювали діпфейки: «Сьогодні діти дуже багато часу проводять у соцмережах, де працює ворожа пропаганда. Росія поширює там свої фейки, дезінформацію – фото, відео, картинки із маніпуляційним текстом. Тому дуже важливо, щоб школярі знали про це і вміли виявляти таку інформацію. Ще активно використовується контент, згенерований штучним інтелектом. Тому ми поговорили і про діпфейки. Я навела реальні приклади – як росіяни створили діпфейки Залужного, Кличка, Шмигаля».
15 серпня Наталія Гаврилюк, менторка проєкту «СпівДія заради дітей», провела майстерку «Малювання картин-афірмацій», під час якої молодь намагалась передати свої прагнення, цілі, мрії. Менторка Наталія пояснила: «Ми говорили про бажання та на їх основі вчилися писати особисті афірмації. Поєднували на полотні фарби та створювали неймовірний фон-основу, на якому і писали афірмації. Афірмації – це позитивні твердження, повторення яких впливає на особистість на підсвідомому рівні. Як кажуть, думки матеріалізуються, так і проговорення афірмацій впливає на їх здійснення».
16 серпня, у завершальний день проєкту на підтримку ментального здоров’я молоді «Зрозуміти та допомогти», Людмила Мельник завершила тренінг «Я підтримую друзів» з розвитку навичок надання першої психологічної допомоги (ППД) за принципом «рівний-рівному». Відпрацьовували навички активного слухання, вміння задавати питання, вчилися вести конструктивний діалог з однолітками, який пережили стресову ситуацію. Розглянули практичні кейси з метою відпрацювання ППД на практиці
Під час занять у межах проєкту молоді люди скористалися можливістю поспілкуватися з досвідченими менторами, розвинути навички допомоги собі та оточуючим під час стресових ситуацій, зрештою, цікаво та корисно провели час. На підтримку воїнів молодь підписала прапори, які передадуть на передову. Усі учасники отримали електронні сертифікати.
ВЕЛОКВЕСТ «БЕЗПЕКАПЛЮС»
15 серпня запросили дітей та підлітків з велосипедами відвідати в Урбан-парку «МОЛОДІЖНИЙ» на проспект Молоді пригодницький велоквест «БезпекаПЛЮС». Було не лише пізнавально, але й неймовірно весело. Цікаво і активно вчили правила дорожнього руху.
Для велосипедистів бло організовано маленькі перехрестя та турбокільце, дорожні знаки та СПРАВЖНЯ Поліція, перевищення швидкості та друзі-порушники. Все як у дорослих.
Для пішоходів – цікаві майстер-класи з виготовлення флікерів, листівок для військових та макетуполіцейської машини.
Організатори:
- Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»
- Патрульна поліція Волинської області.
Партнери:
- Луцький міський молодіжний центр
- Волинська обласна бібліотека для юнацтва.
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ТАБІР ДЛЯ МОЛОДІ УКРАЇНИ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ЮНАЦТВА
7 серпня о 15:00 молодь з різних куточків України в межах Всеукраїнського волонтерського табору відвідала бібліотеку та ознайомилася з діяльністю волонтерського центру «Меценати для солдата». Молоді люди писали листи-побажання захисникам, плели кікімори, формували енергетичні набори для захисників, шили прапори та залишили на них вітальні підписи. Їх зацікавили обсяги діяльності, можливості розвитку та залучення до волонтерства лучан. З молоддю спілкувалися директорка Алла Єфремова, волонтерки Віта Маткова та Олена Мисковець.
Разом з Діаною Майко та Вітою Новосад учасники табору пройшли пішохідний патріотичний QR-квест у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.
Організатор таборування – Всеукраїнський молодіжний центр.
Основні регіональні партнери табору:
- Департаментмолоді та спорту Луцької міської ради
- Луцький міський молодіжний центр
- волонтерський хаб «Вільні Волині».