Науковий збірник «Вересень 1939 у долі держав та народів» доступний читачам

 

Волинська обласна бібліотека для юнацтва інформує своїх читачів, що її фонд поповнився цінним виданням – науковим збірником «Вересень 1939 у долі держав та народів – війна, репресії, пам’ять», у якому вміщено статті відомих українських і польських учених з Варшави, Києва, Львова, Луцька, Острога, Рівного, які вони підготували на основі своїх виступів на конференції, яка відбулася 18 жовтня 2019 року в Луцьку в рамках Українсько-Польського наукового форуму «Волинська платформа діалогу» до 80-ої річниці початку Другої світової війни.

Ініціаторами і організаторами заходу виступили Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки та ГО Волинський «Меморіал» імені Василя Стуса. Конференція пройшла під патронатом голови Волинської обласної ради Ірини Вахович за підтримки обласної ради, державної адміністрації, Генерального консульства Республіки Польща в м. Луцьку. Активним партнером конференції стала і Волинська обласна бібліотека для юнацтва.

В науковому збірнику історики, юристи, політологи розглянули питання перебігу вересневої воєнної кампанії 1939 р. на Волині, геополітичні наслідки вересня 1939 р. (включаючи питання правового обґрунтування), наслідки для народів – українського, польського, єврейського, а також питання війни й пам’яті.

Запрошуємо читачів ознайомитись з матеріалами наукового збірника у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва, який за доброю традицією передав бібліотеці голова Волинського «Меморіалу» – Олександр Жук.

 

Додаткова інформація